Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '10

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
469
 

Kişilik beyanı

Kişilik beyanı
 

KİŞİLİĞİN ARKA PLANI


Uzunca zamandır yazmayı düşündüğüm oluşan toplumsal gündemle örtüşen bir konuyu yazmaya çalışacağım.

KİŞİLİK BEYANI

Bence insanların yaşamda varoluşlarının temeli KİŞİLİKLERİDİR ve bunu en net şekilde sadece kendileri bilmektedir. Ortalama birinin kişiliğinin ne olduğunu kimse merak etmeyebilir veya toplumu ilgilendirmeyebilir.

Ancak pozisyonu sosyal sorumluluk gerektiren her bir insanın MAL VARLIĞI BEYANINDAN önce KİŞİLİK BEYANINDA bulunması gerektiğini düşünüyorum ki; muhatapları bilahare yanılmasın.

Flört bir çitten, bir öğretmene bir yöneticiye bir siyasiye hatta Cumhurbaşkanına kadar; muhatabı bir kişiden toplumun tamamına kadar kişiliği kendisinden başkasını ilgilendiren her bireyin muhataplarına ilgililere KİŞİLİK BEYANI'ında bulunması şeffalık ve olası durumlarda yanılmayı önleme gereğidir.

Bir hayal kurun; flört hissettiği eksikliğini gizlerse ve bir süre sonra ortaya çıktığında partneri boşuna zaman kaybetmiş olmaz mı? bir öğretmenin sapık olduğu vukuatından sonra tespit edilirse mağdur ne yapsın? bir siyasi lider Medeni Hukuku hiçe sayıyorsa ve ortaya çıktığında konjoktür gereği örtbas edilip korunması gerekiyorsa; hukukun toplumsal değerlerin ne anlamı kalır. Gibi pek çok örnekle KİŞİLİK BEYANIYLA bir çok olumsuz durumun önüne geçilme şansının olabileceğini öngörmek bence mümkündür.

Kişilik beyanında da gizlenmiş konuların cezalarının çifte katlanması hukuku KİŞİLİK BEYANI'ın oto-kontrolü sağlayacak bir makenizmanın temelini oluşturabilir.

Ve bu konu ilgi duyanların katkıları ile daha geniş çerçeveye kavuşturulabilir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kişilik beyanında bulunuyorum:) Bu beyanlarım esnasında,küçükken annemden terlik yerdim; şimdi ise herkesten bir araba nasihat yiyorum. Acaba ben halimi:) beyan mı edemiyorum? Çok zor sorular soruyorsunuz Kadri Bey. Öğrencilerim bir de bana derler, çok zor soruyorsunuz Öğretmenim:) diye.Sizi görseler okulu terkederlerdi:) Saygılarımla

RANA İSLAM DEĞİRMENCİ 
 20.05.2010 15:51
Cevap :
Okul ve eşdüzeylik başka, burasını eşdüzey ortam olarak algılıyorum,, saygılar...  20.05.2010 22:17
 

Benim Kişilik Beyanım hazır zaten. Gerektiğinde veriyorum. "Hadi canım sen de, senin neslin tükendi." diyorlar. Bu bir iltifat mı, hakaret mi; sormuyorum ! Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 12.05.2010 8:27
Cevap :
Gerçekten "ANTİKA" (çok değerli) birisin, etten kemikten tanıdığım Ata Kemal ŞAHİN'in enerjisi bedeninden taşıyor... söyleyenler yanlış söylüyor neslin tükenmemiş "yeni nesile örnek" demeleri gerekir.. sevgiler...  12.05.2010 17:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 604
Toplam yorum
: 2048
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1150
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster