Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
12714
 

Koç burcunda süper Ay tutulması & burçlar (28 Eylül 2015)

Koç burcunda süper Ay tutulması & burçlar (28 Eylül 2015)
 

Koç – Terazi aksında gerçekleşen ve halk arasında Kanlı Ay Tutulması olarak bilinen tutulma serisinin 4.sü 28 Eylül 2015 Pazartesi günü sabah saatlerinde 05:51’de Koç burcunda gerçekleşiyor.  2013 yılının Ekim ayında başlayan Koç-Terazi tutulma serisinin sonuncusu 23 Mart 2016tarihinde gerçekleşecek…
 
“ Tutulma etkilerini 14 Eylül – 12 Ekim tarihlerinde yoğun bir şekilde hissedeceğiz. “
 
 Tutulmalar eski zamanlardan beri büyük değişimlere öncülük etmiş, tüm dünyayı etkileyen önemli olaylara neden olmuştur. Doğal afetler, savaşlar, yeni kurulan düzenler, ölüm oranlarında artış ve önemli doğa olayları tutulmalarla yakından ilişkilidir. Ay tutulmaları tamamlanma ve sonlanma enerjisi taşır. Ay’ın bilinçaltımızı yönettiğini çoğumuz biliriz. Bastırdığımız duygu ve düşünceler, biriktirdiğimiz bütün hisler, korku ve kaygılar; Ay Tutulmalarında su yüzüne çıkar. Üzerini örttüğümüz, es geçtiğimiz, bilinçaltımızda yer eden ne kadar çok konu varsa; bu süreç o kadar stresli ve yorucu olur. Tutulma zamanı gördüğümüz rüyalar normal zamanlara göre daha fazla mesaj vermektedir. Anlam veremediğimiz, algılamakta güçlük çektiğimiz pek çok sorunu ay tutulmasında daha net bir şekilde görür hale geliriz.
 
 Koç – Terazi aksında gerçekleşen Tutulmalar, ilişkilerimizi ve bireysel yaşamımızı öncelikli olarak etkiliyor. Bir tarafta bireysel ihtiyaçlarımız, diğer tarafta ilişkiden beklediklerimiz olacak… Sorunlu giden evlilikler, ortaklıklar ve ilişkiler bu süreçte sona erebilir. Unutmakta zorlandığımız kişiler ve patolojik ilişkiler yeniden aklımıza gelebilir. İçsel dünyamızda yaşadığımız huzursuzluk, içinde bulunduğumuz stresli durumlar; değişime yürüyebilme cesaretimizi ön plana çıkaracaktır. Fiziksel ve ruhsal dünyamızı olumsuz etkileyen alışkanlıkları bırakma kararı almak, daha önce cesaret edemediğimiz değişimleri gerçekleştirmek için harika etkili bir zamandayız… Sırtımızdaki yükler azaldıkça ve hayatımızda boşluklar oluştukça, evren yeni güzelliklerini cömertçe yaşamımıza getirecektir.  
 
 
Kanlı Ay Nedir ?
 Ay, Güneş’ten aldığı ışığı yansıtarak parlar. Ay ışığı aslında Güneş’in ışığıdır. Güneş’in renk tonlarının Ay yüzeyinde görülmesi olağan bir durumdur ve tutulma zamanlarına özgü değildir. Kanlı Ay’ın iki nedeni bulunmaktadır. Birincisi tutulmanın Tam Ay Tutulması olmasından kaynaklanmaktadır. İkincisi ise Ay’ın dünyaya çok yakın konumda bulunmasındandır. Kanlı Ay tutulması, tutulma etkilerini çok yoğun ve en yüksek dozda yaşadığımızın habercisidir…
 
 
 
 
 
Koç Burcu &  Ay Tutulmasının Hayatımıza Getirdiği Etkiler
 Zodyak kuşağını başlatan ve burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç burcu; girişim ruhunu, cesaretli olmayı, risk almayı, ilk adımı atmayı ve yapılmamış olanı yapmayı deneyimlemek ve diğer insanlara göstermek üzere buradadır. Düşünmeden harekete geçen ve ani davranışlarda bulunan öncü doğası; zaman zaman gereksiz riskler almasına ve başını derde sokmasına neden olur. Bireysel istekleri ve arzuları, özgüveni ön plandadır. Kimsenin düşüncelerine aldırış etmeden kendi bildiği yolda, hedefe doğru ilerler. Ben merkezci tavırları, çocuksu bir ruh sergilemesine ve geç olgunlaşmasına neden olur.
 
 Koç burcunda gerçekleşen Ay tutulması; 8 Ekim 2014 tarihinde yaşadığımız olaylara benzer durumları gündeme getirecektir. Duygusal patlamalara ve düşüncesizce yapılan çıkışlara fazlasıyla açık olacağımız bu süreçte enerjimizi dengeleyici aktivitelerde bulunmamız; spora, yürüyüşe daha fazla zaman ayırmamız isabetli olacaktır. Düşüncelerimizi ifade ederken karşı tarafın duygularını göz önünde bulundurmak, empatiyle hareket etmek stresin önüne geçebilmemize yardım edecektir. “Bilinçaltımızdan bilinçdışımıza yükselen cesareti, alışkanlıklarımızı bırakmak, bizi mutsuz eden herşeye veda etmek için kullanmayı başarabilirsek; tutulmanın olumlu etkilerini devreye sokmayı başarabiliriz.”
 
Fiziksel ve ruhsal dünyamızda yaşayacağımız değişimler, migren ataklarına ve baş ağrılarına neden olabilir. Yüksek enerjimiz kazaları ve sakarlıkları beraberinde getirebilir. Harekete geçmeden önce iki kez düşünmek, ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatan aktivitelere yönelmek, sakinliğimizi korumaya gayret etmek bu süreçte yararlı olacaktır. Sakin kalmanın zor olacağı bu dönemde; sabırlı yaklaşımlar sergileyerek ve bilinçli hareket ederek olası sorunların üstesinden gelebiliriz.
 
Türkiye & Dünya Gündemi
 Türkiye’nin Mars’ı üzerinde gerçekleşen ve Türkiye’den gözlemlenebilecek olan bu tutulma, ülkemizin çok yakından etki alacağını gösteriyor… Askeri operasyonlarla ilgili önemli ve üzücü haberler duyabiliriz. Arkadan dönen işler, yasa dışı yürütülen eylemler, terör olayları ve çatışmalar gündeme gelebilir.
 
Bayram dönemine denk gelen bu tutulma; araç kullanırken çok dikkatli olmamız gerektiğini ve trafik kurallarını ihlal etmememiz gerektiğini vurguluyor.
 
Uluslarası konularda ve dünya gündeminde de önemli ve ses getirici gelişmeler yaşanacaktır. Devlet büyükleri arasında ve meclislerde bir takım anlaşmazlıklar, güç gösterileri ve ego savaşları gündeme gelebilir. Doğal afetler, depremler, yangınlar tetiklenebilir. Ekonomik hareketler, borsada önemli gelişmelere ve çıkışlara sebep olabilir.
 
Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor ?
 
Koç
Özel hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili konular tutulmanın ana teması olacaktır. Bilmediğiniz yeni gerçekler öğrenebilir, bazı kişilerle yollarınızı ayırabilir, ilişkilerinizle ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Bu süreçte egonuz fazlasıyla yükselebileceği için, karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını ve duygularını göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz. Ben-biz dengesini iyi ayarlamanız gerekecektir. Enerjiniz ve duygularınız fazlasıyla yüksek olacağı için kontrolünüzü ve dengenizi sağlamanız zorlaşabilir. Sağlığınıza çok dikkat etmeli, kazalara ve sakarlıklara ekstra dikkat etmelisiniz. Enerjinizi dengelemek, baş ağrılarını önleyebilmek adına sportif faaliyetlere katılmalı, doğada daha fazla zaman geçirmelisiniz.
 
Boğa
Geçmişte yaşadığınız olaylar gündemde olacaktır. Bu zamana dek sizden gizli kalmış bazı bilgiler açığa çıkabilir. Ani ve şaşırtıcı haberler alabilir, olaylar karşısında yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Rüyalarınız bu dönem önemli mesajlar verebilir. Ruhsal konularla ilgilenebilir, kendi içinize dönme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bilinçaltınızda çözmeniz gereken herşey açığa çıkacaktır. Sağlığa dikkat... Sizi rahatlatan aktivitelere yönelebilir, kısa yürüyüşler gerçekleştirerek doğada daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İlişkilerinizle ve iş hayatınızla ilgili önemli değişimler gündeme gelebilir. Kişilere ve olaylara empatiyle yaklaşmanız ve sakinliğinizi korumanız önem kazanacaktır. Geçerliliğini kaybetmiş alışkanlıklarınızı ve düşünce kalıplarınızı bırakma zamanı…
 
İkizler
Aşk hayatınız, sosyal ortamlarınız ve arkadaş çevreniz ön planda olacaktır. Arkadaş ortamlarınızda yeni gerçekler öğrenebilir, ani ve beklenmeyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İlişkileriniz önemli testlerden geçebilir. Arkadaş ilişkilerinizi gözden geçirebilir, bazı kişilerle yol ayrımına gelebilirsiniz. Geleceğe yönelik hayallerinizi değiştirecek farkındalıklar kazanabilirsiniz. İlişkilerinizde ben-biz dengesini iyi ayarlamanız, eylemlerinizi düşünerek ortaya koymanız ve karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket etmeniz önem kazanacaktır. Bırakmak istediğiniz alışkanlıkları bırakma cesareti göstermek için güzel zaman…  
 
Yengeç
İş hayatınız ve geleceğe yönelik hedefleriniz ön planda olacaktır. Ani ve beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilir, iş ortamınızda yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. Önemli değişimler gündeme gelebilir. Düşünmeden hareket etmeye fazlasıyla açık olacağınız bu süreçte, ilişkilerinize empatiyle yaklaşmanız ve sakinliğinizi korumanız önem kazanacaktır. Sakarlıklara ekstra dikkat etmelisiniz. Yüksek enerjinizi dengelemek adına denizde ve doğada daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Ev ve iş hayatınız arasında bir denge oluşturmanız gerekebilir.
 
Aslan
Zihinsel faaliyetlerinizin yoğun olacağı bu süreçte, inançlarınız doğrultusunda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Hayata olan bakış açınızı değiştirecek sürpriz haberlerle karşılaşabilirsiniz. Ani gelişen durumlar ve sürpriz haberler tutulmanın ana teması olacaktır. Yolculuklar ve seyahatler gündeme gelebilir. Trafik kurallarına uymalı, araç kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Yakın çevre ilişkilerinizde ben-biz dengesini iyi ayarlamanız ve bencil yaklaşımlardan uzak durmanız yarar getirecektir. Eğitiminizle ilgili konular gündeme gelebilir. Sportif faaliyetlere katılarak yüksek enerjinizi dengelemeyi başarabilirsiniz.
 
Başak
Ortaklaşa yürüttüğünüz işler ve başkalarından gelen maddi gelirleriniz ön plana çıkacaktır. Ani gelişen durumlarla ve sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınıza ve paylaşımlarınıza çok dikkat etmeniz, risk almadan önce iyi düşünmeniz önem kazanacaktır. Bazı kişilerle yol ayrımına gelebilir, değer yargılarınızda yeni tecrübeler kazanabilirsiniz. Hayatın bilinmeyenlerini daha fazla merak edeceğiniz bu süreçte, metafizik konularla ilgili yeni bilgiler edinebilirsiniz. Derin ve yoğun duygular hissedebilir, korkularınızla ve kaygılarınızla yüzleşebilirsiniz. Öğrendiğiniz gerçekler yeni çözümler üretebilmenize yardım edecektir.
 
Terazi
İkili ilişkilerinizde önemli ve ses getirici gelişmeler gündeme gelebilir. Bazı kişilerle yol ayrımına gelebilir, ilişkilerinizle ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Ani gelişen durumlar ve beklenmeyen sürpriz haberler tutulmanın ana teması olacaktır. Risk alarak hareket edebilir, yüksek enerjinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Sportif faaliyetlere daha fazla zaman ayırmalısınız. Bu dönem yaşadığınız olaylar karşısında yeni farkındalıklar kazanabilir, olaylara farklı açılardan bakmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerde ben-biz dengesini iyi ayarlamanız önem kazanacaktır. İşlevini kaybetmiş alışkanlıklarınızı ve ilişkilerinizi geride bırakmalısınız.
 
Akrep
Çalışma hayatınızda ani gelişen durumlar ve beklenmedik haberler gündeme gelebilir. Günlük rutinlerinizde bazı değişimlerle karşılaşabilirsiniz. İşten ayrılmayı düşünen Akrep burçları için uygun koşullar oluşabilir. Bu dönem sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz önem kazanacaktır. Özellikle baş ağrılarına karşı önlem almalısınız. Günlük hayatınızda sakarlıklara ve kazalara ekstra dikkat etmelisiniz. İlişkilerinizle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Ben yerine biz diyebildiğiniz takdirde her açıdan gelişim sağlayabilirsiniz. Kendi içinize dönmek, kendinizle yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Olumsuz alışkanlıkları geride bırakma ve önceliklerin neler olduğuna karar verme zamanı…
 
Yay
Aşk hayatınızla ve arkadaş ortamlarınızla ilgili konular ön plana çıkacaktır. İlişkilerinizde ani gelişen durumlarla karşılaşabilir, sürpriz haberler alabilirsiniz. Gerçekler su yüzüne çıkabilir. Yürümeyen ilişkileriniz bu tutulmayla birlikte sona erebilir. İlişkisi devam eden yay burçları, içinde bulundukları durumu gözden geçirerek, geleceğe yönelik yeni ve radikal kararlar almak isteyebilirler. Yüksek enerjinizi dengelemek adına, bu günlerde sportif faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Çocuk sahibi olan yay burçları, çocuklarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir, onların ihtiyaçlarına daha fazla zaman ayırmak durumunda kalabilirler.
 
Oğlak
Evinizle ve kariyer hayatınızla ilgili konular ön planda olacaktır. Beklenmeyen haberler gündeme gelebilir, ani gelişen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yer değişikliği gündeme gelebilir. Geçmişten bugüne gelen alışkanlıklarınızla yüzleşebilir, yeni ve radikal kararlar alabilirsiniz. Duygusal açıdan yoğun hissedeceğiniz bu süreçte, evinizde vakit geçirmek isteyebilir, geçmişten bugüne geldiğiniz noktayı gözden geçirebilirsiniz. Gelecekte işinize yaramayacak alışkanlıklarınızı ve bağlılıklarınızı gözden geçirerek, bırakmaya niyet edebilir, gelecek hedeflerinize güvenle yürüyebilirsiniz.
 
Kova
Zihinsel faaliyetlerinizin yüksek olacağı bu süreçte, düşüncelerinizi direk ve sert bir şekilde ifade etmeye açık olabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeş ilişkileriniz gündemde olacaktır. Trafikte çok dikkatli olmalı, kuralları ihlal etmemelisinz. Beklenmeyen haberler ve ani gelişen durumlar gündeme gelebilir. Yeni farkındalıklar kazanabilir, olaylara farklı açılardan bakabilir, alternatif çözümler üretebilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili önemli testler gündemde olacaktır. Bazı kişilerle yol ayrımına gelebilirsiniz. Farkındalıklarınız yüksek olacaktır. Eski düşünce modellerine ve işlevini kaybetmiş alışkanlıklarınıza veda etmelisiniz.
 
Balık
Maddi kazançlarınız ve ödemeler gündemde olacaktır. Tutulma tarihinden önce ödemelerinizi düzenlemeniz, gereksiz masrafları en aza indirmeniz ve harcamalarınızı kontrol altında tutmanız önem kazanacaktır. Ani ve beklenmedik ödemeler gündeme gelebilir.  Sahip olduğunuz değerlerle ve ilişkilerinizde alma-verme dengesiyle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizde sürpriz haberler alabilir, yaşadığınız olaylar sonucunda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Güvende hissetmeye fazlasıyla önem verebilir, değerlerinizi korumaya yönelik cesur yaklaşımlar sergileyebilirsiniz.
 
Miray Ertuğrul

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2010
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster