Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
170
 

Kız Peşinde Koşamam Diye Müdür Olmadım

Kız Peşinde Koşamam Diye Müdür Olmadım
 

Herkes Kerim Korkut gibi zeki birinin neden yüksek mevkilerde yer edinemediğini merak ediyor.

Kimi beceriksizlik diyor kimi düzenin kurbanı.

İkisi de doğru değil tabii ki. Hatta fakirin çocuğu ileri gidemez lafı bile.

Pek becerikli değildim ama Türkiye gibi tırnak içinde ineklerin inekleyerek yüksek mevkilere geldiği bir ülkede evi takdirnamelerle dolu ezber kralı ben en az müsteşardım.

Düzenin kurbanı konusuna gelince; yalaka kişiliğim üstelik arsız ve yüzsüz mizacımla kapıdan girer bacadan çıkar kariyerin kitabını yazardım.

Ama ben doğunca affedersin bir b…k olmamaya karar vermiştim, anasını satacaktım dünyanın, sattım da!

İki şey bende yoktu övünmek ve dövünmek, övünmeyeceksem yukarıda ne işim vardı. Faydalı olmaya gelince kimseye yük olmayarak zaten faydalıydım.

Ben çok değişik bir insandım, hayat benim için bir şarkıdan ibaretti, dinleyip gidecektim.

Aksilik bu ya herkes benim müdür olmamı istiyordu, insanların düşüncelerine saygı duymayan biriydim ve bu güzel özelliğim halen devam ediyor.

Yahu müdüre bir baktım profil olarak; gözlüklü, saçları yok, göbekli filam bir şey. Milyon verseler ben böyle biri olamam dedim. Yüksek mevki demek de müdür demek.

Parayı da sevmiyorum üstelik. Benim sevdiğim şeyler belli: Aşk, futbol, siyaset (daha doğrusu fikir adamlığı) Görevi mantıklı bulmuyorum, makamı sevmiyorum; ben müdür olsam her gün dondurma yemeye kaçardım. Müdürlük mazbatamı dondurma parası yapardım.

Görüldüğü gibi ayrı dünyaların insanıyım. Kadın, şarkı, dondurma, deniz… Yahu bunlar varken insan müdür olur mu deli miyim ben!

Müdür kız peşinde koşabilir mi? Ayıp değil mi koskocaman müdürsün derler. Benim öyle bir derdim yok. Zamparalıkta yakalansam rezil olmam.  Vardı bizim müdürümüz benimle aynı yaşta, Beyoğlu’na yollardı beni, “İçim gidiyor ama ne çare müdürüm, bari yerime sen git”

Sinemada civelek Nuray’ın falına bakarken müdürüme o kadar acıdım ki koltuğunu kırasım geldi!

Müdür mü, Allah yazdıysa bozsun!

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

;))) biz yakın olsak ne kazanlar kaynatırız sizinle hatta fokur fokur fokurdar ;))))) valla doğru, herkes namuslu herkes ahlaklı bir biz alemin delisi;))) senle ben..;)))

Selda Çakmak 
 06.05.2018 20:59
Cevap :
Doğal olmak istiyorum ama laf aramızda doğal halim pek çekici değil. Ne yapayım kendimi de kabul ettirmem lazım tiyatrocu oldum. İçim melek aslında ama dışımda görünüşten kaynaklanan sahtekar bir hal var. Şu masum görünüşlülere (kim bilir ne fındık kırıyorlar ama olsun)imreniyorum ya. Çok benziyoruz lakin sen benim doğal versiyonumsun. Çok doğalsın kız. Senin sorunun da bu! Senden tiyatrocu olmaz.Kendimden aslında şikayetim yok, her yola geliyorum ne güzel işte!Selamlar Kayseri'ye.  07.05.2018 17:12
 

Aynı kafadayiz valla:))) Genç yaşta müdürlüğü tatmış birisi olarak aslında kariyer yapmanın tam bir zırvalık olduğunu anladım;)) Aslolan huzurmuş;)) her çalıştığım iş yerinde çaycılara imrenir keşke çaycı olsaymisim diye kıskanırdim tüm çaycıları;))) Ama malesef o kapasite olmadığı için bende yıllardır istediğim halde çaycı olamadım..;))

Selda Çakmak 
 05.05.2018 22:51
Cevap :
Sen yine durulmuşsun biraz asalet de var, ben gözüm çöplükte gideceğim.İnsanlara bakıyom hepsi ehlaklı, lan anasını satayım bir ben Tarlabaşı faresi!İyi kişiler benle dost olmuyo, kötü kişilerden de ben korkuyom; biraz iyi biraz kötü arıyom bulamıyorm. Geçenlerde biraz serbest bir arkadaşım olsun her şeyi konuşabileyim dedim, Dolapdereden iki ayaklı bir dolap...Adam travesti çıktı yav!Yuh artık!  06.05.2018 14:44
 

Yok Kardeşim ne müdürü siz Genel Müdür olmalıydınız.Selamlar esenlikler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 04.05.2018 5:04
Cevap :
Allah korusun abla hiç işim olmaz...  06.05.2018 15:19
 

müdür kadın peşinde koşmaz belki ama kadınlar müdürün peşinden koşar..kariyer erkekleri yerine kendi işini yapanlar daha ideal..koşanı koşturanları var mı bilmem ama gün ışığını görürler en azından:)

savas barka 
 03.05.2018 19:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4712
Toplam yorum
: 12706
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster