Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
678
 

Kişilerin hakkınızdaki düşünceleri size söyleyemedikleridir

Kişilerin hakkınızdaki düşünceleri size söyleyemedikleridir
 

Genel olarak ortaya konuşulur ama kişiler birbirleri hakkında düşündüklerini tam olarak açık edemezler. Olumsuz şeyleri zaten hiç söyleyemezler; diğerlerinde de yanlış anlaşılmaktan korkarlar. Övgüleri ise çoğunlukla gerçeği yansıtmaz, abartırlar, yalakalık derecesine götürürler.

Bir kişi hakkınızda konuşurken yanında bir de gerçek düşünceleri konuşan makine olsa gerçek söylenmek istenenin farklı olduğu görülecektir.

Sevgili halkım bu söylediklerimiz zaten bilinen şeylerdir, amacımız sizin de bildiğiniz konuları tekrar edip zamanınızı almak değil. Buradan farklı yerlere varmak istiyoruz.

Kişilerden bizim için açık konuşmalarını istememiz hem sonucu sağlamaz hem de zaten doğru değildir. Bırakalım insanlar hakkımızda söyleyebildiklerini söylesinler. Çünkü bizler çoğumuz hakkında açık konuşulabilecek insanlar değiliz.

Hem bizimle ilgili bilenlerin bilgileri açık konuşulamaz hem de bizim psikolojik yapımız hakkımızdaki gerçekleri dinlemeye müsait değildir.

Bizler hayatımızın bir yönünü toplumsal baskılar nedeniyle gizli yaşarız. Bunu ne kadar başarabiliyoruz bilmiyorum ama buna mecburuz. İnsanlar hakkımızda konuştuklarına göre bir şeyler öğrenmişler, biliyorlar demektir. Onların bu bildiklerini açık olarak söylemelerini istememiz kendimizi ifşa etmemiz demektir.

Hata ve utançlarımız derin mağaralarda kalmalıdır. Gerçi şöyle bir baktığımda bu hatalar ve utançlar gerçekte nefsi olan kişinin normal davranışları, saklamaya gerek olmamalı ama toplumsal anlayışlar öyle demiyor maalesef. Ayrıca bu hata ve utançlarımız sadece bizde kalmıyor, birileriyle de ilgili.

Birinin annesi ile aranızda duygusal bir bağ var. Gizemli ilişkileriniz olmuş ya da oluyor. Bu konuda Allah göstermesin bir şekilde bilgi elde etmiş olanların açık konuşmalarını ister miydiniz? Açık toplum değiliz ki açık konuşulsun.

Utanç ve hata dediğimiz şeyleri hiç yapmasak insanlar isterlerse hakkımızda bildiklerini megafonla ilan etsinler. Ayrıca kişilerin hakkımızda nasıl bu kadar şey bilebildikleri üzerinde de durulmalı.

Bir defa kişilerin bizle ilgili ne kadar şey bildiklerini tam olarak anlayamayız. Hakkımızda bilinenlerin ne kadarı doğru bunu da anlayamayız. Uydurmaları yele vereceğiz, gerçekleri sele vereceğiz, gizemlerimizle birlikte yaşayıp gideceğiz.

Aslında avantajlıyız; çünkü insanlar sizin yaramazlıklarınızı görseler bile açık edemeyebilirler. Kimisi sizden ya da ilişkili olduğunuz kimseden çekinir, kimisi de insaniyet olsun olay çıkmasın diyerek bildiklerini saklarlar.

Zaten bu nedenle yaptıklarımızın çoğu gizli kalır. Yani düşünün bazı erkeklerin kadınların birbirleriyle gizli ilişkileri vardır. Ancak meraklı toplum bu konuda büyük yanılgı içindedir. Birlikte gezenleri suçlar. Oysa akıllı bıldırcınlar yapmak istediklerini yapar diğer zamanlarda yan yana bile gelmezler.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç bir şey gizli kalmaz...:) yerin kulağı vardır!!! Güzel bir yazıydı kaleminize sağlık. Sevgive saygılarımla...

SELVİ 
 11.03.2013 9:35
Cevap :
Bazen gizlilik de güzel oluyor ama...  11.03.2013 17:19
 

BU GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN SİZİ KUTLUYORUM SELAM VE SEVGİLER.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 07.03.2013 19:00
Cevap :
Teşekkür ederim efendim.  07.03.2013 20:06
 

Kıymetli Kerim Korkut:Yazınızı okudum,Meali anlaşıldı.İster kadınların,ister erkeklerin dedikodusunu sevmiyorum.Bu nedenle bu yazınıza yorum yapmadığımı,Selam ve saygılarımla arz ederim..

Mehmet Burakgazi 
 07.03.2013 18:19
Cevap :
Sürekli bana kıymetli diyorsunuz ama hurdaya ayırsak para etmiyormuşum. Yoksa ben de bir cevher mi buldunuz?  09.03.2013 7:54
 

Öneriyor ve paylaşıyorum.Sevgiler,selamlar.

Şennur Köseli 
 07.03.2013 11:18
Cevap :
Ben de teşekkür ediyorum.  07.03.2013 18:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6181
Toplam yorum
: 15192
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster