Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '12

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
152
 

Kızımı sözledik:)

Kızımı sözledik:)
 

Bu akşam çok özeldi benim için.

Yeğenimi, kız kardeşimin kızını sözledik. Yeğenim sözcüğü yabancı geliyor bana, çünkü O benim kızım gibidir. Oğlum doğmadan önce oydu benim çocuğum, çok gezdik tozduk, çok şeyler konuştuk, çok şeyler yaşadık. Oğlumdan sonra da durum değişmedi, ona abla oldu, evimizde kaldığı zamanlarda ben sanki bir kız bir oğlan annesi iki çocuklu bir kadındım. Çeşitli sebeplerden dolayı birlikte yaşadığımız uzun zamanlar bizi birbirimize daha çok yaklaştırdı. Yani ben bu akşam bir bakıma kendi kızımın sözünün törenindeydim. Canım benim, çok da güzel olmuştu.

Ama heyecanlı değildim, itiraf etmeliyim. Artık böyle şeyler beni pek heyecanlandırmıyor. Sadece en sonunda, hani nikahta EVET deyip imzayı basıyorlar ya, o zaman nedense fazla duygusallaşıyor ve başlıyorum ağlamaya. Kimin nikahı olursa olsun:)

Bu tür bir kız isteme, söz yapma töreninde bulunmamıştım uzun zamandır. Sanırım en son on beş yıl önce erkek kardeşiminkinde bulunmuştum.

Bizim kızla oğlan çok önceden tanıyorlar birbirlerini, hatırı sayılır da bir flört dönemleri var. Dolayısıyla formalite gibi gelebilir bu tören. Ama geleneğe uyarak yapılması gerekenler yerine getirildi. İki hafta önce kadınlar, yani anneler ve teyzeler biraraya geldi, bir nevi tanışma yani. Ne zaman ne yapılacağı kararlaştırıldı ve sonunda bu akşam resmi tören için toplanıldı. Bir kısım birbirini tanıyordu zaten, eskiden oturulan mahalleden komşuluk dolayısıyla. Ben de eskiden o mahallede oturmama rağmen sadece damat adayımızı tanıyordum, diğerleriyle de tanışmış olduk böylece.

İyi insanlar, sıcakkanlılar, sorun yaşanmadan, sıkılmadan bitirdik geceyi. Ailelerin de birbirine denk olduğunu gördük. Bu oldukça önemli bir şey. İki insan evleniyor, ama ne kadar inkar edilirse edilsin aslında aileler de birbiriyle evlenmiş oluyor. Biz çok eğlendik, güldük bu akşam. İnşallah böyle devam eder.

Hayırlısı olsun.

Şu KPSS denen illet sınav da bir bitsin bakalım, atamalar da yapılsın, kızım inşallah istediği yere atanıp kadrolu öğretmen olsun, gönül rahatlığıyla evlensinler. Tek dileğim bu sınavdan iyi bir not alması ve asgari ücrete mahkum ücretli öğretmenlikten kurtulması.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayırlı olsun, Allah tamamını erdirsin, mutlulukla, huzurla, sağlıkla inşallah...

Filiz Alev 
 09.04.2012 0:33
Cevap :
Filiz hanım, amin, çok teşekkürler. Selâm ve sevgiler.  09.04.2012 17:53
 

Allah tamamına erdirsin. Teyzee olmak ne güze bir duygu. Boşuna mı demişler anne yarısı diye:) kendisini tebrik ediyor,sizede kucak dolusu sevgiler gönderiyorum:)

Merve Ballı Acar 
 08.04.2012 17:46
Cevap :
Sağol Merve'ciğim, kucak dolusu sevgiler benden sana:)  09.04.2012 17:50
 

Teyze anne yarısıdır. Evladınız hayatına iki kişi olarak devam edecek.Allah sonuna erdirsin.Bunlar güzel telaşlar.Hayırlı olsun.

Bosnalı 
 08.04.2012 11:27
Cevap :
Çok teşekkürler sevgili Bosnalı. Sevgi ve selâmlarımla.  09.04.2012 17:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 314
Toplam yorum
: 619
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1096
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Üsküdar İstanbul doğumluyum ve halen burada yaşıyorum. Okumak, yazmak ve seyahat etmeyi çok seviyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster