Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
20
 

Kokoreçcinin Hazin Hikayesi

BİR LÜKSEMBURGLUNUN HİKAYESİ

Firma Sahibi:Sahin Ceooğlu

Yaşadığı Yer:Lüksemburg

Çalıştırdığı Mekanın Adı:Eyfin Kokoreç

Şehirlerarası Telefon Hattı:Yerfizen one (Bir telefon vardır. Arasıra çalar, en çok da kızlar arar -GÜLÜMSEME-, belki de doğru olandır.)

Firma İnternet Hattı:Yerfizen one (İnternetin sınırsız olması müşterileri için büyük bir avantaj iken, çalışanları için dezavantajdı: Başlarını internetten ayıramazlar, kızlar ve internetten televizyon izlemekten bir hal olurlardı. Yaşamları öyle bir kurgulanmıştı ki bir mağara adamı bile daha iyi bir konumda olabilirdi – mağara adamı sadece başında ki saçını ve içindeki bitlerle uğraşırdı, etrafta gezinir, börtü böcek toplar onları afiyetle yerdi; akşam olunca bir taşın kenarına kıvrılır ateşin başında, sabahın olmasını beklerdi; ne kira ödemesi, ne evdeki çocuğa bir şey mi oldu derdi olmazdı/olurdu-. (Anlatılan kişiler alınmasın sadece doğaçlamadır!)

Firma konumu: Yokuş başı, Boklu dereye yakın, Eyfel’e çok uzak. (Her tarafta binalar türemişti, adım atsanız ayağınız taşa çarpar, kafanıza bir şey düşmemiş olması şansınız değil aptallığınızın resmi gibi olabilirdi, yolda insan silüetleri; hayatın sillesini yemiş, kimisi yan basıyor/kimi yan bakıyor/kimi delişmen bakıyor/kimi ise ölüyordu. Kimileri ise bu dünyanın nimeti gibi dimdik duruyordu: İçinizden geçirirsiniz; ama bu kadar sağlam bir insan -kişilik mi!- olurmuş, mutlaka arkadan birileri itiyor olmalı, dersiniz.

Win (Kazanç):Ucu ucuna (Sahin Ceooğlu’nun anlattığına göre, Eyfin Kokoreç’in ayakta durması bir mucizenin daniskasıymış. Lüksemburg zor zamanlardan geçiyormuş. Ülke para birimi hiç bu kadar aşağıda olmamıştı/olamamıştı. Vergi borcu, Çalışanların Hayat sigortaları, evdeki çoluk çocuğun bakımı ve ev masrafları, Sahin Ceooğlu’nu çok zorlamaktaydı. Tam bir keşmekeşin/çıkmaz/belki çıkar, kendisi bilemiyordu; kimseye de bunu söyleyemiyor, zangırsız -moneysiz- kaldığını açıkça ifade edemiyor, beynindeki: “TİLKİLER KEYİFTEN TEF ÇALIYORDU!” İşte böyleymiş sayın okur.

Lost (Kaybedilen)-Bu bilinmez bir soru gibiymiş: SORUNUN CEVABINI OKUYANLAR BURADA YAZAN İLE PAYLAŞSINLAR: “TEŞEKKÜRLER”.

 

SONUÇ:AGARAN SAÇLAR, UZAYAN SAÇLAR -agaran saçlar: kömürden dolayı olabilir, ve bir donuk bakış-.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 26.07.10
 
 

Mesleği Dizgi elemanı, 2 yıllık (Önlisans) 3. sınıfta bıraktı. ŞİİR VE ÖYKÜ DENEMELERİ var. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster