Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
155
 

Kırkların Virajı

  Bir bulutla dogmak, bir yagmurla ıslanmak kadar keyifi, yeniden doğmak için bir güneşi beklememek kadar mağrur, alabildiğine akan bir nehir kadar coşkun, bir göl kadar dingin olmak kırklarında olmak. İkinci bir yasam, yeni bir başlangıç kadar hür, bir çocuk çılgınlığı kadar pervasız olmaktır. Tüm yaşlarınla sohbet edip hesabını ödemiş, borcsuz kalkılan bir masadan bakabilmektir hayata kırklarında olmak.

 Gölgesinde dinlendiğin ilk ağac gibi eşsiz olmak...otuzundaki liseli ruhuna, otuz beşindeki mağdurluğuna çelme takmaktır kırklarını yaşamak. En zirvesine tırmanılan yamacın usta sürücülüğünü yapmak, hayatını toplamaya, istediklerini istemediklerinden cıkarmaya, başka hayatlarla carpmamaya calışan  bir matematikçi edasıyla yürümektir yıllara. 

 Dalından çok kez düşen meyvenin tadını tahmin etmek, hakkı teslim edilen zamanın üstünden atlamaktır. İlkeleri uğruna iki kadeh atmaktır bazen kırklı olmak. Korkulacak yalnızlıklarının kalmadığını, boş gecirmeye değmeyecek tek anının olmadıgını bilmektir. Gecmişin kollarından geleceksiz bir sonsuzluga uçmaktır bazen. Çocuklugundan uzanan ele ıhtıyac duymamak, kalbini yoran sese kulak tıkamak, debdebeli heyecanlardan ılık ılık akan bir keyfe uzanmaktır. Ruhunu kirleten  çalkantıları ait olduğu yere göndermeyi bilmektir.

Velhasıl tadı damagını yakan tuzun susuzlugunu unutmak..Geldiği gibi gideni, gittiği gibi geleni beklememektir.

BENİMLE AYNI DUYGULARI PAYLAŞAN VE PAYLAŞACAK OLAN TÜM RUHLARA AYNI KEYİFLE KIRKLANMALAR DİLERİM.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 155
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 287
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Yazmayı seviyorum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster