Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

canan öztanık temiz

http://blog.milliyet.com.tr/evc

30 Ekim '07

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
311
 

Kitap fuarı

Bu yıl yine Beylikdüzünde kitap fuarı, okurların beğenisine sunuldu. İlk gün olduğu için midir bilmem ama bana epeyce boş geldi. Belki önümüzde ki günlerde artan bir ilgiyle karşılaşılabilir.
Mekanın istikamet açısından biraz ters olması, ülkemizin okumaya karşı müthiş bir sevgi ve destek vermesi!!!:) fuarları panayırdan başka bir şeye benzetmiyor. Oysa ki kitap fuarının amacı insana çeşit sunmak ve almak istedikleri kitapları en azından bir nebze daha uygun fiyata sunmak değil midir? Ama beni şaşırtan hayatı boyunca eline bir kere bile kitap almamış insanların sırf eğlence olsun diye boş kalabalık yaratması.O kadar çok standlara bakmadan sırf etrafında ki insanlara boş boş bakmaya gelen insan gördüm ki bu fuarlarda şaşırmadan edemiyor insan.
Biz gerçekten okumayan bir ülkeyiz.Ve okumamanın başımıza açtığı dertler hala giderek daha büyük sıkıntılar yaratıyor.

Hala savaşıyoruz, hala silahlar patlıyor.Yani ilkellik hala hat safhada.Oysaki okuyan insan başkalarının yaptıklarıyla ilgilenmez bence.Kendiyle meşguldur, kendini eğitmekle.Ne kötülük düşünmeye ne de dedikodu yapmaya vakti kalır.Neden bu kadar dizi çekildiğini hala anlamış değilim.200 küsur dizi yayına girdi.Acaba hepsini izleyen var mıdır? Dehşet bir şey bu. Kaç aile akşamları televizyonunu kapatıp okumaya vakit ayırıyor ya da çocuklarına okumayı aşılıyor? Çocuklarıyla gerektiği gibi ilgilenen varmı diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Ne olacak bu memleketin hali değil mi:)))Ne olacak kimse okumamaya devam edecek, birbirimizi ilk insanlar gibi ilkel bir şekilde imha etmeye devam edeceğiz.Çünkü okumak bir şeyler öğrenmek, üretmek, işimize gelmiyor.
Gerçekten okumaya mesai harcayanlar, hala bizi okumanın kurtaracağına inananlar lütfen bu fuarları doldurmaya devam edelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

28'inde bende fuardaydım, büyük bir fırsattı ve kaçırmadım. Ama yayınevlerinin indirim oranlarını yeterli bulduğumu söyleyemeyeceğim. Listelediğim kitapların ancak yarısını alabildim.Korsan kitap alınmaması yönünde en azından fuarlarda buna dikkat edilmeli. Elinize sağlık...

ROSEMOON 
 30.10.2007 21:30
Cevap :
evet korsan kitap ülkemizin problemi maalesef:))sevgiyle kalın  31.10.2007 10:13
 

Güzel çağrınıza bir ek yapmama müsaade ederseniz gelenlerinde boş boş dolaşmak için değil, hiç değilse bir kitap alıp onun da mutlaka okumalarını tavsiye edelim. Saygılar ve sevgiler

Matilla 
 30.10.2007 19:56
Cevap :
katılımınıza teşekkürler bendende saygılar  31.10.2007 10:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 544
Kayıt tarihi
: 23.05.07
 
 

Bir çok basın yayın organında yazarlık yapmaktayım. Kitap piyasasina çıkarmış olduğum 4 romanım v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster