Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1496
 

Kitap okuyan Erkek çekiciliği

Kitap okuyan Erkek çekiciliği
 

Kitap okumanın ne anlama geldiğini anlatmaya kalkışsak işin içinden çıkabilir miyiz bilmiyorum. Kitap okumak insanların ufkunu genişleten, olaylara farklı açılardan bakmalarını sağlayan, insanların zihinlerinde yeni pencereler açılmasını sağlayan bir eylem. Keşke herkes kitap okumanın zevkine varsa ve hobilerine zevkle kitap okumayı yazabilse.

Kitap Okuyan Erkek

Kitap okumaktan zevk alan bir kadının hayata bakış açısı çok farklıdır. Farklı insanlarla tanışmadan binlerce insanı tanımış hissi onlarda aradığı insanın kriterlerini arttırır. Düşünsenize kitap kahramanlarının tüm romantiklerini, aşklarını, yaşadıklarını bilen, bunların hayalini kuran bir kadından bahsediyoruz. Sizden beklentileri nasıl olur bir düşünsenize. Hayal gücü nasıl gelişmiştir. Sizin yapacağınız basit bir sohbet ona çok itici gelecek, o her zaman sizinle kitaplardan konuşmak isteyecektir. Kitap okumayı sevmemeniz karşınızdaki kadın için kötü bir kriter olacaktır.

Sürekli kitap okuyan, bilmiş bilmiş konuşan bir sevgiliyi sizde istemezsiniz. Yani ortak noktanız eğer kitap değilse ve karşınızdaki insan deli gibi kitap okuyorsa bu ilişkide eksik çok yön olacaktır. Bunun tecrübesine varmış bir kadın, ilişki konusunda seçeceği erkekte kitap okumayı önemli bir kriter olarak belirleyecektir. Hatta o kadar abartacaktır ki bu durumu kitap okuyan bir erkek ilgisini çekmese bile ilgisini çekmeye başlayacaktır. Çünkü karşısında entelektüel bir erkek vardır, kafa yapısı merak uyandırır, onunla sohbet etmek, düşünce yapısını anlamaya çalışmak, kafasında kurduğu dünyayı çözmek için uğraşmak bunların hepsi çekici gelir.

Entelektüel bir kadını etkilemek istiyorsanız, entelektüel bir yapınız olmalı. Bunu gösteriş için değil, gerçekten öyle olduğunuz için. Yapmacık bir entelektüellik çok itici olabilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selma Hanım, yazınızı okudum ve yine yorum yazma ihtiyacı hissettim. Erkekler de kitap okuyorlar. Fakat tarzları bizden biraz daha farklı. Üzülerek söyleyeyim ki Nietzsche Ağladığında ve Aşkın Celladı adlı kitapları ikisi de kitap kurdu olan eşime, ya da oğluma okutmayı başaramamıştım. Psikolojik kitaplar daha ziyade kadınların ilgi alanı. Erkeklerin ilgi alanı ise çoğunlukla siyasi kitaplar. Eğer bu tarz kitaplardan zevk alan birine rastlarsanız gerçekten istisna birisidir derim. Vardır mutlaka ama ben henüz rastlamadım. Sevgilerimle.

Sema Bekmez 
 14.12.2013 20:37
Cevap :
Sema hanım merhaba, benim için bir erkeğin ne tarz kitap okuduğundan çok, kendisine yeni bakış açıları katabilecek kalitede kitaplar okuması önemli. Kitap okuyan insan düşünen insandır. Her zaman okunulan kitapların zihinde bir pencere daha açtığına inanırım. Bir evin bir pencereli olmasıyla, her geçen gün yeni pencereler açılarak güneş ışığının daha çok eve girmesini sağlamanın farkını düşünürüm. Bana göre kitap okuyanlar bol güneşli evde oturuyorlar ve bende güneş ışığını seven biriyim. Sevgilerle   18.12.2013 9:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2955
Kayıt tarihi
: 28.11.13
 
 

Futbol meraklısı, fena halde Galatasaray hastası, hobilere kitap okumayı bilerek ve isteyerek yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2955
Kayıt tarihi
: 28.11.13
 
 

Futbol meraklısı, fena halde Galatasaray hastası, hobilere kitap okumayı bilerek ve isteyerek yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster