Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
136621
 

Kızlık zarı bozulmamış, geeeççç...

Kızlık zarı bozulmamış, geeeççç...
 

Görsel,www.yeniada.com'dan alınmıştır.


İstanbul'da, zihinsel engellilerin devam ettiği bir okulda eğitim gören Down sendromlu 18 yaşındaki Ö.Ö., karnının ağrıdığını söyleyince ailesi tarafından doktora götürülüyor. Muayenede hamile olduğu anlaşılınca, anne ve babası polise başvuruyor ve böylece soruşturma açılıyor. Kartal Adli Tıp'tan alınan rapordan sonra  bebeğe kürtaj yapılıyor.

Raporda "Ö.Ö.'nün bakire olduğu, ultrason raporuna göre de gebe olduğu'" bilgisine yer veriliyor.. Cenin üzerinde yapılan DNA testinde ise bebeğin yüzde 99.99 ihtimalle genç kızın babası A.Ö.'den olduğunun tespit edilmesi üzerine baba cezaevine gönderiliyor. Burada bir ohhh çekiyoruz, aşağılık baba müsveddesi cezasını bulacak diye seviniyoruz.

Mahkeme kuruluyor, tabii bu sınırda kurulan jet mahkemeler gibi değil, basbayağı mahkeme. Babayı yargılıyor değerli hâkimlerimiz. Ö.Ö.'nün öğretmenini dinliyorlar şaşkınlık içerisinde. Öğretmen diyor ki;  kürtaj sonrası, bu olayı kimin yapmış olabileceğini genç kızın annesi A.Ö.’ye sordum, “Bilmiyorum, herkes olabilir, babası eve alkollü geliyor, babası bile olabilir”…diyor…

Baba A.Ö., Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor. Mahkeme babayı, “Vücuda organ veya sair bir cisim sokmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçundan 15 yıl hapisle cezalandırıyor. Mahkeme, yasada öngörülen cezanın en üst sınırından babayı cezalandırmış oluyor, sevincimiz katlanıyor, alkışlıyoruz.

Sonrasında dosya temyize gönderiliyor. Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nce, 1'e karşı 4 oyla verilen kararda, Adli Tıp'tan alınan raporda “Mağdurenin kızlık zarının ince kenarlı olup duhule müsait olmaması ve mağdurenin bakire olması” ifadelerinin yer aldığı hatırlatılıp, bu nedenle sanığın eyleminin “çocuğun basit cinsel istismarı” suçunu oluşturduğu belirtilmiş. Daire, “sanığın vücuda nasıl organ soktuğu açıklanmadan, çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan ceza verilemeyeceğini' belirtmiş. Şimdi baba, Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanacak. Belki çok az bir ceza ile kurtulacak.

Bu kızcağız özel görevliler eşliğinde verdiği ifadesinde babasını işaret etmiş. Detayına girmiyorum, çünkü mide bulandırıcı. Annenin öğretmene verdiği ifade var. Hadi bunları da geçelim. Allah aşkına bu kız hamile kalmış. Ortada tapu gibi Adli Tıp raporu var. Ayrıca ceninin %99.99 babadan olduğunu belgeleyen DNA raporu var. Bunlar nasıl görmezden gelinir?

Kızlık zarı suçun aydınlatılmasında elbette önemlidir ama bir bilirkişiye sormuş olsalar, eminim kızlık zarı yırtılmadan da hamile kalınabileceğinin nasıl olabileceğini ifade ederdi kendilerine.

Yeniden mahkeme kurulduğunda belki baba müsveddesi yeni ifadeler de ekleyebilir. “Down Sendromlu kızım beni tahrik etti, dayanamadım, ağır tahrik var, bu nedenle beraatımı istiyorum” bile diyebilir.

Aynı ceza dairesi Mardinli küçük N.Ç. olayında da vermiş olduğu kararla hala hafızalarda... Üzülüyoruz…  

11 Ağustos 2012

Kaynak: Milliyet Com.tr.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben birşeyi çok merak ediyorum, bir babanın öz kızına nefsi uyanır mı? Bunu sorgulamak lazım.. Allah tarafından nefsi körlenirmiş diye duymuştum, çok ilginç konular.. Allah şaşırtmasın.

Selda Çakmak 
 12.01.2016 16:49
Cevap :
Allah akıl vermiş insana. Doğruyu da yanlışı da sen bul demiş. Yanlışta ısrar edenler ne yazık ki hayli fazla. Ruh sapık olunca da bu tarz olaylar yaşanıyor. DNA testi henüz bulunmamışken sapık ruhlu erkeklerin ensest ilişkiyle neden olduğu bir hamilelikte eşlerine; "Babanın nefsi kızına uyanmaz, sen mutlaka bu çocuğu başkasından peydahladın" diye çıkışarak susturuyorlardı. Kadın korkudan sesini çıkartamıyor, erkek de kendi pisliğinde mutlu mesut yaşıyordu. Doğan çocuk öldürülüyor ya da sokağa bırakılıyordu. Kızlar da bir şekilde yok ediliyorlardı. Şanslıysa kız, yaşlı biriyle evlendiriliyordu. Yani kol kırılıyor, yen içinde kalıyordu. Şükür ki artık DNA testi diye bir şey var ve ayıpları yüzlerine vuruluyor şikayet konusu yapılabilirse. İşimiz çok zor Selda Hanımcığım çoookk. Bir kadın olarak uyanık olmamız gerek her zaman...Selamlar, mutlu kalın...  13.01.2016 11:28
 

Tek Kelimeyle kanım dondu.Burada yawrumuzamı yanayım söz konusu anneyemi kızayım Yoksa tüm bu mağduriyetlikler içerisinde adaletimizim vermiş olduğu sonuçlaramı üzeleyim.Ben T.C vatandaşı olarak türkiyemi çok seviyorum ancak adaletiminde haksızlık görenlerin mağdur kişilerin yanında olmasını yasaların artık biraz daha ağırlaştırılmasını istiyorum.Söz konusu olay cok acı bir daha yaşamayalım :( evlatlarımızın hayatları kararmasın .

Duygu KEÇECI 
 12.01.2016 14:23
Cevap :
Umuyor ve diliyorum bu tarz olayların yaşanmamasını ve Adalet'in her zaman haklının yanında olacağı güvenimizin sarsılmamasını. Teşekkür ediyorum. Selamlar, mutlu kalın.  12.01.2016 15:13
 

Ayşegül Hanım,Adli Tıp raporuna göre babasından hamile kaldığı saptanan kız çocuğunun kızlık zarının bozulmamasını,Yargıtay daha önemli buluyor.Görülmedik,duyulmadık bir karar.Selamlar.

Hüseyin Başdoğan 
 01.12.2015 17:46
Cevap :
Ben de bunu anlamakta zorlanıyorum işte Hüseyin Bey. Ne diyelim, büyüklerimiz iyisini bilir diyelim. Sözün bittiği yer maalesef...Selamlar, mutlu kalın...  02.12.2015 15:10
 

Kıymetli Yazarımız, Tacizin, tecavüzün, istismarın karşısında samimi olarak ve vicdani bir sorumlulukla durmak gerekiyor. Yazınızın satır aralarındaki "kontrolsüz alkol" ile (annenin "babası da olabilir" şeklindeki ifadesinin kökeni dikkate alınırsa) ona bağlı şiddet de; cinsellik konusundaki insan ilişkilerinin dengesini önemli ölçüde bozan,ciddi tatminsizliklere neden olan genel yaklaşımlar da suçun oluşmasına büyük katkı sağlıyor. Hiçbir baba aklı başındayken bile bile böyle bir şey yapmaz. Hele dediğiniz gibi sağlık sorunları olan evladına hiç yapmaz. Yapıyorsa kendisinde apaçık bir anormallik var demektir. Elbette sivrisinek suçlu ve cezalandırılmalı ama bataklığın da suçu var. Gözardı edilmemeli, onun da icabına bakmak için kolları sıvamalı. Devlet de bu arada üzerine düşen bir şeyler varsa hemen yerine getirmeli.

Şahbettin Uluat 
 23.10.2015 22:47
Cevap :
Şahbettin Bey tacizin, tecavüzün bir gerekçesi olamaz, olmamalı.Hele bunu kendi öz kızına yapıyorsa bu manyak beş kat daha olmamalı. İnsan olamamış yaratıkların hayvani dürtüleri ne kızım diyor, ne bacım diyor devam ediyor tecavüze.Dayıları, amcaları saymıyorum bile. Eğitimdeki mevcut hatalar bunlara neden olabilir. Oysa dinimiz de bu konuyu men ediyor. Madem çoğunluğu müslüman olan bir toplumuz ve doğum anından itibaren bu bilgiler işleniyor çocuklara, sonrasında nasıl bu hale gelebiliyor insanlar. Namaz kılma bahanesiyle kızını taciz eden baba da biliyorum.(Yazdığım"baba tacizi" isimli blog)Alkol elbette kontrolden çıkartır ama her alkol alan kızına tecavüz etmiyor, her namaz kılanın etmediği gibi. Eğitim ve verilecek cezalar etkili olmalı daha fazla canlar yanmadan.Teşekkürler...Selamlar, mutlu kalın...  27.10.2015 11:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster