Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '13

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
1097
 

Kız oyunları

Kız oyunları
 

Kız Oyunları; Oyun çeşitlerinin artması ile birlikte son yılarda kız oyunları kategorisi ortaya çıkmıştır. Kız çocuklarının ilgi alanına giren oyunların yer aldığı bu kategoride son zamanlarda çok farklı türde oyunlar piyasaya çıkmıştır. Kız oyunları için online oyun sitelerindeki kız oyunları kategorileri içinde bu oyunları bulabilirsiniz. Yemek pişirme, giydirme, dekorasyon gibi farklı türlerde kızların ilgisini çekecek türden oyunlardan bir kaçıdır.

Makyaj yapma ilgisi küçük yaşlardan başlayan kızlar için oje sürme, makyaj yapma gibi oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar ile kızlar eğlenceli vakit geçirme imkânı bulmaktadırlar. Kız oyunları için genellikle daha çok kıyafet, yemek, bebek giydirme oyunu, bebek bakma, gelin giydirme gibi oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar oldukça eğlenceli oyunlardır.

Yemek pişirme oyunları da her yaşatan kız çocuğunun severek oynadığı bir başka oyun çeşididir. Farklı malzemeleri bir araya getirerek yemek yapmanın hedeflendiği oyunlarda verilen süre içinde çok sayıda yemek yapmak amaçlanmaktadır. Bu oyunların görselleri de oldukça renkli ve ilgi çekici türdendir. Renkli tasarımlı oyunlar daha çok kız oyunların için kullanılmaktadır.

Kız oyunları içinde Barbie en sevilen oyunlardan biridir. Birçok farklı türde oyun çeşidi bulunan Barbie oyunları uzun zamandır kız oyunlarının en çok oynanan oyunlarından biri olmuştur. Kız çocuklarının Barbie bebeklere olan ilgisinden ilham alınarak tasarlanan bu oyunlar tüm dünyada oldukça fazla ilgi gören oyunlardan birisidir.

Kız oyunları için de çok sayıda oyun çeşidi bulunmaktadır. Erkeklere göre daha geniş ilgi alanları olan kızlar için oyun tasarlamak bu yüzden daha kolaydır. Kızların ilgisini çekebilecek daha fazla konu olması oyun tasarımcılarının bu alanda daha rahat çalışabilmesine neden olmaktadır. Kız oyunlarını oynamak için online oyun sitelerinden kız oyunları kategorisine girerek istediğiniz bir oyunu seçerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2857
Kayıt tarihi
: 13.01.13
 
 

Tuncay Takmaz 1975 yılında Şişli İstanbul’da doğdu. Bugüne kadar 27 kişisel sergi açtı, çok sayıd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster