Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
2938
 

Kolay para kazanma yolu, telefonla fal bakma

Kolay para kazanma yolu, telefonla fal bakma
 

GÖRSEL NETTEN


Dün İzmir’de arkadaşımla birlikte Kemeraltı’na alış verişe gittim, Kızlar ağası hanının çevresinde gezinirken, kahve içilen mekânlara bakındık ve o yerlerden birisine girdik. 2 tane hanım oturmuşlardı, görevli ’den kahve istediler, hatta birisi: “ Ben 2 tane ayrı kişiye fal baktıracağım” dedi. Görevli bayan bize: “ fal baktırmak ister misiniz?” Diye sordu, bende fala inanamadığımızı belirttim. Derken insanlar akın akın gelip sıraya girdiler, herkes fal bakacak hanımın her şeyi çok güzel bildiğini söylüyorlardı. Yanımdaki hanım: “Yukarıdaki falcı sayesinde iflastan kurtuldum, mahkemeyi kazandım” diyerek herkesi özendirmeye çalışıyordu. Bu tip kişilere eskiden “tırnakacı” derlerdi. Belki o yerden para alıyor, insanları fal bakmaya yönlendiriyor.

Kahve falı oldukça eski ve son derece klasik kehanet yöntemidir. Öncelikle Müslüman ülkelerde, özellikle de Türkiye’de çok geçerli bir fal şeklidir. Kahve fincanı telvesinin oluşturduğu şekillere bakarak yorumlanır. Bazı kişilerin altıncı hissi kuvvetlidir buna dayanarak fal bakan kişinin içinde hissettikleri ağırlık kazanır.

Oturduğumuz mekândaki hanım telefonla da fal bakıyormuş. Kahve 3,5 TL, fal 25 su ile birlikte 30 TL. Doğrusu çalışıp yorulmadan kolay para kazanma yolu. Yetkililer acaba o tip yerleri hiç kontrol etmiyorlar mı bilemem.

Üniversite son sınıfta idim, arkadaşlarım Ankara’nın Altındağ semtinde bir mahallede bir bayanın çok güzel kahve falı baktığını ve falının çıktığını ısrarla belirterek fal baktırmaya gitmemiz için ısrar ettiler. Kahveler evde içilecek fincanlar fal için kapatılacak ve falcıya götüreceğiz. Biz beş kafadar arkadaş kahveleri içip kapattık, otobüse binerek belirtilen adrese geldik. Kapının önünde lüks arabalar park edilmişti, içeriye girip fal baktıracağımızı belirttik, bize dışarıda beklememiz söylendi.

İyi ki dışarıda ir ağacın altında bekledik, biraz sonra polis ekipleri gelip evi bastılar, polisler, orada fal baktıracak on kadar hanımı alarak arabalara bindirip götürdüler. Anamızın duası başımızdaydı, biz içeri girdiğimizde o baskın olsaydı yanmıştık.

Ertesi günü Ulus Gazetesinde, “Sosyetenin ve öğrencilerin dolandırıcı falcısı gözaltına alındı” diye bir haber çıktı. O olaydan sonra fal baktırmamaya yemin ettik ama,  arkadaşlar kahveleri içince fal kapatıyoruz, laf olsun diye birkaç şey söyleniyor. Bazen de altıncı duygusu kuvvetli olan arkadaşlar yüzümüze bakarak gerçeğe uygun şeyler söylüyorlar. “Fala inanma, falsız kalma” Sözü atalarımızdan kalma.

NAHİDE ÇELEBİ

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nahide hocam bu fal meselesinin hastaları var .Fala inanma falsız kalma diyorlar ya işte öyle.Selam ve sevgilerimle.

Şennur Köseli 
 09.11.2014 9:39
Cevap :
Canım Kardeşim değerli yorumunuza çok teşekkürler. Bazı kişilerin altıncı hisleri kuvvetli oluyor vakit geçirmek için kapatılan fallar bazen tutabiliyor ama bu işi sırf para için yapan şarlatanlara inanmamak gerek.Sevgiler, sağlık ve mutluluklar öptüm.NAHİDE  10.11.2014 13:16
 

Özetlersek: Milletçe pek ciddiye almıyoruz ama seviyoruz fal işini vesselâm. Fakat şunu söyleyebilirim ki artık nedir nasıl bir şeydir bilemem, öylesine hiç ciddiye almayarak arkadaş arasında sırf hoşluk olsun diye şakacıktan veya laf olsun, muhabbet olsun diye bile bakıldığında fincan dibinde uzunca bir kabartı çıktı mı, hani tabut gibi filan, her ne zaman ve her kim bakarken tanık olmuşsak böyle bir şeye, o işte çıkıyor kesinlikle Nahide Hanımcığım. Mutlaka o fal sahibi gerçekten de bir tanıdığını kaybediyor, bir cenaze haberi almış oluyor o günü izleyen birkaç gün içinde. İlginçtir yani. Bir keresinde de yine arkadaş arasında sırf laf olsun diye herkes kapatıp birbirine bakarken,ki faldan hiç anlamam bilmem etmem, ben kaldırıp baktığımda fincanı, o şekli görmüştüm, karşımdakine hiçbirşey de demedim ama maalesef 2-3 gün sonra bir yakınını kaybetmedi mi, çok üzülmüş, şaşırmış ne düşüneceğimi bilememiştim. O gün bugündür de laf olsun diye bile pek ne baktırırım ne de bakarım yıllardır.

Filiz Alev 
 05.11.2014 6:56
Cevap :
Sevgili Alev değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Fala inanma falsız kalma demişler, evet laf olsun diye kapatılan fallar da bazen tesadüfler gerçekleşebiliyor, ama bu işi meslek edinmiş bir fala 30-40 TL alan şarlatanlardan uzak durmak gerek.Selam ve sevgilerimle öptüm sizi, bahtınız açık yaşamınız sağlıklı ve mutly olsun.NAHİDE ÇELEBİ  06.11.2014 9:56
 

Bu is benim gomulu paradan daha iyi. Yarindan tezi yok internet uzerinden bakacagim bende !

Newyorker 
 03.11.2014 18:36
Cevap :
Sayın Newyorker, değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Şu gömülü paranızdan biraz da bize gönderseniz, hayır yapmış olursunuz.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  04.11.2014 14:48
 

Altıncı duyusu güçlü olup düşüne okuyabilen ve gelecekten haber verebilen insanlar var. Ancak onlar da bu işi para için yapıyorlar mı, doğrusu bilmiyorum.Telepati, duru görü gibi parapsikolojinin inceleme alanı içinde olan olgular hala netleşmedi. Kısaca altıncı duyu denilip geçiliyor. Beynin elektrik enerjisi üretmesi manyetik alan anlamına da geliyor, çünkü elektriğin olduğu yerde manyetik alan da vardır. Örneğin nazar beyin enerjisinin gözler aracılığıyla yoğunlaşması sonucu oluşuyor diye biliyorum. Selamlar, saygılar.

Güz Özlemi 
 03.11.2014 15:12
Cevap :
Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim size katılıyorum, ama gelecekten haber veren sırf para kazanmak uğruna insanları kandıran şarlatanlar da var.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ  03.11.2014 15:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1914
Toplam yorum
: 11660
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster