Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
469
 

Kızları da alın askere

Kızları da alın askere
 

Lanetliyorum! Teröre lanet okuyorum!

Gazetede yazan aynen şöyle:

Annem beni Erzurum’da biliyor;

Yaklaşık bir haftadır dağlarda terörist takibinde oldukları öğrenilen askerleri, sırtlarındaki teçhizatıyla, tozlu botlarıyla görevlerini yerine getirmenin mutluluğu gözlerinden okundu. Fotoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, “Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. Çünkü Annem beni Erzurum’da asker sanıyor. Ben buraya kendi isteğiyle gelenlerdenim'' dedi.

Sizin de tüyleriniz diken diken olmadı mı bunu okuyunca? Bir yürek bu kadar mı net konuşur? Bir insan bu kadar mı vatan sevgisiyle doludur ki anneciğine bile böyle bir konuda yalan söyleyebilmektedir?

Yalan söylediği sadece annesi de değildir belki hem? Sevgilisi vardır, evlidir ya da kim bilir. Artık öyle tak etmiş ki canına sessiz sedasız orada şehit olmayı, ailesini kedere boğmayı göze almış; onlar en azından uzaktayken onu düşünüp boğulmasın diye üstüne bir de onları kandırmış.

Kutlarım bu Mehmetçiğimizi! Her şeyine rağmen!

Beni de alın askere! Kızlar da katılsın orduya. On beş ay olmasın, ne derseniz kabulüm. Ama benim de tuzum olsun çorbada. Ben de birkaç mayını etkisiz hale getireyim, ben de birkaç köpek kafası koparayım!

Lütfen!

Acı veriyor onlar orada, o şartlar altında yaşam ve ülkeyi koruma savaşı verirken yerimde rahat rahat oturmak. Yediğim lokmalar boğazıma diziliyor ajans haberlerini izlerken akşamları. Duş alırken onları düşünüyorum. Sıcaktan kavrulmuş yüzleri ve bir haftadır ayaklarından çıkarmadıkları postallarını…

İçim rahat! “Vatan emin ellerde!” dedim haberi okuyunca. Ama gece nedense (!) uyuyamadım yine. Beni de alın askere!

foto: http://www.kahramangazilerimiz.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz hem bir gönül zenginisiniz, hem bir gönül kahramanı. Sizin gibi düşünen çok sayıda bacılarımız olduğunu biliyorum. Trkiye'de gönüllü değil, mecburi askerlik sistemi var. Terör gibi belalar olmasa belki bir sistem değişikliğine de gidilebilir. Şehitlerimiz verdiğiniz gönül desteği için tebrikler, teşekkürler, sağlıcakla kalın.

Ahmet YILMAZ 
 24.10.2007 12:11
Cevap :
Yorumunuz ve iyi dilekleriniz için teşekkürler... Saygılar...  24.10.2007 12:23
 

Sözün bittiği yerdeyiz sevgili Uygar. Oysa en güzel ütopyamızdı bizim barış. Değil kızlar için, erkekler içinde askerlik olmasaydı, gördüklerimizin bir kâbus olduğunu anlayarak uyansaydık keşke. Oysa kan damlıyor şimdi düşlerimize. Fidanlarımız soluyor birer birer ve tohumları ekiliyor kinin, nefretin, düşmanlığın. Sözün bittiği yerdeyiz Uygar. Duygularımızın isyan olup tüm benliğimizi sardığı bir noktadayız. O kadar içten yazmışsın ki bana çok fazla söz düşmüyor. Dilerim gaflet uykusunda olanlar en kısa zamanda uyanırlar da, bu akan kan bir an önce durur.

Cun 
 22.10.2007 1:47
Cevap :
Canım ağebeyim. Sayfama hoşgeldin demek isterdim sana; ama böyle bir durumda nasıl hoşgelinir muhayyilem almadığından dilim bağlı kalıyor. Vatan sağ olsun, sonumuz hayrolsun...  22.10.2007 15:11
 

Hepimizin evlatlarıdır. Acılarını paylaşmalıyız ailelerinin.Cepheye gidemesseniz bile siz gençler aydın fikirleriniz aydın yüreklerinizle sahip çıkın vatana ve cumhuriyete...SİZE EMANET...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 22.10.2007 0:18
Cevap :
Emanete hıyanet yakışmaz. Güveniniz boşa çıkmaz. Saygılar...  22.10.2007 0:53
 

bugünki şehitlerimizden sonra bizim hala oturmamız anlamsız bence.22 yaşındayım bu vatanın kız evlatlarındanım.

songül dagdelen 
 21.10.2007 20:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 447
Kayıt tarihi
: 07.09.07
 
 

İzmirliyim... Afyon Kocatepe'de Veteriner Hekim olmak için okuyorum. Bir kız kardeşim var. Evli d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster