Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
5921
 

Kocam beni aldattı mı?

Bir ömür aynı yastığa baş koyduğum; parmağıma oturmuş olmasına rağmen, bana emaneti olan alyansımı asla çıkarmadığım; birlikte emek verip hayaller kurduğum; onsuz geçen dakikalarda vicdan azabı çektiğim; ailece asansöre bindiğimizde artık sığamayacak kadar kalabalıklaşan nüfusumuzda, birlikte gurur duyduğumuz boyumuzu geçen çocuklarımızla örnek gösterilen ailemdeki reisim, eşim, sevgilim, babam, abim, kısaca herşeyim olan hayat arkadaşım, dostum....

Acaba beni aldattı mı?

Bu düşünce insanın içini kemirir. Gerçek olması da sanırım büyük bir kırgınlık yaratır.

Peki! bir erkek yıllar boyu eşine sadık olduktan sonra neden karısını aldatmak ister. Artık değişen nedir? Eşi kendine daha az mı zaman ayırdığından ya da artık kadının şişmanlayıp yaşlanmaya başlamış olup, cazibesini yitirmiş olmasından mıdır?

Belki duygular cinsel dürtülere göre değerini yitirmiştir, olabilir mi? Ya da erkek yaşı ilerledikçe "İnsan ömrü en fazla 60-70 yıl, bir ömür karım ve çocuklarım için çabaladım, artık, kendim için zaman geçireceğim, hayatımı yaşayacağım" mı? dediğinden.

Bunu düşünen erkek, geçirdiği bir ömrü ve çabayı yalnız mı yaşamıştır ki? Karısının geçen ömrü ne olacak? Kadın yaşlanmaya başladığında acaba, kocanın yüzünde çizgiler derinleşmedi mi? Kocanın beli bükülüp, cinsel dürtüleri azalmadı mı? En önemlisi büyük bir aşk ve örnek gösterilen bu sevgi için cinsellik ilk sırada mı olmalıdır? Eğer bir sorun varsa eşler açık açık konuşarak çözümü birlikte neden aramazlar ki!

Erkek neden aldatır?

-Erkeklerin çoğu kararı hızlı ve ani verip, yaptıklarının sonucunu düşünemiyorlar. Geçici bir duygu olsa da sonuçta yanlış adım atılıyor. Tesadüfen ayaklarına gelen bir şansı hiç bir erkek reddetemiyor. Kadın avına çıkmış olmasa da, seksi bir teklife kimse hayır diyemiyor. Belki de "Ya bir seferde ben yapayım, yaşanır ve biter" diye düşünüyor. Bittikten sonra belki yine yaşamak istiyor. Belki pişman olup evde ki kadına haksızlık yaptığını idrak ediyor.

-Alkol kullanmayan bir erkek, alkol ortamında arkadaşlarıyla eğlenmeye veya iş yemeğine gittiğinde masada bulunan bir bayanla tanıştırılıp, zorla o da o ortama itilebiliyor. Bir, iki, üç ... derken ortamı normal görmeye başlayan erkek bu mekanlardan uzaklaşamaz oluyor ve arkadaş grubu gibi hareket etmeye başlıyor.

-Bazı evliliklerde problemler yaşanıyorsa, erkek evliliğini kurtarmak için çözüm aramak yerine " Nasıl olsa bitecekti..." diyor. Yani;
Bazı erkekler için aldatma , ilişkinin iyi gitmediğinin işareti. "Kız arkadaşımı aldattım mı ? Demek ki onu gerçekten sevmiyorum ve hemen o ilişkiyi noktalıyorum." Peki evlilikte ne olacak? Uzun yıllar süren evlilik bir çırpıda noktalanır mı?

-Bazı erkekler aldatmayı çok doğal karşılıyorlar. "Erkeklerin cinsel açıdan değişik tecrübeler yaşamaya ihtiyaçları var. Bundan doğal bir şey var mı?" "Macera yaşamayı seviyorum..." diye kendine göre haklı nedenler buluyor.

Peki, erkek macerasını yaşarken onu seven kadın yedekte mi bekleyecek?

Yalanlar, gizli buluşmalar, gün ortasında hızlı seks kaçamağı... Bu tür olayların bambaşka bir heyecanı mı var ? Yasak aşk yaşayan erkeklerin çoğu inanılmaz, başka bir olayda asla bulunmayan bir duygu mu yaşıyorlar?

Sanırım ilk adım atıldıktan sonra, arkası kendiliğinden geliyor ve ilişki de kendiliğinden zaman içinde mahvediliyor. Çünkü ; değişik heyecan ve duygu yaşayan erkek işin ciddiyetinin farkına varmıyor.

Sabaha karşı saat 02.00 ve sonrası gelen erkeğe eşi "Merak ettim hayatım, nerede kaldın? Telefonlarında kapalıydı ne oldu? " şeklinde sorular yöneltiyor.

Muhtemelen farklı cevaplar veriliyordur. Eşini iyi tanıyan erkek onun en çok inanacağı şekilde soruları yanıtlıyordur.

Örneğin; şehir dışında bedenen çalışan bir eş "Canım, bu gün bir ilçenin en yüksek dağındaydım. Elemanları götürdüm, orada telefon çekmiyor. Dönüşte malzemeleri ve işçiyi taşıyan kamyonun lastiği parçalandı. Yollar berbat, arazi taşlıklı. Aracı dağda bırakıp tamirci aradık.Geri yukarı çıkıp kamyonun arızasını giderdik. Sen de hep aklımdaydık. Merak edip yatmadan beni bekleyeceğini tahmin ettim...." diyebilir. Veya...

Şirket personeli ise, " Akşam yeni aldığımız iş için Trabzon'dan Mühendisler ve iş ortaklarımız geldi. Onları patronla birlikte yemeğe götürdük, tabi, sana hep anlattığım gibi içtiler, patronda içti. Ben alkol kullanmadığım için onları otele götürmek için kaldım. Yanlarında da telefon açamadım. Özür dilerim, seni merakta bıraktım..." gibi kıvırmaya çalışabilir.

Bazen de söyleyecek farklı bir yalan bulamadığından,
- "Sorma bugün başıma neler geldi? İnanamazsın... Pişmiş tavuğun başına gelenler halt etsin benim başıma gelenlerin yanında... Şimdi yatalım. Çok yorgunum. Sabah salim kafa ile karşılıklı kahvaltı yaparken anlatırım..." diyebilir.

Belki de adamcağız köprü trafığine takılı kalmıştır. Gişelerde uzun kuyruklarda beklemiştir.

Kısacası; insan istedikten sonra herşey yapabilir, yapılan her davranışının bir açıklamasını bulabilir.

Atalarımızın dediği gibi "MİNAREYİ ÇALAN, KILIFINI HAZIRLAR."

Ancak, Atalarımızın o kadar çok güzel sözleri var ki! Örneğin;

"ÇEKİRGE BİR SIÇRAR, İKİ SIÇRAR, ÜÇÜNCÜSÜNDE YAKALANIR."

Yakalanan çekirge artık bir garibandır. Yakalayanın insafına kalmıştır.Yakalayan kişi, çekirgeyi bir kavanoza kapatabilir; duvara asıp kurutabilir; canlı canlı bacaklarını koparabilir; ona kıyamayarak serbest bırakabilir; en kötü ihtimalle de kafasına bir taş vurup çekirgenin hayatına son verebilir.

Şaka bir yana 23 yıldır hiç aldatılmadım. Eşimle birbirimizin sırdaşı, dostu, aşkı olduk. Ona güvenim sonsuz, onu annesinden ve kendimden daha iyi tanıyorum. Onsuz yaşayamayacağımı biliyorum. Ama, yanında ben olmadan onun huzurlu yaşayamayacağından da eminim. Bir elmanın yarımı misaliyiz. Bir arada olduğumuzda bütünleşiyoruz. İçimizde ara sıra kurtçuklar olduğunu hissettiğimizde birlikte o kurdu öldürüyoruz.

Hiç kuşkum yok biz birbirimiz için yaratılmışız, birlikte yaşlanıp, birlikte öleceğiz....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erkeklerin genellendiği bir yazı olduğunu düşünmüyorum açıkcası kendi açımdan böyle düşünüyorum ama benimde sizlerle paylaşmak istediğim küçük bir anım var. Kırıkkaleye üniversiteye okumak için gittiğim ilk sene arkadaş çevresiyle birlitke Ankarada bir kızla tanıştım yaklaşık dört sene süren güzel bir birlikteliğimiz olmuştu. Tabi zaman zaman araya mesafeler giriyordu ben antalyaya gidiyordum ailemin yanına tatillerde o ise ankarada kalıyordu. Geçtiğimiz yıl 23 ekimde ihanete uğradığımı tesadüfen gördüm. Aslında görmem gerekiyordu, herşey tesadüfen ortaya çıktı ve ayrılık kararı verdim. Belkide bu yaşımda ilk ve son defa bir insana sadakatimi verdim kendimi adadım. Ama o bunu asla bilemedi. Sonrası noldu diyenleriniz olabilir, çok şey oldu. 1 hafta hastanede yattım ağır tramvalar geçirdiğimi söylediler hayatımı düzene sokmaya çalıştım ve sonrasında ise sustum ömrümün sonuna kadarda susacağıma and içtim. Sadece kalemime akıtıyorum herşeyi, hiç olmazsa o bana sadakatli...

Mert Kaan Mesut 
 12.04.2012 15:27
Cevap :
"Ağlat hadi sözlerimi" yazısını bir kez daha okudum. Yüreğinizin derinliklerini benimle dolayısıyla MB arkadaşlarımızla paylaştığınız için teşekkür ederim.Dolu dolu bir sevda yaşadığınız belli.İhanet sadece erkekten kaynaklanmaz. Kadınlar da belki de daha fazladır.İnşallah bundan sonra sizin vereceğiniz sevginin değerini bilecek kişi ile karşılaşırsınız.  12.04.2012 21:51
 

Sizin adınıza çok sevindim. Bir kadının ağzından bunu duymak çok güzel :)Umarım aşkınız hiç bitmez. Ama unutmayın ki erkekler aldatma konusunda ne kadar suçluysa onların aldatma olayına ortak olan hemcinslerimizde fazlaca şeytan! Tek çözüm İ-R-A-D-E bence. Her iki taraf içinde irade ve saygı asla küçümsenmemesi gereken bir unsur. Sevgiler.:)

Nelliy İzbudak 
 15.12.2009 15:36
 

Sizin adınıza çoookkkk ama çoookkk sevindim. Sizin ki gibi aşklar artık neredeyse yok denecek kadar az. Dilerim dediğiniz gibi birlikte yaşlanır, birlikte huzura erersiniz. Sağlıklı, mutlu, huzurlu nice ömürleriniz olsun... SEMA

Yüreğin Yüreğime 
 09.09.2009 22:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 261
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1388
Kayıt tarihi
: 21.03.08
 
 

Hacettepe Ün. mezunuyum. Öğrencilik yıllarımda ve okulu bitirdikten sonra bir gazetenin muhasebe ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster