Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
240
 

Kışkırtıcı paylaşımlar

Kışkırtıcı paylaşımlar
 

Bu.. bu.. nedir bu!!!


Merhaba sevgili cumartesi sevenler, merhaba yazılarımı okuyanlar! Lütfedip, değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim. Aslında okunmasamda, yazacak denli yazma hastalığı var bende, ancak yazıların okunması ayrı bir motive unsuru oluyor.
Bugün konumu belirlerken, son günlerde sürekli burnumuza sokulan “kışkırtıcı paylaşımlar”dan esinlendim.

Yapım icabı oldukça meraklıyım ve bu yüzden kendi fikir ve düşüncelerim haricindeki yazıları bile okuma alışkanlığım var. Yalnız her zaman tahammül edemiyorum. Ama bilinç düzeylerini keşfetmek açısından bunu yapmak benim için önemli. Böylelikle onları daha iyi tanıyıp, belki kendi sivriliklerimi yumuşatıyorum.

Her neyse; özellikle internet ortamında paylaşılan haberler ve altında onu okuyan kişilerin yorumları karşısında serinkanlı durabilmek çok zor. Çoğu kimse orada karşıt fikirlere büyük tepkiler duyup küfürler ediyor.

Birbirlerini kavgaya çağıranlar var. Öldürme hissi duyup, bunu yansıtanlar bile var!
Hatta ben bile “elime verseler sıkı bir dayak atardım” dedim kaç kez!. Daha sonra bu yazılar ve onu sunuş şekilleri hakkında düşünmeye başladım. Bazıları, hatta çoğunluğu toplumun zıt köşelerinin yaralarını kaşımaya yönelik! Öylesine bir haber gibi yayınlayıp, alttaki yorumlardan keyif alıyorlar sanırım. Bilgilendirmek amaçlı yapılanları bunun dışında tutuyorum. Fakat bazıları kesinlikle kışkırtmak için özenle hazırlanmış! Altında yorum yazanların büyük bir kısmı fake hesap!

Herkes hassasiyetleri doğrultusunda çileden çıkıyor. Bazılarının, bana zıt düşünce tarzlarına rağmen, verdikleri tepkiye çok hak veriyorum. Çılgınca kışkırtılıyor çünkü!
Ben derim ki; serinkanlı olmakta fayda var. Elbette tepkisiz kalmayacağız. Ama bu milletin sağlam bir duruşu olduğuna hep inandım.
Cahil bırakılmış büyük bir kesimi olsa da, çoğunluğu sağduyulu bence! Zamanla hepimiz göreceğiz.
Bize; çirkin, adice, birbirini yokederken, kendini toptan yıkan bir Arap Baharı yaşatamayacaklar.
Dünyaya kendimizi yeniden ispat edeceksek, böyle edeceğiz.
Bütün bu yazıyı yazmama sebep olan bir paylaşımın fotoğrafını yazıyla birlikte sunacağım. Öyle bir haber ki dindarı ayrı; dinsizi ayrı celallenir.

İşiniz yoksa haberin peşine düşün ve doğruluğunu araştırın diyeceğim. Çünkü ben “net” açısından sorunlu bir bölgedeyim. Bazen girebiliyor, genelde uzak kalıyorum. Ama bu haberin doğruluğunu araştırmak isterdim. Çünkü insanlık ve islamiyet bilinçli olarak iğrençleştiriliyor. Bence şu anda dünyayı “şeytani bir zırdeli” yönetiyor. Eminim bir sürü aptal onu zeki sanıyor. İnsanlığın iyiliği için akıllarının başlarına gelmesini diler, hepsine selam ederim. Umarım beni dikkate alırlar.
Neyse ki; bu sıkıntılı günlerde geçecek.
Gerçek anlamda sağduyu ile “diren Türkiye”
 

Berrin AKSU
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 171
Toplam yorum
: 264
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 509
Kayıt tarihi
: 18.12.10
 
 

Üniversite mezunuyum. Dekoratörüm. Yazmayı çok seviyorum. 200 kadar şiirim var. Sinema ve tiyatro..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster