Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1122
 

Kırlangıç fırtınası oyuncularına yazık oldu!

Kırlangıç fırtınası oyuncularına yazık oldu!
 

Geçen gün Facebook'ta arkadaşlarıma sordum:
 
- Bir kardeş diğerini vururken, diğeri de kalp krizi geçirirken aynı zamanda eşinin kendini tavana asması kaç milyonda bir ihtimal?
 
Evet, Kırlangıç Fırtınası dizisinin bir bölümü aynen böyle sona erdi ve ertesi haftaki bölümde de, önce vurulan kardeş yaralı olarak bir zamanlar kaçtığı kişinin kardeşi tarafından kurtarıldı, sonra da kalp krizi geçirene ilaç almaya odasına girenler kendini asan karısını da kurtardılar. Kriz geçirene zaten birşey olmadı.
 
Eh, bu kadar beyin yakıcı senaryoya dayanamayan yapımcılar da baktık diziye final yaptırmışlar. Gidişat, dizinin bir kaç sezon yapacağı yönündeydi oysa.
 
Final bu kadar acele olunca, acele işe şeytan karıştı ve uzun yıllar unutulmayacak bir final yaşandı. Ve senarist, ne yaptı etti, aynı kıza aşık iki erkek kardeşten sonra sağır-dilsiz kızın da kardeşinin kocasına aşık olduğunu araya sıkıştırmayı başardı.
 
Hatta Meryem'i kaçıran Ülfet'in sevdiği adamın kadeşinin bir zamanlar Meryem'e aşık olduğu imasını bile gördüm ve gerçekten korktum bu senaristten.
 
Yıllar önce, Kırıkkale'de cafcaflı  açılışı yapılan, dekorasyonu için hiçbir masraftan kaçınılmayan bir lokantaya gitmiştim ve yediğim yemeği görünce, "o kadar masraf yapacağına keşke lokantaya iyi bir aşçı tutmayı akıl etseydi" demiştim.
 
O lokantanın akıbetini bilmiyorum ancak bu kadar iyi oyuncuyu bir araya getirmiş, aslında hikayesi de iyi bir dizinin kötü bir senarist yüzünden akıbeti bu olmamalıydı diye düşündüm.
abdurrahman balcilar bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erkan Bey, Gerçekten çok çetrefilli bir diziymiş. Ben hiç bir bölümünü seyretmedim ama yeğenim seyretmiş, başlangıç güzel amca demişti. Ben bir dizi yazarı olarak konuya tam vakıf olmazsam yazmıyorum. Sadece Tv'den bir defa seyretmekle yazmam. O dizi ve oyuncularla ilgili yorumları okur İnternetten indirip, tekrar seyreder, sonra yazıyorum. Aslında bizim emeğin hakkı ödenmez ama. Ne yapalım biz amatör zamanı olan emekli yazarız. Bir de şu fikir hırsızları olmasa... Şu günlerde çok okunan bir yazım, aynen başka bir sitede yayınlandı. Allah'tan altına (Abdurrahman Balcılar - Milliyet Blog) yazmışlar alıntı olduğunu belirtmişler ama yetmez. Neyse konuyu saptırmayalım. Dizi final deyince senarist de Kırlangıç fırtınası sezon boyunca geçecek tüm olayları finale koymuş. Sevgi ve selamlar

abdurrahman balcilar 
 19.04.2017 17:57
Cevap :
Teşekkür ederim. Ben iki dizi seyrediyordum bu üçüncüsüydü. Erken kurtulduk diyelim:)) Sanal alem kimin ne olduğu belli olmayan bir alem. Hırsızlık dahil her şey mubah maalesef. Kolay gelsin.  20.04.2017 11:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1096
Toplam yorum
: 603
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 601
Kayıt tarihi
: 15.02.11
 
 

Oğul, torun, kardeş, yeğen, kuzen, yangınzede, kazazede, ilkokul öğrencisi, okur-yazar, marangoz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster