Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '20

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
33
 

Kırmızı Poşette Domates

Filyos'tan köyüm Gökçelere geldim. Eski baba evimizin önünde arabamdan indim. Evimizin dış kapısında kırmızı poşette asılı domates gördüm. Acaba kim getirmişti. Bir gün önce bostanında Sazlı yengemi görmüştük. Kısa bir konuşma yaptık. Domatesi Sazlı yengemin getirmişolacağını düşündüm. Düşündüğüm gibiydi. Görüştüğümüzde söyledi.

Domates almak sorun değil, manevi anlamı var. Sağolsun. Amcamın gelini olur kendisi. Geçen yaz arabamla sağlık ocağı, devlet hastanesine götürmüştüm,kendisive amcaoğlunu. Görevim zaten.Hem komşum, hem akrabam.

Köyde arabam iyi işeyarıyor, işi olan, hastaneye işi düşen oluyor. Köyümü çok severim ben. Çok sık giderim. Batı Karadeniz'de yeşillikler içinde bir köy. Sakin dinlenme yeri. Zaten eski evimizin bir odasını tadilat yaptım, kalınacak hale getirdim. Şehirde sıkılınca köyüme gidiyorum. Çocukluk arkadaşlarım var.

Yazın Filyos tatil beldesi, uzunbir kumsalı var, denizi masmavi ve temiz. Geçen yaz bol bol denize girdim, yüzdüm, balık lokantaları var, balıklar taze ve uygun fiyata.

Yine ertesi gün kapıda bir poşet daha, bostan ürünleri,incir ve kalın bir kitap var. Anladım kimden geldiğini. Mert getirmiş, kitabı ona vermiştim okumak için, liseikiye gidiyor, çok zeki bir öğrenci, iyi kitap okuyor bu yaşta. Yolu açık olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 214
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster