Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '21

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

KISMETLİ OLMAK İÇİN

 
 
 
Varlığı güldürür yokluğu ağlatır kısmetin. Yaşamın en keyifli renklerinden birisidir. “Ne kadar kısmetli” denilmek insanın hayatına evrenin eli değmiş hissi verir. Kısmetli olan insanları izlemek de imrenmek, kıskanmak gibi duygular üretir.  
 
 
 
Kısmet Türk Dil Kurumu sözlüğünde “Tanrı’nın her kişiye uygun gördüğü yaşama durumu, nasip” olarak karşılık görmüş. Yaradan her birimizle sevgi bağı kurar ve hepimiz için mutlaka yol açıklığı, kısmet üretmiştir.  
 
 
 
Sadece bizimle ilgili değildir kısmetin akışı. Atalar boyunca akan DNA’mızda kayıtlı olan kısmet akışı da yaşamımızda yerini alır. Geride hep kısmetsiz atalar ve kayıtlar mı var, elbette hayır. Nice kısmet dolu yaşamlar da kayıtlı içimizde.  
 
 
 
Herkesin her zaman kısmeti vardır. Yeter ki üzerindeki örtüleri görüp alalım. Kısmetin tozunu almak ve hayatımızda kullanılır hale getirmek için; 
 
 
 
Benim için Yaradan tarafından üretilmiş tüm kısmetleri görmeye, fark etmeye, alıp kullanmaya niyet ediyorum.  
 
“Atalarımdan bana akan kısmet kayıtlarından sadece pozitif, verimli olanlarla eşleşiyorum” inancını benimseyebilirsiniz.  
 
Ailedeki kısmetsizlik inancı ile yolunuzu ayırabilirsiniz. Kısmetsizlikle ilgili duyduğunuz ve söylediğiniz kelimeleri, cümleleri yazın. Kısmetsizlik konulu anılarınıza bir isim verin, anıların isimlerini yazın ve kağıdı yırtın. Minik parçalara ayırın, bu işlemi yaparken çok kararlı bir sesle defalarca “Kısmetsizlik bitti, ihtiyacım yok” deyin.  
 
Saatiniz, telefonunuz, cüzdanınız gibi sık kullandığınız eşyalara “Kısmetim” adını verin. Kullandıkça “Kısmetim benimle” inancını hatırlayın.  
 
Kısmetin bir ucu sizde, o ucu beslemezseniz dışarıdaki ucu da zayıf kalacaktır.  
 
Kendinize, sistemin size olan sevgisine inanıp güvenin. Bugüne kadar olmayanlar bugünden sonra olmayacak anlamına gelmiyor. Yaşamı değiştirme gücünüze sahip çıkma vakti geldiJ. 
 
 
 
Yaşamın kısmetli tarafında yer almanıza niyeten, 
 
 
 
Ebru Demirhan 
 
www.ebrudemirhan.com 
 
@ebrudemirhan.ytm 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 149
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 42
Kayıt tarihi
: 30.10.18
 
 

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İlkokul Öğretmenliği, Sosyoloji bölümü lisans ve Psikol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster