Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '07

 
Kategori
Doğal Hayat
Okunma Sayısı
732
 

Kırkikindi yağmurları..

Kırkikindi yağmurları..
 

Penceremin önündeyim.. Camlara kırkikindi yağmurları vuruyor sert sert..Sesleri kulaklarımda ritm tutuyor.. ve akan damlaları takip ediyorum gözlerimle. Damlalar camlardan süzülüp akıp.. gidiyor..

Pencereyi açıp, elimi uzatıyorum yagmura..damlaların aslında o kadar da sert olmadıgını anlıyorum.Avuçlarımda topluyorum yagan yagmuru, topladıgım yagmur damlalarını yüzüme sürüyorum..

Gökyüzünde gri, siyah bulutlar toplanmış..bulutlar ve ben o kadar çok yakınız ki..özlemlerim ve kimsesizliğim ayaklanmış artık us'umda..sonra, bulutlara bir resim çiziyorum gözlerimle, bana dogru bakan gülen bir yüz çiziyorum..Ne zaman dalıp gitsem pencerenin önünde.. bunu hep yapıyorum..

Çünkü o zaman;kendimi yalnızlıga kaptırmıyorum...

Ben gökyüzüne baktıkça yagmur daha çok şiddetleniyor sanki.. ''Yagmurun öfkesi mi bu''diyorum..yoksa..gözlerim mi aglıyor, yagmur damlaları mı yüzüme vuruyor..ben biliyorum..Yagmura inatla bakıyorum başım yukarıda..artık yüzümde ıslanmadık yer kalmıyor..

.......

Altı yaşındayım..

Ben yine pencerenin önündeki divanın üzerinde dikilip, camdan bakıyorum..Annem yanımda oturmuş örgüsünü örüyor.Odamız sıcacık..sobamızın üzerinde çaydanlık kaynıyor..dışarıda ise, gökgürültüleriyle ve çakan şimşeklerle yagan bir yagmur var.

Oldum olası korkarım ben gökgürültülerinden ve..şimşeklerden..

Anne'min kucagına atıyorum kendimi..''Korktum''diyorum..boynuna sarılarak.''Niye hep yagıyor, niye her gün yagmur yagıyor anne?''diye soruyorum.Annem gülüyor bana..yüzümü, saçlarımı okşuyor..en çok özlemini çektiğim..

''Kırkikindi yagmurları bunlar kızım..korkma birşey olmaz.hem yanında ben varım bak..''diyor..Anne'min kucagından güvenle kalkıyorum artık..çakan şimşekler..gökgürültüleri beni korkutmuyor.''Daha kırk gün olmadı mı Anne?''..diye soruyorum çocukça..Annem daha çok gülüyor bu sözlerime..''Olmadı kızım''diyor..

Şimdi nedenini bilemediğim bir aglamak var içimde.Dudaklarım bükülüyor..

O an, Anne'min ögrettiği tekerlemeyi hatırlıyorum birden..yıllardır söylemediğim.Gözyaşlarım da bana eşlik ediyor...her yagmur yagışında söylerdim bu tekerlemeyi..

Yagmur yagıyor,

Seller akıyor..

Arap kızı,

Camdan bakıyor..

Üşüyorum artık..rüzgar yagmur damlalarını içeriye sürüklüyor.Penceremi kapatıyorum.


sevgi'yle...


resim:Pablo Picasso

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim küçüklüğümde de Antalya'da meşhur "Kadı Kaçıran" denilen yağmurlar yağardı... Bir başladı mı günlerce sürerdi.Öyle deli deli de yağmazdı ama aralıksızdı. Yağmuru dört gözle bekler olduğumuz şu zamanlarda , yazın beni çok ferahlattı. Eski yağmurlarımı özlediğimi farkettim. Sevgimle....

Yeşim Özdemir 
 05.03.2007 15:13
Cevap :
Eski yagmurlar..eski kar'lar..eski zamanlar..nedense hep eskiler illa ki de..yagmurunuz bol olsun *Eylül*cüm..sana da ferah gülümsemeler diliyorum..Sevgi'mle..  05.03.2007 16:17
 

Sevgili Yağmur Zamanı, O güzel yağmurlar yıkasın ruhundaki hüznü...Ve yüzün hep yağmurlar gibi ferah bir gülümsemeyle aydınlansın.Kucak dolusu sevgilerimle...

Fulya 
 05.03.2007 11:26
Cevap :
Çok teşekkür ederim Sevgili Fulya..ferah tebessümler hepimizde olsun.Sevgilerimle..  05.03.2007 12:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 4719
Toplam mesaj
: 557
Ort. okunma sayısı
: 1377
Kayıt tarihi
: 29.10.06
 
 

"Ben; hiç yalnız kalmadım... Kalabalık bi ailede yere atılan yataklarda Yan yana, baş başa, el el..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster