Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '10

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
629
 

Kız kurusu-9

O gece, geç saatlere kadar uyuyamadım. Kendi kendime konuşuyordum.

_Kızlık kontrolü yaptırdılar!!

_Tepemde, kurşun döktüler!!

_Sanırım, sıra gerdeğe geldi!!

_Sonunda bir bela saracaklar başıma!! Bakalım ne zaman?

Zahide abla ile kavgamız da herşeyin üzerine tuz, biber ekmişti. Her yaptığım hareketin eleştirilmesi beni üzüyordu. Evde, ne olursa olsun, suçlu olan hep ben oluyordum. Genç kız olmak, çok kötü bir şeydi. O pis, ziftli eve götürmüşlerdi beni. Sonra da, yarısı kanlı, leş gibi bir karyolaya uzanmamı istemişlerdi. Korkudan söyledikleri herşeyi tek tek yapıyordum. Son olarak, pantalonumu yarıya indirip, bacaklarımı iki yana açmamı istemişlerdi. Bunu da yaptım. Korkudan bacaklarım titriyordu. Sanki kör bir makasla, etimi kesiyorlar gibi, korkunç bir acı hissediyordum. Canım çok yanıyordu. Can havliyle bağırıyordum.

_Bırakııınnn beniii!! Bırakın diyoruuuummmm!!

Yattığım yerde, debelenip, çırpınıp duruyordum. Fazla hareket etmemem için, kollarımı yatağa bağladılar. O pis yere ait, son hatırladığım şey, burnuma bastırılan, etere batırılmış bir mendildi. O dayanaılmaz acıyı, hala, kasıklarımda hissediyorum.

Yatağımda sağa sola dönüp duruyordum. Ninemin değnek dayakları yüzünden bütün kaslarım ağrıyordu. Kaç kez evden kaçma planı yapmıştım ama, hep hüsrana uğramıştım.

_Allahım sen büyüksün! Bu işkenceden ne vakit kurtulacağım?

Yılmamalıydım. Yeni bir plana girişmeye karar verdim. Her planımı gündüz vakitleri için yapmıştım. Gece için, hiç plan yapmamıştım. Düşündüm, durdum. Sonunda, gece yarısı evden kaçmaya karar verdim. Kaçışımın detaylarını hayal ederek, baya geç bir saatte uyuya kaldım. Günler sonra, ilk kez, rüya gördüm. Aslında rüyadan çok, bir kabusa benziyordu.

Rüyamda karanlık bir yerdeydim. Bir göril üzerime çullanmış, boynumu ısırıyordu. Sonra, goril, gitgide bir vampire dönüştü. Vampir kanımı emmeye başladığında bağırmaya başlamıştım. Bağırtılarımı duyan, Zahide abla yatağından fırlayıp yanıma koştu. Ona rüyamı anlatınca, yanımda kalacağını, korkmamamı istedi. Aylar sonra, o gece, süt anneme sarılıp, derin bir uykuya daldım. Tıpkı çocukluğumda olduğu gibi. Bir çocuk kadar mutluydum. Belki de hiç büyümemiştim. Genç kız olmak, çok kötü bir şeydi.

DEVAM EDECEK...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1925
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster