Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '20

 
Kategori
Çocuklar ve ilkler
Okunma Sayısı
58
 

Kızıma Mektup, Arlet'e

Hayat bu değil mi, bugün veya yarından da yakın! Bazen basıyor karamsarlık, içimi kaplıyor bir ümitsizlik rüzgarı, yıldızlara dalıp, yıldızların altında ah sevişmek ne güzel, şarkısını dinlemek ne güzel, tabi ki sevişmek de! Varsa gönülden sevdiğin, sana senden yakın, ama bana benden uzak.

Yaşamak tabi ki güzel, hayatta istediğin herşeyi elde edebildiysen, sevdiklerin, yakınların, akrabaların, kardeşlerin, ailen, çocukların, varsa torunların, sıhhatliysen, herkes sıhhatliyse, bundan daha güzel ne olabilir.

Hasret acısı çekmiyorsan, onu ondan daha fazla seviyor ve özlüyorsan, ama o sana yıldızlar kadar uzaksa, sen ona yıldızlar kadar yakınsan. O durmadan kaçıyor ve sen onu bulmaya çalışıyorsan, bulamıyorsan, yapabileceklerin sınırlıysa, ayrı ayrı diyarlarda, özlemiyle güneşin ışıkları seni cehennem ateşi ile yakıyorsa, yanıyorsan. Çaresizliğin tüm benliğini kaplamışsa, damarlarının her zerresinde o varsa, kanın kanıyla doluysa, onun kanında sen varsan, o bunu bilmiyorsa, seni özlememişse, sen onun özlemiyle kıvranıyorsan, yaşamak ne kadar güzel gelebilir insana.

Aldığın her nefeste, ölüme biraz daha yaklaştığını hissediyorsan. O bunu bilmeden yaşamını sürdürüyor, yaşıyorsa, bırak seni bilmeden tanımadan yaşasın.

Belki böylesi her ikimiz içinde iyidir.

Bak sana bir daha beyaz sayfalara mektup yazmayacağım dedim, sözümde duramadım, bu akşam da, her akşam gibi.
Yırtıp atayım bu mektubu da, senin için, nasıl olsa okumuyorsun, tanımıyorsun beni, bilmiyorsun seni ne kadar çok sevdiğimi.
Seni çok seven baban.

Kızım Arlet'im.

Paris, 03 Nisan 2020

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mektuplar tarihe karıştı, Ama ben yine dostlarıma mektuplar yazarım. Aydın eski milletvekilimiz M. Kemal Yılmaz derdi ki: Mektup olsun da çamurdan olsun, var mı mektup gibisi. Dilinize sağlık efendim..ESEN KALINIZ....

Abdülkadir Güler 
 14.06.2020 0:18
Cevap :
Değerli yazarım Abdülkadir Güler, evet çok doğru, artık mektuplarda tarihe karıştı, ben bana yazıyorum bu mektupları, artık olmayan sonsuzluğa karışmış, boyut değiştirmiş birine san ki yaşıyormuşcasına yazıyorum bu mektupları... Teşekkürler, saygılarımı sunuyorum, sağlık esenlik ve mutluluk dileklerimle...  14.06.2020 21:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 1398
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 416
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 

Matbaacıyım, şu anda malülen emekliyim. Askerden önce şiir denemelerim oldu. Bazı dergi ve gençli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster