Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
62917
 

Kızlık zarı bozulmamış, geeeççç...

Kızlık zarı bozulmamış, geeeççç...
 

Görsel,www.yeniada.com'dan alınmıştır.


İstanbul'da, zihinsel engellilerin devam ettiği bir okulda eğitim gören Down sendromlu 18 yaşındaki Ö.Ö., karnının ağrıdığını söyleyince ailesi tarafından doktora götürülüyor. Muayenede hamile olduğu anlaşılınca, anne ve babası polise başvuruyor ve böylece soruşturma açılıyor. Kartal Adli Tıp'tan alınan rapordan sonra  bebeğe kürtaj yapılıyor.

Raporda "Ö.Ö.'nün bakire olduğu, ultrason raporuna göre de gebe olduğu'" bilgisine yer veriliyor.. Cenin üzerinde yapılan DNA testinde ise bebeğin yüzde 99.99 ihtimalle genç kızın babası A.Ö.'den olduğunun tespit edilmesi üzerine baba cezaevine gönderiliyor. Burada bir ohhh çekiyoruz, aşağılık baba müsveddesi cezasını bulacak diye seviniyoruz.

Mahkeme kuruluyor, tabii bu sınırda kurulan jet mahkemeler gibi değil, basbayağı mahkeme. Babayı yargılıyor değerli hâkimlerimiz. Ö.Ö.'nün öğretmenini dinliyorlar şaşkınlık içerisinde. Öğretmen diyor ki;  kürtaj sonrası, bu olayı kimin yapmış olabileceğini genç kızın annesi A.Ö.’ye sordum, “Bilmiyorum, herkes olabilir, babası eve alkollü geliyor, babası bile olabilir”…diyor…

Baba A.Ö., Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor. Mahkeme babayı, “Vücuda organ veya sair bir cisim sokmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçundan 15 yıl hapisle cezalandırıyor. Mahkeme, yasada öngörülen cezanın en üst sınırından babayı cezalandırmış oluyor, sevincimiz katlanıyor, alkışlıyoruz.

Sonrasında dosya temyize gönderiliyor. Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nce, 1'e karşı 4 oyla verilen kararda, Adli Tıp'tan alınan raporda “Mağdurenin kızlık zarının ince kenarlı olup duhule müsait olmaması ve mağdurenin bakire olması” ifadelerinin yer aldığı hatırlatılıp, bu nedenle sanığın eyleminin “çocuğun basit cinsel istismarı” suçunu oluşturduğu belirtilmiş. Daire, “sanığın vücuda nasıl organ soktuğu açıklanmadan, çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan ceza verilemeyeceğini' belirtmiş. Şimdi baba, Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanacak. Belki çok az bir ceza ile kurtulacak.

Bu kızcağız özel görevliler eşliğinde verdiği ifadesinde babasını işaret etmiş. Detayına girmiyorum, çünkü mide bulandırıcı. Annenin öğretmene verdiği ifade var. Hadi bunları da geçelim. Allah aşkına bu kız hamile kalmış. Ortada tapu gibi Adli Tıp raporu var. Ayrıca ceninin %99.99 babadan olduğunu belgeleyen DNA raporu var. Bunlar nasıl görmezden gelinir?

Kızlık zarı suçun aydınlatılmasında elbette önemlidir ama bir bilirkişiye sormuş olsalar, eminim kızlık zarı yırtılmadan da hamile kalınabileceğinin nasıl olabileceğini ifade ederdi kendilerine.

Yeniden mahkeme kurulduğunda belki baba müsveddesi yeni ifadeler de ekleyebilir. “Down Sendromlu kızım beni tahrik etti, dayanamadım, ağır tahrik var, bu nedenle beraatımı istiyorum” bile diyebilir.

Aynı ceza dairesi Mardinli küçük N.Ç. olayında da vermiş olduğu kararla hala hafızalarda... Üzülüyoruz…  

11 Ağustos 2012

Kaynak: Milliyet Com.tr.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bugün ülkemizde idamın getirilmesi bana göre şarttır. Arkadaşlar kızına bunu yapan başkasının karısına kızına fırsat bulduğunda neler yapabileceğini sanırım sormaya gerek yok. Kangren olan parmağı kesmezseniz kangren tüm vücuda yayılır. temiz toplum için pisliklerin arındırılması şarttır. nasıl ki vücut bir mikrobu temizlemek için onu yok eder insan da toplumunu temizlemek için toplum mikroplarını yok etmelidir.

karayeli 
 07.08.2014 13:36
Cevap :
Böyle pisliklerin temizlenmesinde sizinle aynı düşüncedeyim. Temizlik idamla mı olur yoksa eğitimle mi olur bilemem. Bana sorarsanız eğitim daha etkili olur derim. İyi eğitim almış insanların hata yapma payı daha azdır. İdam olan ülkelerde dahi insanları sapık düşüncelerden uzaklaştırmıyor kimi zaman idam cezası. Bir an önce soruna kökten çare bulunmalı. Teşekkürler değerli yorumunuza...Selamlar, mutlu kalın...   07.08.2014 19:39
 

Ya çıldırmamak elde değil NELER OLUYOR YAHU Hayvanların bazı türleri bile bu hayvanlığı yapmıyor.Filler hiç bir şekilde içgüdüsel enstet ilişkiye girmiyor ken.Bu insan sıfatlı yaratıkların yaptıkları iğrenç belki bazılarına ters gelecek ama BU TÜR YARATIKLARIN İMHA EDİLMESİ GEREKİYOR.

Metin Kebabı 
 26.12.2012 23:40
Cevap :
Maalesef işte böyle...Allah'ın akılla donattığı, yaratılanların içinde en üstün kılınan insan da bunu yapabiliyor. Sanırım akıllarından zoru var bunların ama ıslah edilebilirler. Gerek tıbbi tedavi ile ve gerekse cezai müeyyideler ile. Bana sorarsanız da imha edilmeli derim...Selamlar, mutlu kalın...  27.12.2012 10:40
 

Ayşegül Hanım maalesef çok iğrenç bir durum. Böyle babaların var olabileceğini bile düşünmek istemiyorum. Allah kimseyi böyle sapıklıklara düşürmesin. (Amin). Sizin için buraya selam, sevgi, saygı bıraktım.

S Zobu 
 12.12.2012 9:13
Cevap :
Amin Suat Bey, amin...Böylesine iğrenç olaylarda daha etkin ve caydırıcı yasalara ihtiyacımız var, bir de bilinçlenmeye. Bu gibi olaylar ayıbın kundağına sarılıp saklanmamalı. Her an her yerde konuşulup dile getirilmeli ki çocuklar dahi bilinçlensin. Çocuklara bedenlerinin kendine ait olduğu, isteği dışında kimsenin dokunmaması gerektiği öğretilmeli bir şekilde ki, şikayet mekanizması işlesin tabii koruma da...Selamlar, mutlu kalın...  12.12.2012 13:56
 

"Yapacak bir şey yok" diyeceğiz ya da diyecek halkımız yine ve yeni yeni tecavüz olayları meydana gelecek. Bu ülkede "Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" gibi bir söz olduğu ve insanlar bu sözü hayat felsefesi haline getirdikleri sürece hiçbir şey değişmez. Ne de olsa yılan kimseye dokunmuyor. Yalnız o yılanın bir gün kendilerine zarar verebileceğini düşünmüyorlar, ayaklarının altında binlerce yılan dolanırken... İnsan ne yapabilirim diyor, evet ne yapabiliriz. Çıkarız bağırırız meydanlarda; "Susma sustukça sıra sana gelecek" diye, lakin zaten susturulmuştur halk, susmuştur bir kısmı kendi isteğiyle. Bağırırız; "Azınlık" damgası yeriz. Bağırırız; "terörist" oluruz. Bağırırız; "Haksız" oluruz. Bırakın bizler bağırmayalım bence, değişmeyecek bir şeyler ne de olsa. Değişeceğini bildiğimiz halde !

Aral İzmir 
 02.10.2012 20:37
Cevap :
Elimde olmayan nedenlerle geciken cevabım için çok özür diliyorum. İçinde bulunduğumuz günlerdeki duruşumuzu ne güzel özetlemişsiniz. Biz yine de susmayalım. Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce yanlış gittiğine inandığımız konuları dile getirelim. Hani olur ya sesimizi belki duyan olur. Belki bir deniz yıldızının kaderi değişir, belli mi olur? Selamlar, mutlu kalın...  10.11.2012 19:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 2051
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1064
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster