Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
309
 

Kışımda baharı yaşadım...

Kışımda baharı yaşadım...
 

Objektifimden.


Bu sabah bahçeden gelen kuş sesleri eşliğinde doğruldum yatağımda. Gözlerimi açamıyordum. Sanki biraz daha uyumak ister gibiydi bedenim. Oysa kuş sesleri beni çağırıyordu. Haydi! uyuma tembel tembel, kalk artık der gibiydi. Kalktım, pencereye yaklaştım ve hafifçe araladım perdemi. Pırıl pırıl bir güneş vardı bahçemde ve ağaçların dallarında sabah konserlerini veren sevimli kuşlar.

Hemen banyoya koştum ve kızıma seslendim; kahvaltıyı yapıp hemen çıkalım canım…

Bir gün önce torunumun doktorunun önermesiyle alınması gereken bir ürünün temini için Kemeraltı’na gitmek üzere Metroya bindik. Konak durağında inerek Kemeraltı sokağına doğru yürümeye başladık. Günlerden Pazar olması ve henüz erken sayılabilecek bir saatte olmamız nedeniyle bir çok esnaf henüz iş yerini açmamıştı ama işportacılar yerlerini çoktan almışlardı. Onların davet çığırtkanlıkları arasında ilerledik. Aradığımız ürünü bulduk ama yürümeye devam ettik.

Kemeraltı’nın o kargaşa ve karanlık halinden, Agora’da yüzümüze yansıyan güneşin berraklığıyla kurtulduk.

Güneş o kadar güzeldi ki, bir şeyler yapmak lazımdı. Yolumuzu Çankaya’ya çevirip, sonrasında Alsancak’a uzandık. Kordon’da deniz çarşaf gibiydi, insanlar güneşi görünce sahile akın etmişti bizim gibi.

Bir ara paltomun ağır geldiğini hissettiğimde kızıma; hadi, bir kahve içelim denize karşı dedim ve oturduk bir kahve zincirinin mekânına. Martılar bizi selamlıyordu, insanlarımızın denize atmış olduğu atıklar dahi benim zevkimi bozmaya yetmiyordu.

Kahvelerimiz geldiğinde bir misafirimiz de vardı. O bildik ses tonuyla başımı çevirdim; “A benim üğretmenlerim, içimden geldi size bi fal bakayım” dedi falcı kadın. Biz sıcak bakmadığımızı teşekkür ederek bildirdik ama ikna çabaları sürüyor. “A benim Türkan Şoray’ım, a benim Ürrem Sultan’ım, a be para da istemiyom adi bi falınıza bakayım” derken bizi ikna edemeyeceğini anlayınca iyi dileklerini sunarak ayrıldı yanımızdan diğer masalara doğru, gülümsedik…

Güneşi doldurduk iyice içimize. Hafif esen rüzgârla çırpınmaya başlayınca deniz, veda vaktinin geldiğini anladık.

Yürümeye doymamıştık daha kızımla. Sahilden hayli yürüdük ve yorulduğumuzu hissettiğimiz anda gelen bir otobüse binerek evimize döndük.

Yüzümüzde mutlu bir ifadeyle; “İzmir’in kışı böyle olur işte” dedik. Kışımızda baharı yaşatır bize. Ey İzmir, sen ne güzel bir şehirsin…14 Ocak 2013

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çarşaf gibi deniz nasıl oluyo?

Kerim Korkut 
 22.01.2013 19:56
Cevap :
Bildiğimiz çarşaf Kerim Bey, masmavi ve dümdüz...:) Selamlar, mutlu kalın...  22.01.2013 22:48
 

Merhaba,biz buralarda gün 24 saat dört mevsimi yaşıyoruz. Selamlar...

Mesut KARİP 
 21.01.2013 13:21
Cevap :
Bir günde dört mevsimi yaşamak ta ayrı bir güzel olmalı...Selamlar, mutlu kalın...  22.01.2013 23:01
 

Kızımın üniversite eğitimi için Bornova'da kaldık beş sene. İzmir'i bilirim ve severek oturduk o süre zarfında. Kışı yaşayamaz İzmir, Antalya benzeri bir şehir. Tüm günleriniz bahar tadında olsun Ayşegül hanım, selam ve sevgiler...

Yurdagül Alkan 
 15.01.2013 22:44
Cevap :
Ooo Bornova benim de mekanım Yurdagül Hanım. İzmir'in her yeri ve iklimi çok güzel. Antalya ile benzeşir...Sevgilerimle...Selamlar, mutlu kalın...  16.01.2013 12:21
 

Offf offf özledim valla kordonda kahve içmeyii beni de alsaydınız keşke :)) işyerim uzaklaşınca denizimede uzak kaldım içim gitti.Ne güzel gün geçirmişsiniz sevindim ve özendim itiraf edeyim :) sevgilerimle.

Tülay EKER 
 15.01.2013 16:46
Cevap :
Siz de olsaydınız ne güzel olurdu. Bekleriz efendim...:) Selamlar, mutlu kalın...  15.01.2013 17:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1421
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster