Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '16

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
201
 

Kısacık tüyorlar, evden iş nasıl bulunur.

Kısacık tüyorlar, evden iş nasıl bulunur.
 

Evde iş imkanları


Merhabalar,

Uzun br aradan sonra tekrar sizlerle buluşma fırsatı bulmak çok keyifli. Bugun ki yazımın konusu evllerinden iş arayanlara  kısacık tüyolar. Son br yıldan beri  doğal ve sağlıklı oyuncaklar üretmek , evlerinde hobi bazında üretim yapan becerikli kadınlarımızın hünerlerini gelir getiren bir modele dönüştürmek  ve yerli üretimi desteklemek amacı ile sosyal bir girişim başlattık  Bu proje kapsamında evlere iş dağıtımı yapıyoruz ve  üretken ev kadınlarımıza ulaşmak için çeşitli ilanlar veriyoruz işte bu yazıyı yazmama teşvik eden ise  istenilen sonuca daha hızlı ulaşabilmek , yanıtsız mesajlarla  moral bozukluğu yaşamamak için   evllere iş dağotan  firmalara yapılan müracatlarda dikkat edilmesi gerekenler konusunda kısacık tüyolar vermek.

- Oturdığunuz ilin , semtin bilgisi 

Evlere iş dağıtan firmalar için oturduğunuz lokasyon önemlidir çünkü evlere iş dağotmak beraberinde çok ciddi bir lojistik operasyon gerektirir. Ürünlerin dağıtılması , kontrol aşamaları, toplanması v.b. gibi Bu nedenle Hangi ilde , hangi semtte oturduğunuzu bilidirin bu sizlere yapılacak geri dönüşümlerde önemli bir rol almaktadır.

- iDeneyimleriniz 

Bir firma birden fazla  iş dağıtıyor olabilir örneğin dikiş , nakış , el örgüsü gibi 3 ayrı kalemi  varsa evlere verdiği , sizin hangi işle ilgilendiğinizi ve ne tür deneyimlerinizin olduğunu bilmek ister.Ne iş olsa yaraprım yaklaşımları genelde olumlu tepki almayabilir.Bu nedenle '' daha önce ...... işlerini yaptım ve sizin .............. işiniz ile ilgileniyorum gibi geri dönüşler daha etkili olacaktır.

Örnek çalışmalar

Ne tür çalışamalar yaptığınızı , iş kalıtenizi gösterebilmek amacı ile yaptığınz işlerden oluşan  birer numune kolleksiyonu hazırlamak isizi rakiplerinizden bir adım öne taşır.

- Ekibiniz 

Evde iş yaparken tekmisiniz yoksa bilrlikte çalıştığınız  ekibiniz varmı ? Örneğin aynı semtte 5-6 kişi aynı işi yapıyorsanız bunu belirtmek üretim kapasitesini bilmek açısından önemlidir.

- İletişim Bilgileriniz 

İletişim bilgilernizi paylaşmanız sizlere  daha hızlı dönüş okmasını sağlayacaktır.

Bu bilgilerin eksiksiz olması   firmaların size daha hızlı geri dönüş yapmasını sağlayacaktır , Ancak ilk deneyi geçerek işi aldıktan sonraki devamlılık hepimizin bildiği gibi iş kallitesi ve zamanında teslimat ile dpğru ortantılı olarak artacaktır.

Kıeyfli Çalışmalar Dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 169
Kayıt tarihi
: 26.03.14
 
 

Selam.. Bir parça ANNE'yim ben  sonra  bir parça iş kadını, bir parça ev kadını , bir parça  eş ,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster