Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
132
 

Kokuttular

Kokuttular
 

Bana göre, 2002 yılından itibaren, kokmaya başladık. Her şey tersine gidiyor. Umutlu başlamıştık, umutsuzluğa düştük. AB ye girecektik, olmadı. Suriyeye girdik. Adaletli bir şekilde kalkınacaktık. Adalet de gitti, kalkınma da. Kıç üstü oturduk. Partinin adından bile bu iki kelimeyi çıkardılar. AK, yaptılar. Ne demiş ulema; "Ak mı, kara mı, köprüyü geçince belli olur."

Teknolojik çağdayız. GSM var, İnternet var, 3G geldi, derken, birde baktık, haberleşmede bile, mektup devrine dönmüşüz. Artık, telefon ve internete güven kalmadı. Telefonda konuştuklarımız ortada. İnternet te şifre, mifre kalmadı. Herkes, herkesin, her şeyini biliyor. Her şey, facebook da alınıp, satılıyor. Şimdi, en sağlam haberleşme, özel ulaklı, mektup ile yapılıyor. Bunun tek sakıncası var, özel ulakın, tenhada sıkıştırılıp dövülmesi ve mektubun elinde alınması. Bunun dışında tehlike yok. Başbakan da bu yolu kullandı. Mektup, salimen CHP genel başkanı, Baykala ulaştı. Baykal da, cevabını aynı yolla gönderdi. O da başarılı oldu. Devlet Bahçeli, gençlik günlerini hatırlamış olmalı ki, bu mektup işinin, yeni bir aşkın doğuşu olarak, nitelendirdi. Kasımpaşalı ile, Antalyalının aşkı.

Devlet Bahçeliye göre, Başbakan Türkiyeyi Ermenilere sattı, yanında da, bonus olarak, Azebeycanı verdi. Baykal da, bu satıştan nemalanacak. Başlarken ne demiştim, 2002 den sonra, kokmaya başladık. Kokuttular. Koca bir siyasi partinin, genel başkanı böyle konuşursa, Sarı çizmeli neler söylemez ki. Kasımpaşalı ile Antalyalı, aşık olmuşlar, Türkiyeyi satıp, aldıkları para ile çeyiz dizecekler.

Futbolumuzu da kokuttular. 2010 şampiyonasının dışında kaldık. Olmadı, Fatihin aslanları, bu kez fos çıktı. Vatan, millet, Sakarya, taktiği tutmadı. Biz top oynadık, onlar futbol oynadılar. Fatih Terim, bu duruma dayanamadı ve Allahın izni ile istifa etti. Yerine kim gelecek? Benim gelmeyeceğim kesin. Aynı kalıp, aynı mentalite, birini bulmak lazımmış. Kim var, Ertuğrul Sağlam. Adam gibi adam. İyi de, biz futboldan anlayan birini arıyoruz. Adam arasak dolu. 70 milyon, hepimiz adamız. Yılmaz Vural, demiş ki: "Ben varım, hazırım, göreve talibim. Bu iş, ihale ile mi yapılacak? Kapalı zarf usulü ilemi olacak? Muhammen bedeli kaça. Hoca, bu iş için, karizma lazım, kariyer lazım. Milli maçlarda, yerlerde yuvarlanıp, çimleri yolamazsın.

Hükümet, en çok sağlık konusunda yaptığı açılımlarla böbürleniyordu, o da koktu. Hastalardan sadaka toplanmaya başlandı. Bizzat şahit olduğum bir olay. Adam emekli. Eczaneye girdi. Reçetesini verdi. Tansiyon ilacını aldı. Eczacı 3 lira, 25 kuruş istedi. Emekli, bu niye diye sordu. Eczacı, Hükümet kararı. 1 Ekimden itibaren böyle. Muayene parası. Emeklinin cebinde 3 lirası yoktu. Tansiyon ilacını alamadan çıktı gitti. Eczacı üzgündü. Kahroluyorum bu duruma, dedi. Emeklinin cebinde 3 lira yok. Devlet ondan sadaka bekliyor. Demek ki, devletin durumu daha kötü. Koktuk dedikya. Kokuttular.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster