Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
292
 

Kombine kartlar kadar önemli

Kombine kartlar kadar önemli
 

Fenerbahçe Yönetiminin müthiş bir müşteri ilişkileri var. Taraftarla ilgili her türlü organizasyonda ciddi bir başarı sağlıyorlar. Bu başarılar ciddi bir gelir olarak geri dönüyor.

Buna örnek olarak stad hizmetlerini, Fenerium çeşitliliğini, Taraftar Kart organizasyonunu “yüzyıllarca” kutucuklarını ve türlü organizasyonlarını gösterebiliriz. Son olarak da Kombine Kart satışlarını elbet...

Yönetim bu konuda oldukça başarılı ve taraftarla karşılıklı müthiş bir sinerji yaratmış durumda. Henüz sezon biteli 10-15 gün olmasına rağmen 21, 000.-kombine satılmış durumda. Bu Türkiye için ciddi bir rakam ve büyük bir başarıdır. Henüz tek transfer dahi yapmayan yönetime de açık bir çektir. Ancak yönetimin futbol takımı üzerinden bu sinerjiden daha fazla yararlanıp, istikrarlı şekilde saha içi başarılara çevirmesi şarttır.

Kombine kartların satışı geçen hafta başladı ve izdiham oluştu. Satışa sunulan kombine kartlarda gösterilen hassasiyet kadar , önümüzdeki senenin de planlanmasının biran önce yapılmaya başlanması gerekir artık. Antrenör sorununun bugünlere bırakılmaması gerekirdi. Titiz ve planlı bir çalışmayla sezon biter bitmez taraftarın önüne sunulan kombineler kadar önümüzdeki dönemin hocasının da tespiti önemlidir ve bu zamana bırakılmamalıdır.

Ama görüyoruz ki Zico’nun akıbetinin henüz belli olmaması nedeniyle ciddi bir süreç kaybı yaşanmakta. Bu takımın şampiyonlar ligine 2 ön eleme ile girmesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır. Üstelik EURO 2008’den yorgun gelecek milliler de bir handikap olarak dikkat çekmektedir. EURO 2008 etkeni sadece yorgun gelen milli oyuncular değil elbet. EURO 2008 den sonra hoca almak da futbolcu transfer etmek de son derece zorlaşacaktır.

Şampiyonlar ligine kalınamaması halinde, şampiyonluğun kaçtığı Mayıs ayında ulaşılan 21, 000.- kombine sayısının çok da anlamı kalmayacak ve ciddi vicdan azabı çekilecektir.

Yönetimin bu konuda bir sesi çıkmamasına rağmen hergün haber portallarında Zico’nun çalışmak için istekli ama bir o kadar da umutsuz konuşmalarına şahit oluyoruz. Bu vakit kaybının sorumlusu yönetimdir.

Daha önceki güncelerimde belirttiğim gibi bu sürecin kısaltılması gerekir ve benim tercihim Zico ile anlaşılması yönündedir.(http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=109414 ) Fakat Zico’lu veya Zico’suz önümüzdeki yılın planlamasına da biran önce geçilmelidir artık.

Malum Zico ile birlikte kalamayacak futbolcular veya yeni hoca ile yapamayacak futbolcular ve transfer edilmesi gereken futbolcular olacaktır.

Son 5 senede 2 şampiyonluğu rakibine sunan Fenerbahçe'nin artık vakit kaybına tahammülü ve sunacak başka şampiyonluğu olmamalı...

Ahmet ÇELİKSÜNGÜ

27 Mayıs 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kombine alıyorsa taraftar demekki hala umutlu. Ben yıldız transfer istemiyorum , hoca istiyorum. Fenerbahçeye hoca gerek. 2 şampiyonluk önemli değil. gs'de iyi dönemlerinde bize ve beşiktaşa 2 şampiyonluk bıraktılar.( 94-2000 senelerinde) Aziz yıldırım korkarım zico ile devam edecek . Herhalde geçmişteki gordon milne taktiğini deneyecekler.

Selim Bayraktar 
 27.05.2008 16:02
Cevap :
Ben sizin aksinize Zico ile devam edilmesinden yanayım...Su ana kadar anlasmamız gerekirdi. Saygılar...  27.05.2008 21:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 252
Toplam yorum
: 490
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 932
Kayıt tarihi
: 17.03.08
 
 

74'ün İstanbulunda, Sultan şehri Üsküdar'ın, kız çocuklarına "Zeynep" erkeklerine "Kamil" adı kon..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster