Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

10 Mayıs '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1216
 

Kırmızı Noktalı Yazılar... (1)

Kırmızı Noktalı Yazılar... (1)
 

İnternetten Ç-Alıntı


Merhaba aşka aşık olanlar!

Geliniz yine hepbirlikte kadın ve erkek ayırımı yapmadan duygularımız, hareketlerimiz ve beklentilerimizle ilgili düşünelim!

Olur ya! Öyle birlikteliklerimiz vardır ki; karşımızdakine olan sevgimiz, ilgimiz, ona tutkunluğumuz, ''ne çok - ne de az'' hep aynı düzeyde seyretmeyi ister.. Bu tip ilişkilerimizde karşımızdaki kişi adeta dedektif gibidir. Hal ve davranışlarımızı en ince ayrıntısına kadar çözmeye çalışır ve bizdeki en ufak bir değişikliği hemen fark eder.. Sır saklamamız şöyle dursun anında yakalayıp bir de polis gibi kovalar bizi..

Böyle durumlarda suçsuzluluğumuzu ortaya çıkaracak tek şey; doğruluğumuz olmalıdır! Burada ilişkilerimize ait yapabileceğimiz bir şey daha var. Oda bu beraberlikte birbirimize karşılıklı olarak hissettiğimiz duygu ve düşüncelerimizi en ufak ayrıntılarına kadar tüm gerçeğiyle karşı tarafa hissettirmek ve bunu açık, açık, konuşup, paylaşmaktır..

İnsanların çeşitliliği kadar, sevgilerin ve ilgilerinde çeşitliliği vardır.. Bazen sözle, bazen gözle, bazen de en ufacık bir hareket ve öpücükle bir de bakmışsınız ki ona kendimizi anlatıvermişiz..

Şimdi gelelim yazımızdaki en kırmızı noktaya!

Diyelim ki; sıkı - fıkı, bedensel temas size pek cazip gelmiyor.. Veya; illaki de ''kırmızı noktalı'' ilişkiniz olsun istiyorsunuz ve çıldırıyorsunuz bedensel arzularınızla.. Aman da ne güzel..

Yaşadığınız birliktelikte karşı taraf size yeşil ışık yakmıyorsa ve kırmızı diye diretiyorsa o zaman bu işte bir iş var..

Bu demek değildir ki karşınızdaki kişi bu tip arzularla doğmamış.. Hiç düşündük mü o kişinin de kendine göre bir beklentisi var ve siz buna cevap veremenyensiniz?!

İşte bu tür bir ilişkiyi derhal tek celsede boşuyorsunuz ve kendinize uygun yeni bir partnere doğru yelken açıyorsunuz..

Aklımızdan çıkarılmaması gereken asıl nedir biliyor musunuz Sevgili Hanımefendiler ve Sevgili Beyefendiler; ilişkimizin rengi ne olursa olsun; Sadakat; olmazsa olmazımız olmalıdır!

Yoksa! Hiç bir ilişki, ne ruhumuzu, ne bedenimizi, ne de kırmızı noktalı açlığımızı doyurur.. Hepsi; hilenin, hurdanın, haramın, karnını doyurmaya yarar.. Kim mi demiş? Ben demişim!

Ve yine diyorum ki; hiç bir ilişkinin tarihinde; sadakatsizliğin belki görünüşte af edildiği görülmüştür ama unutulduğu asla, asla, ne duyulmuş ne görülmüştür..

Aman dikkat!

Sizlere tavsiyem değil de affınıza sığınarak hatırlatmam olabilir.. Onun için, sizlerin tercihlerinizde yapmanız gereken tek şey, kendi aldanış ve aldatış düşüncenize göre, eş ve arkadaş bulmalısınız. Ve ne kendinizi, ne de karşınızdakini, boşu, boşuna, günaha sokmayın! Duydunuz değil mi? Günaha sokmayın dedim!

Kendi değer gücünüze ve kendi cambazlığınıza göre birilerini seçin ki; aldattığınız da ve aldatıldığınız da ne fazla canınız sıkılsın ne de bizim duyacağımız kadar çok, canınız yansın.

Ne demişler KOCA nineler? ''Her şey dengi dengine.''

THOMAS MIDDLETON'a göre de; ''Derinlerdeki hazineler bile, bir kadının aşkına tutsak olmuş bir erkeğin hissettiği rahat kadar değerli değildir.''

Sizlerle aşkı, sevgiyi, açıkçası; herşeyi paylaşmak çok güzel.


Ben Sabiha Rana ''aşk melekleri yüreğinizden öpsün''

***

Orson Welles Söylüyor - I know what it is t http://www.dailymotion.com/playlist/x1b8mq_SabihaRana_orson-welles-i-know-what-it-is-t#videoId=x9j5v5

***

Yazdıklarımı paylaştığım ''Kerkük Feneri'' http://www.kerkukfeneri.com/kirmizi-noktali-yazilar-1/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yorum olmaz ancak eyvallah denir... tebrikler rana hanım saygılar...

tutaste 
 10.05.2010 15:47
Cevap :
Sayın Tutaste, Bizden de size yerden göğe ''EYVALLAH'' yükselmekte. Okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkür ederim efendim. Saygılarımla..  11.05.2010 1:06
 

Sayın yazar;Okudum.başka bir şey yazamıyorum.. Saygılar..

Cem kocabaş 
 10.05.2010 12:58
Cevap :
Sayın KOCABAŞ, Bir şey yazmamakla da çok şey anlatılır. Onun için çok şey anladık efendim. Değer katan yorumunuz için teşekkür ederim. ''Melekler yüreğinizden öpsün'' Saygılarımla.  11.05.2010 1:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4897
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster