Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '10

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
430
 

Kız kurusu-8

_İncecik bir bel, sütun gibi bacaklar, silikonsuz ve sarkmayan.....

Bizimkiler dışardaydı.Aynanın karşısına geçtim.

_Oval bir popo, kavisli muhteşem bir sırt....

Çok eğleniyordum!! Ninem ve Zahide abla yüzünden, korkunç bir hafta geçirmiştim.Unutmak istiyordum.Hiç yaşamamış gibi olmak! Aynadaki aksimi daha çekici yapmak için, pembe şortumu ve beyaz bluzumu sağa sola çekiştirip duruyordum.

_Şu saçlarımı tepemde toplıyım!! Hımmm..böylede çok klasik oldum. Narin omuzlarım iyice ortaya çıktı.Kızım sen müthişsin!! Prensesler gibisin...tıpkı bir prenses....Şimdi saçlarımı iyice dağıtayım.Ve tabi ki dans..dans...

Sevdiğim bir şarkıyı söyleyerek , aynanın karşısında dans etmeye başlamıştım.Saçlarım darmadağınıktı.

_İşte ben böyle bir akşamda aşık oldum!!

Beş-on dakika içerisinde iyice çığrımdan çıkmıştım.Bu kadar çok eğlenmem, sokak kapısından gelen tıkırtıları duymama engel değildi.Ninem ve Zahide ablanın seslerini duyar gibi oldum.Aceleyle saçımı başımı düzeltip, toparlandım.

Az önce, aynanın karşısında, çılgınca dans edip, şarkı söyleyen kız ben değildim sanki....Salondaki antika koltuklardan birine kendimi atıverdim.O kadar ufak-tefektim ki kocaman koltuğun içinde kayboluverdim.Bilmeyerek, saklanıyor havası yaratmıştım.Zahide abla, durumumu hemen farketmişti.Kinayeli, kinayeli konuştu.

_Ne oluyor kuzum? Koltuğa gömülmüş , gene ne haltlar karıştırıyorsun?

Her fırsatta, lafları ile, beni sindirmeye çalışan, süt annemden korkmamaya karar verdim.Hızla ayağa kalktım.Omuzlarımı kaldırarak , güç toplamaya çalıştım.Sert bir cevap vermeliydim.

_Ne yaptığımı sanıyorsun? Hanımefendiler sokak sokak gezerken, ben evde kös kös oturup uyukluyordum! Başka seçeneğim mi var sanki?

Zahide ablaya ilk kez diklenmiştim.Bu ani hareketim karşısında, o kadar afallamıştı ki kısa bir süre kendine gelemedi.Bir şey söyleyecekmiş gibi ağzını açıyor, sonra vazgeçiyordu. Bir-iki kez yutkunup, kendi kendine konuşmaya başladı.Yüzüme hiç bakmıyordu.

_Bizim zamanımızda böyle miydi? Büyüğümüzü gördük mü korkudan, kapının eşiğinden beri gelmezdik!! Ah! Ah! şimdiki kızlar öyle mi? Ya hemen kocaya kaçıyorlar, ya da ''kız kurusu''' olana dek evde bekliyorlar.Zaman kötü!! çok kötü....

Ninem olan bitenden hiçbir şey anlamamıştı ama, süt annemin her yaptığını tekrar etme huyundan ötürü, durmaksızın saçmalıyordu.

_Kayısı kurusunu evde bırakmayacaksın! Zamansız yemeyeceksin!!..zamansız..kötü zaman....

Bu sırada Zahide abla, mağlup olmuş, gururlu bir asker gibi, sert adımlarla odadan çıkıp gitmişti.Ninem de arkasından koşturdu.Tek kaldığımda kendi kendime mırıldanmaya başladım.

_Çok şaşırdı ve kırıldı.Evet kırıldı bana!! Fakat ne yapayım?Boğazıma kadar geldi!!

Diklenmem konusunda haklı olduğumu biliyordum. Süt annemi kırdığım için , gene de üzülmüştüm.Sanırım, bu kez, bana ciddi bir şekilde küsmüştü.Benimle konuşmayacağını adım gibi biliyordum.Aslında ben, sonucun , böyle olmasını istememiştim.Allah kalbimi biliyor !! Süt annemi kırmak niyetiyle hareket etmemiştim..

DEVAM EDECEK.........

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1941
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster