Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1117
 

Kişisel hakimiyet

Kişisel hakimiyet
 

2 Kişisel Hakimiyet – Personel Mastery :

Hakimiyet kelimesi, insanlar veya eşyalar üzerinde hakimiyet kurma fikrini akla getirebilir. Buradaki hakimiyet terimi; “bu adam işine hakim” sözündeki gibi de değildir. Belki bu terimi fonksiyonundan tarif edebiliriz. Kişisel hakimiyete sahip olan insanlar, yaşamlarına bir sanatçının bir sanat eserine yaklaşacağı gibi yaklaşırlar.

Kişisel hakimiyet, kişisel görme ufkumuza sürekli olarak açıklık kazandırma ve onu derinleştirme, enerjilerimizi odaklaştırma, sabrımızı geliştirme ve gerçekliği objektif olarak görme disiplinidir.

Bir organizasyonun öğrenme isteği ve kapasitesi, bu organizasyonda çalışan insanlarınkinden daha fazla olamaz. Dolayısıyla bu disiplin öğrenen organizasyonun bir temel taşı ve manevi temelidir.
Şaşılacak kadar az sayıda organizasyon üyelerinin bu şekilde yetişmesini teşvik eder. Bunun sonucu yetenekli insanların hem kendileri tarafından hem de organizasyonları tarafından atıl bırakılmalarıdır.
Hayatımızı en yüksek özlemlerimizi gerçekleştirmek için gerekli olanları yapmak yolunda geçirmeliyiz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne güzel.. Sayın Savaş Şakar Üstadımızın yazılarında demlendiğim gibi, bundan sonra, hayat içinde belimi doğrultmaya çalışırken, sizin kaleminizin gölgesinde de mola vermeliyim, yazınızı okuduğumda bunu anladım..
Saygılarımla efendim..

Sabiha Rana

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 14.09.2007 16:13
Cevap :
merhaba, hayat icinde belini dogrultmak :-) dogrultuyoruz..inadina.. ezberlerimizi sorgulayarak alistirildigimiz caresizliklerimizi birer birer asarak. metin karadag bulastırmıstı beni horguc mu ogrenen organizasyon mu meselesine.. ne biliyorsam paylasacagim. belimi dogrultma cabamda alakasiz 40 kamu gorevlisinin elinde birdenbire 5.disiplinin fotokopilerinin yayıldıgını gorunce yasiyorum dedim hic ummadıgım yerde 15 yıldır calıstıgım insanlara birden biseyler oldu..paylasmaya birlikte ogrenme cabasina birbirleriyle iletisim kurmaya basladilar..demek bole olacakmis..basiti bulmak..cok saygı ve sevgiyle  15.09.2007 15:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 443
Toplam yorum
: 1131
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1226
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

MB zengin kültürel bir eksen; düşüncelerimizin buluştuğu, tartıştığımız, birbirimizi etkilediğimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster