Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
216
 

Kocaman denizin ortasındaki küçücük tekne

Kocaman denizin ortasındaki küçücük tekne
 

İnternet'ten alıntıdır.


Milliyet Blog'da, bazı yazanlar öfkeli, veya şikayetçi, ben çok yeni sayılırım, üstelik de bu ailenin arasında olmaktan her geçen gün biraz daha mutlu hissediyorum kendimi.

Öyle arkadaşlarım var ki, yanıldığımı sanmıyorum, içten ve sevecen.

HEPİMİZ de, bu blog da, yazıp çizmekle, yaşamın farkındalığını yaşıyoruz..

Bakın, yaz giriyor, GÜNEŞ tepemizde, bir de sıkıntıya girip, kendinizi üzmeyiniz.  Ne hava şartları, ne de sıkıntılar, durduramıyorsa günün yoğun temposunu, mutluyuz, demektir.  Bir şarkı, veya karıştırdığınız eski bir kitap arasından çıkan, yırtık kağıda yazılmış, bir şiir, sizi heycanlandırıyorsa, mutluyuz bence... Kısacası, gün benim günüm, demeli  yeni bir günün sabahına, erken vakitlerde başlamalı ve sağlam durmalıyız.

Önümüzde duran merdivenin, birinci basamağına, korkmadan basmalı, ve ilerlemeliyiz. BENDE,  ELİME KALEMİMİ ALIP KORKMADAN BİRŞEYLER  YAZMALIYIM, KALEMİM BENİ ÇOK ÖZLEDİ. AMA İÇİMDEN DE ÖYLE UZUN, UZUN  YAZILAR YAZMAK DA GELMİYOR. 

Yaz başlamış ama, acı bir serin var üzüntülerime eşit balkonumda, korkmayın, öyle küçük sıkıntılar BUNLAR, pek önemsememem gereken, yazıma başlarken, sizlere mutlu olduğumu hissettirdiğim gibi.

Sevgili  MİLLİYET BLOG  ailesi, sizler, ENGİN BİR DENİZ, bende, içerisinde, küçücük tekne, ama sapasağlam, yolumda ilerlemeye devam ediyorum, hepinize sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Göksel hanımcığım; Öyle güzel ve içten bir tanımlama yapıyorsunuz ki; teknenin kıyısında ayaklarım suda daireler çizer buldum kendimi birden sevgiyle iyi bir yaz diliyorum size

Cemile Torun 
 11.06.2012 17:46
Cevap :
Bende denize yakın yerlerdeyim, ama henüz ayaklarımı sokamadım.Sevgiler, selamlar sevgili arkadaşım.   11.06.2012 22:23
 

Benim için Milliyet Blog vazgeçemediğim bir yer olarak görürdüm hep. Ama zamanla gördüm ki Milliyet Blog değilmiş vazgeçemediğim yazmakmış. Sizinde öyle bir tutkuyla yazdığınızı görüyorum. Bundan dolayı tebriklerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum. Sevgilerimle..

Mehmet Emin ÖZTÜRK 
 03.06.2012 12:40
Cevap :
Benim bu yazma tutkum ta ortaokul yıllarından. Ailede, kitap yazanımız da var. Biri kardeşim, ekonomist, diğeri teyze oğlu, doktor.İstanbul EĞ. ENSTİTÜSÜ, İNGİLİZCE Bölümünde okurken, üç yıl da mecburi TÜRK DİLİ EDB., Dilbilgisi ve Kompozisyon okudum. çok kitap okuduğumdan dolayı sınıfta kompozisyon notum çok yüksekti. Önemli Edebiyatçılar vardı, ENSTİTÜDE şanslıydım. SOYADLARINI YAZAYIM, GÖKYAY, NECATİGİL, DÜRDER, EDİSKUN, KABAKLI   04.06.2012 19:09
 

Kalbini sevdiğim çok değerli Öğretmenim.Güzel günler ,mutlu paylaşımlar dileğimle.SEVGİLER...

Şennur Köseli 
 02.06.2012 20:41
Cevap :
Teşekkürler benim sevgili arkadaşım, bu güzel Pazar gününde içimi yeşerttiniz. SEVGİLER...  03.06.2012 6:13
 

Yazın yazabildiğiniz kadar Göksel Hanım, içinizi dökün, kaleminizi serbest bırakın. Burası dediğiniz gibi kocaman bir aile. Daha fazla mutluluklar ve güzel günler diliyorum size ve İstanbul'dan selamlarımı gönderiyorum. Sevgilerle...

Şükran Okyay 
 02.06.2012 19:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 1386
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 222
Kayıt tarihi
: 24.07.11
 
 

1969 İstanbul Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunuyum. 25 yıl İngilizce öğretmenliği ve bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster