Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '20

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
95
 

Kola Kapakları Biriktirme

Teşekkür ederim.

Özür dilerim.

Seni seviyorum.

Yahu ne kadar düğüm çözen cümle varsa hepsini çok zor söylüyoruz. Boğazımızdan vergi alıyorlar sanki. Bir olay oluyor, kalp haydi söyleyelim diye gönderiyor sol açıktan. Bütün hücrelerin hazır, golü hisseden taraftar gibi. Her şey tamaaam, hadi şimdi!! derkeen ,

Yok olmuyor. Geliyor boğazımızda düğümleniyor o cümleler. Ağız sanki Alman gümrük kapısı. Şu iki sözcüğü söyleyemiyoruz. Sahi niye söyleyemiyoruz biz bu cümleleri? İçinizde gözlüğünü havaya kaldırıp "Ama tatlım şimdi bu cümlelerin,  her zaman söylenip  özgül ağırlığını kaybetmesini istemeyiz değilldsajkfhhds bik bik bik.

Ya bir dur artık! 

Sessiz çığlıklarla yaşamaya çalışan onca insan varken birilerinin kaideler belirleyip kenarda "cık cık"lamasından ben çok sıkıldım. 

Bir kere seni seviyorum cümlesini duymamış, ruhu üşüyerek ömrünü tamamlamış nice insan var biliyor musunuz?  Hayatı başkalarını düşünerek , aman o mutlu olsun diye serden geçmiş, birilerinden takdir bekleyerek kendini unutmuş, bir teşekkür işitmeye hasret nice atan kalp var haberiniz var mı? Özür dilerim dese hayatının seyri değişecekken kendini gururuna zincirlemiş ne "yüce ruhlar(!)" var bir bilseniz. 

Tokum ama yerim diyebileceğim bir sürü güzel şey varken tatsız cümlelerinizi sofraya koymayın lütfen. Hem bunun verdiği doyma hissi var ya, size ömürlük yeter. Bir kere tatsanız keşke. 

Çevrenizden birine bu cümleyi söyleyin hemen şimdi, bakın nasıl değişiyor ortamın havası. 

Aralığın ayazında bahar esiyor. Nergis kokuyor mis gibi. Hiçbir şeye değişmem o hissi. 

Hayat kumbara gibi ya, ben hep bunları biriktirelim istiyorum. Ağzına kadar dolsun taşsın iyi niyet cümleleri. Bunlarla kazanabileceğiniz o kadar çok şey var ki. Çocukken kola kapaklarını biriktirince bardak takımı veriyorlardı. Dandik bir camdan, boyalı bardakları almak için o kapaklara gözümüz gibi bakıyorduk. Kaybolmasın diye garanti bir yere koyuyorduk, saklıyorduk. Şimdi ben de size diyorum ki bu cümleleri söylediğinizde hediye olarak sevdiklerinizle keyifli bir hayat veriyorlar. BOŞ YOK!

Ömrünüzün  yettiği yere kadar gidiyorsunuz, üç bayram süren küslükler olmadan, sevdiğinizi sevildiğinizi hissederek yaşıyorsunuz.

Bir bardak takımından daha kârlı sanki hı ne dersiniz?

---

Efendiim bugün 26 Aralık Dünya Teşekkür Etme Günü:)

Uydurma günlerin böyle hatırlatmaları olmasına bayılıyorum. Siz ne düşünürsünüz bilmem, ama bu yazıyı okuduysanız hayatımda bir yerde varsınız demektir. 

İyi ki varsınız!

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz!

Güzel hissettiren bütün cümlelerle sarıp sarmalandığınız bir hafta sonu olsun.

 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 144
Kayıt tarihi
: 26.09.13
 
 

"Sevgili günlük" tadında, aşure kıvamında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster