Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '10

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
623
 

Koloni - Grange

Koloni - Grange
 

O çığlık senin mi?


Kasdan seni tanıdığıma sevindim. Kamerun beklesin. Volokine, sana gelince....

Çok çocuk vardı sayfalarca...Seslerini duydum ama göremedim onları. Nasıl da saklanıyorlardı sayfalarda?! Kasdan halden anlıyordu. Volokine, sende bir hal var, çözeceğim.

Hanginiz bakıyorsunuz bana öyle? Korkuyorum gece.

Çocuklar olmasın; tak...tak...tak...Gelenler....Ölenler....Katil kim? Kimi dinlemeliyim? Kasdan var elimde, Volokine. Yavaş gidiyorum. Sona doğru hızlanacağımı biliyorum. Ya yalnız kalırsam? Onları yenebilir miyim?

Onlar kim? Çocuklar ve çocukların yeni sahipleri. Çocuklar masumlardır, doğrudur, saflardır, haklısınız; fakat aynı zamanda da zalimlerdir, hele o eller devrede olursa...

Bir çığlıkla düşmek...

Kapat kitabı! Uyumadan önce dök korkularını bize. Ölmelerini istemedim. Öldüler. Öldürenleri tanımak istemedim. Tanıdım. Pişman mıyım? Hayır. Yaşananları doğal mı karşıladım? Yok. Netice? Daha sert bitebilirdi, yumuşadı.

O noktaya gelene kadar çok yorulmuşlardı. Ben de yorgunum. Kitap yanımda. Bana dik dik bakıyor. Diklenmeye gelmez. En iyisi fazla uzatmadan yatıp uyumak. Biliyorum, onlar beni uykumda da rahat bırakmayacaklar. Çocuklar, o çocuklardan korkuyorum, o seslerden.

Ben dışarıda bekledim. O ikisi içeriye girip...

Ne kadar kolay, zordu seni okumak Koloni; iyi geceler, görüşmemek üzere...

1. Not: Öyle sayfalar vardı ki, resmen elim kolum bağlı, bekledim kurtarılmayı.

2. Not:

Grange,

gerçek

rüyada,

aslı sen biliyorsun,

nefesi,

gardını alıp...

eyvah!

Ş.Y.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne filmleri ne de kitapları. Bu kitap yanı başımda okunacaklar arasındaydı. Eh şimdi sizin de bu yazınızdan sonra en iyisi okumayayım onu. Saygı ev selamlarımla.

serifsoner 
 02.12.2010 18:46
Cevap :
Bu tür okumalar da başka bir tat, renk. Bu tür kitaplarda, ara ara öyle sahneler canlandırılıyor ki, müthiş; okuyunca yakalayacağınızı umuyorum.  03.12.2010 0:07
 

On gün önceye kadar Grange'den "Ölü Ruhlar Ormanı" vardı elimde.. Ben de sizin gibi gece yatmadan okuyanlardanım ve psikolojimin fena halde alt-üst olduğunu, rüyalarımdan anladım. Bir katil devamlı beni öldürmek için peşimden kovalıyordu rüyalarımda... Sonuç: kitabı bıraktım :) Koloni'ye gelince. Hakkında çok şey yazıldı, söylendi... Ancak tahminim o ki, anlattığınız kadarı ile benim için, yarıda bırakılacak bir kitap "koloni", "Ölü Ruhlar Ormanı" gibi :) Güzel ve değişik bir tanıtım olmuş, teşekkürler.

A.Nilgün Aktaş 
 02.12.2010 14:10
Cevap :
Koloni sona doğru, bas gaza! dedi bana, duramadım, aldı götürdü beni. Bu ve benzeri kitaplarda sanki bir başka dünyanın içine giriyorum, tabii ki korkuyorum, rüyalarım kararıyor; ama tadı iyi geliyor; bir başka açılım.  03.12.2010 0:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 650
Toplam yorum
: 508
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 408
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İzmir.  Aşk ve Şiir. Müzik. Kitap. Varlık ve Sözcükler ve .... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster