Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1223
 

Kız arkadaşlar

Kız arkadaşlar
 

Güzel bir ekim günü yazdan kalma güneşli ama bunaltmayan bir havada sahilde uzanıyorum. Karşımda turist kızlar gülüyorlar.. Ama ne gülmek..Belli ki iyi arkadaşlar.. Çok iyi arkadaşlar.. Birbirlerini güldürebilmelerinden belli..

Üniversite yıllarında kızlar bir araya gelirdik. Aslında hep bir aradaydık. Okul arkadaşlarım, kız arkadaşlarım…

Nasıl da eğlenirdik…Kahkahalarımız bir diğerininkine karışırdı. Hatta gülmekten kırılırdık. Gerçekten iki büklüm olur yerlerde yuvarlanırdık. Karınlarımızı tuta tuta, çenelerimiz ayrılacakmış gibi ağrıyana dek..

Hemen hemen her konu gülmemize bir sebepti.

Toplum olarak dostun kara günde belli olduğuna inanırız. Ama asıl ihtiyacımız bembeyaz hatta pespembe günlerdedir dostlarımıza bence. Gülmek istediğimizde yalnızsak , ya da hiç olmadık anlarda bizi güldürecek kimse yoksa yanımızda, başlamıştır yalnızlık dramımız.

Üzüntülü anlarımızda birilerini bulmak hep daha kolaydır. Toplum olarak dramı severiz. Üzülürüz , üzülmeyi severiz.. Acı çektikçe daha değerli görürürüz kendimizi. Ayrıcalığımız olur çektiklerimiz… Bu yüzdendir ballandıra ballandıra anlatmalarımız.

Bazen de teselli kaynağımızdır başkalarının acıları. Arkadaşımızın dertlerini dinlerken bir nevi “iyi ki benim başıma gelmedi” düşüncesidir bizi rahatlatan. Bir tür şükür duygusu yani. Bir de birilerine yardım etmiş olmamızın huzuruna kapılır gideriz, aslında faydamızın kendimize olduğunu unutarak...

Problemlere karşı duyarsız kalalım demiyorum. Elbette gülünemeyecek acılar var hayatta, paylaşıldıkça azalan..İnsanın yalnız katlanamayacağı; bir omuz, bir dost eli aradığı..

Kız arkadaşlarımın yeri ayrıdır hayatımda. Onların yanında kendimi unuttum gülerken, kendimden geçerek attım kahkahalarımı. Onlarla gördüm sorunlarımı kafamda ne kadar büyüttüğümü ve yine onlarla birlikte dalga geçtim büyütülmüş küçük problemlerimle..

Ayrı şehirlerde, aynı kentte, geçmişteki, şimdiki, kız arkadaşlarım, her biriniz kalbimde kapladığınız alanlarla yüreğimi genişlettiniz. Daima orada kalacaksınız

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öyle güzel yazmışsınız ki zevkle okudum. Beni çok eskilere götürdü.Arkadaşlık paylaşım çok önemlidir hep anı kalır.

yeter güler 
 25.10.2008 23:52
Cevap :
çok teşekkür ederim...Geleceğe bugünkü arkadaşlarınızla tatlı anılar bıraakmanızı diliyorum.. Sevgiyle..  26.10.2008 13:07
 

Gülmek istemiştim Ciddiyetin kaşlarıyla bindirdiler “Erkek adam gülmez” dediler; Yaşlandıkça gülme yalnızlığı çekmeye başladım.

Muharrem Soyek 
 21.10.2008 13:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 847
Kayıt tarihi
: 20.09.08
 
 

Sadece YAZIYORUM.... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster