Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
272
 

Kırmızı kart

Kırmızı kart
 

İsme bakınca aklınıza spor gelmesin. Başlığı öyle attmı çünkü bugünlere insanlar birbirlerine hiç fırsat tanımadan araya mesafe koyup hatta biraz daha ileri gidip biraz varolan temasıda koparıp dünyayla ilişkilerini kesiyorlar.

Hemen her konuda insanlar artık birbirlerinden uzaklaşıyorlar. Sebep veya bahane nedir bilemiyorum. Belki çok geçerli nedenleri bile olmayabiliyor bazen. Neden bu kadar soğuk insanlar olduk hiç bir fikrim yok. Küresel ısınma her yeri ısındırırken insanlar tam tersine buz tutmaya başladı.

Zaman bile artık çare olmuyor dertlere. Sokağa çıkıp karşılaştığım ilk insana selam vermek bile artık kabahat olmaya başladı. Birilerine bir şeyler sorsak soğuk ve sert bir şekilde cevap veririz ya da cevap bile vermeyiz. İnsanlık ölüyormu. Yoksa estetiklerle sinirlerimizi ve duygularımızı mı aldırdık.

Bir gülümseme art niyet algılanıyor. İçten gelen bir sevgi sözcüğü sataşma olarak karşılık görüyor. Uzaklı yada yakınlık farketmiyor. Sataşma sataşmadır diyoruz ona göre tavır alıyoruz. Her işimiz artık böyle olmaya başladı.
Birliğimiz ve beraberliğimiz aramızda artık sorun olmaya başladı. Varlığımız ise artık birbirimize yük oluyor.

Benliğimiz kaybettik. Kimliğimiz ise yok olmaya başladı. Ne yaptık ta böyle olduk. Aslında böyle insanlar değildik. İnsanlığı ve bütün canlıları seven bir millet ne oldu da bu hala geldi. Kendi kuyumuzu kendimiz mi kazdık yoksa?
Medeniyetin vahşi yüzü bizlerin özünü çürüttü. O çarklar bizleri dişlerinin arasında ezdi.

Akif' in dediği gibi "medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar". Silkelenmek zamanı geldi. Birbirimizi sevme zamanı çoktan geldi. Tek yürek ve tek vücut olup dünyaya ve medeniyete meydan okuma zamanı geldi.

Uyan ey Türk Milleti. Silkin derin uykudan uyan. Bak bir etrafına. Sana emanet bu cennet vatan ve bu milleti bağrına basma zamanı geldi. Varlığınla artık yücel ve yücelt. Sevki sevilesin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster