Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
388
 

Kızlarımızı ütüleyelim mi?

Kızlarımızı ütüleyelim mi?
 

Tacizler bitmiyor..


Hangi anne baba çocuklarına acı çektirmek ister?

Şu "tacizler, tecavüzler" ne vakit bitecek? Urfa'da  14 yaşındaki genç kıza 3 erkek tecavüz etti. Bu erkeklerin üçü de evli. Yani hepsi aile babası ve çoluk çocuk sahibi. Cinselliklerini evlerinde yaşayacaklarına, bir genç kızda aradılar mutluluğu!... O'nu, taciz ederken gözlerini bile kırpmadan gerçekleştirdiler eylemlerini...

Bu utanmaz adamlar, suçları sabit görüldüğünde hapse atıldılar. Belki de düne kadar, eşlerini kızlarını yabancılardan sakınan, onlara "yan gözle" bile bakıldığında "namus davası" güden bu adamlar bir başka babanın namusuna göz diktiler.

Tecavüz önlenebilir mi? Tacizlerin önüne geçilebilir mi? Bunu önlemek çok güç olsada, verilen cezaları artırmak gerekiyor diye düşündüm hep.

Orta Afrikada cinsel cazibesini saklamak amacıyla, küçük kızların göğsü yani, "memeleri" ütüleniyormuş!

Özel bir taşla, küçük kızların göğüsleri ovalanıyor. Büyüyüp de "erkekleri" tahrik etmesin diye... Bu nedenle, aylarca süren ve ağlata ağlata yapılan bu işkence, Kamerun' da daha küçük yaşlarda başlıyor. Orta Afrika'lı ve Kamerun'lu ailelerin adetleri bu yönde. "Tecavüz'ü" önlemek için buldukları çarelerden biri de, kendi kızlarına yaptıkları işkence...

Biz de mi bu yöntemi uygulamalıyız? Kızlarımızı korumak, kollamak adına onları ütülemeliyiz?


Ne dersiniz?
Gülriz Yiğit

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın arkadaşım unuttuğum hayvani dostla ile olan ilşkileri pat diye suratıma vurdunuz. Çok mükemmel yazmışsınız. Bu arkadaşların artık onlarda ne gibi bir çekicilik gördüğünü çok çok merak eder oldum. Ütülenecek yerleri de olmayan ve giyinme ihtiyacı duymayan arkadaşlarda neler bulduk acaba? Mükemmelsiniz tek kelime ile. Saygılarımla..

Engin Şahin Karadeniz 
 01.09.2008 12:35
 

Merhaba... Fiziki önlemlerle insanların cinselliğini önlemek mümkün değildir. Eğer fiziki önlemlerle tecavüzler engellenebiliyorsa, o zaman erkekler için de - en azından evleninceye kadar- bazı fiziki önlemlerin alınması gündeme gelir. Bence, cinsel dürtüler insanın beynindedir. Cinselliğin uyanması için bir bakış ya da bir tel kadın saçı bile yeterli olabilir. Cinsel tecavüzlerin önlenmesi için tek şart EĞİTİM'dir.Selamlar.

cdenizkent 
 01.09.2008 11:26
 

Ben bu tip haberlerde artık suçlu aramaya ara verdim. Daha çok sonuçlarına bakmak veya nedenlerine bakmak uygun gibi geliyor. Genelde bu tip olaylarda suç bayanlara çıkmakta. Eylemi yapan adamlar tahrik olmasaydı yapmazlardı anlayışı. Bu öcü gösterile gösterile, insanlar kapatıla kapatıla zamanlar geçmiş. Geçmişimiz de bunlar ile dolu ama çözüm hiç olmamış. Siz ütüleyin isterseniz çocukları. Sapıklık yapan çocuklar mı, yoksa o büyükler mi? Saygılarımla...

Engin Şahin Karadeniz 
 01.09.2008 10:15
 

Öncelikle örnek verdiğiniz Afrikadaki uygulamayı oldukça saçma bulduğumu söylemek isterim.İnsan sapık olduktan sonra değil biryerlerini ütülemeyi ,komple kesseniz bile fark etmez.Kaldı ki gerek ülkemizde gerekse diğer ülkelerde 80-90 yaşındakilere tecavüzden tutunda 5-6 yaşlarına kadar bu iğrençlik olmakta.Hatta insan bulunamadığında hayvanlarada yapılmakta.Mutlaka duymuşsunuzdur... Tavuk , keçi , eşek .... ister kabul edelim ister etmeyelim,ülkemizin gerçeği bu! Bu işin biryerleri ütülemekle alakasının olmadığının örnekleri saymakla bitmez.Ya erkek çocuklarına yapılan tecavüzler? Kısacası bence tecavüze uğrayana ceza vererek acı çektirmektense bu sapıklığın nasıl oluştuğunun tespiti gerekli.Çünkü bunu yapabilecek potansiyeldeki kişilerin oluşumu ile zaten toplum risk altına girmiş olmakta.Tabii ki çok ciddi cezalar verilmeli.Ancak bir çeşit kişilik bozukluğu olarak gördüğüm bu olayın daha küçük yaşlarda sağlıklı bireylerin yetişmesi için çaba harcayarak önlememiz mümkün olabilir.

basak_33 
 01.09.2008 9:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 701
Toplam mesaj
: 109
Ort. okunma sayısı
: 1026
Kayıt tarihi
: 10.08.08
 
 

Ankara'da doğdum. Balıkesir'in  ilçesi Ayvalık'ta yaşıyorum. TSM ve  tiyatronun biraz da olsa toz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster