Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
451
 

Kıssadan hisseler-1.Bölüm

Kıssadan hisseler-1.Bölüm
 

Zavallı görünümlü adamın biri Hz.Musa' ya gelerek:

- Ya Musa sen ALLAH' ın Peygamberisin. Şüphesiz ona en güzel duaları sen ediyorsun. Bana da ona en güzel şekilde nasıl dualar edeceğimi öğretebilir misin?

der. Bunun üzerine Hz.Musa bu zatı da yanına alarak yürümeye başlar. Hz. Musa hem ilerlemekte hem de bu adama nasıl güzel dualar edeceğini anlatmaktadır. Hz. Musa ve adam konu ALLAH ve güzel dualar olunca kendilerinden geçmiş öylesine yürürlerken bir ara Sevgili Peygamber kendine gelir ve etrafına bakındığında o an beraberce Kızıldeniz üzerinde yani suyun üzerinde yürüdüklerini anlar.

Bu durum karşıında duran Hz. Musa eğilerek ayaklarına bakar. Ayakları sadece topuk hizasına gelecek kadar bir mesafede suyun içine girmiş bir vaziyette suyun üzerinde yürüdüğünü anlar. Ardından hemen yanıbaşında duran adamın ayaklarına bakar. Gördüğü onu çok şaşırtır. Çünkü adamın ayakları suya bile değmemektedir. Bunun üzerine ona dönerek:

-Ey ALLAH' ın sevgili kulu. Benim anlattıklarımı unut; git bu zamana kadar ona nasıl yalvarıp dua ettiysen öyle yapmaya devam et..!

Kıssadan hisse: Gerek dünya ve de gerekse ahiret hayatı için kimde ne gibi cevherler olduğunu hiç kimse bilemez. Bu nedenle her insana bu gözle bakıp; ön yargılardan ve peşin hükümden uzak bir yaşam sürmek gerekir.

Hoşcakalın..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3203
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster