Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '12

 
Kategori
Sivil Toplum Kuruluşları
Okunma Sayısı
260
 

Kızılay’da Ayhan Kurt modeli

Kızılay’da Ayhan Kurt modeli
 

Havran Kızılay'da Ayhan Kurt modeli


Toplum Lideri Ayhan Kurt’un Kızılay için yapmış olduğu fedakarlıklar yeni bir model ortaya çıkardı. Bu model Ayhan Kurt modeli olarak karışımıza çıkıyor. Öncelikle Kızılay’ın kan verme kampanyalarının geniş bir halk kitlesine ulaştırılması gerekiyor. Bu iletişim genelde basın yolu ile yapılıyor. Aynı zamanda araştırmacı gazeteci yazar olan, Balıkesir’in gündemini belirleyen Ayhan Kurt Havran Kızılay Başkanlığı sürecini de adeta bir orkestra şefi gibi yönetiyor. Her kan kampanyasında yurttaşların kan vermeye olan ilgi ve meraklarını artırıyor. Artık Havran’da insanlar kan vermekten korkmuyor.

Havran Kızılay Şube Başkanlığı tarafından organize edilip Balıkesir Kızılay Kan Merkezi Mobil Ekibi tarafından uygulanan "Kan ver, hayat kurtar "Kan Bağışı Kampanyası geçtiğimiz gün Havran Hükümet Konağı önündeki Fuat Soylu Parkı'nda gerçekleştirildi.         

Saat 11.00 de başlayan gönüllü kan bağışı kabul işlemi devamlı olarak belediye sesli yayın servisi vasıtasıyla Havran Halkı'na duyuruldu.Kan bağışında 3 ay ara ile periyodik olarak kan bağışında bulunan gönüllülerin yanında yeni gönüllülerin de yer alması Havran adına çok sevindirici bie olay oldu.Başta Havran Mal Müdürü Murtaza Erdoğan ve İcra Müdürü Mustafa Polat olmak üzere, devlet memurları, Emniyet mensupları, öğretmenler, Çiftçi Mallarını koruma ve itfaiye personeli,Havran esnafları gönüllü kan bağışında bulunmak için birbirleriyle yarıştılar.Akşam üzeri saat 18.00 e kadar süren gönüllü kan bağışı kampanyasında 65 vatandaşımız müracaat etmiş olup kan değerleri uygun görülen 56 vatandaşımızın gönüllü kan bağışları kabul edilmiştir.Böylece Havran Halkı gönüllü kan bağışlarıyla 168 hastaya acil kan desteği sağlayarak gönüllerde yaşamayı her zaman olduğu gibi fazlasıyla hak etmiştir.

Kızılay ile ilgili haberleri : Beytullah Yılmaz – Gsm: 0 544 864 95 26 – haber mail: korfezdepolitika@gmail.com Havran - Balıkesir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2071
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 750
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu.   İlyada fotogrametri Har..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster