Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '16

   
  Kategori
  Mizah
  Okunma Sayısı
  83
   

  Kombiye yapılan haksızlıklar üzerine

  Kombiye yapılan haksızlıklar üzerine
   

  ** Evde çok sıkılırsam eğer teknoloji dünyasının bizlere sunduğu harika ürünler ile sohbet eder ve onların dertlerini dinleyerek onlara yardımcı olmaya çalışırım. Yakın zamanda buzdolabı ve televizyon ile konuşma fırsatım oldu, dolu dolu sohbet ettik kendileriyle. Bu sabah yine canım hafif sıkkınken kombiye takıldı gözüm. Uzun uzun izledim onu. Yapılan baskıları düşündüm. Bu ürüne sürekli: Kombiyi kıs, kombiyi kapat, düşür dereceyi şeklinde baskı yapılıyor ve bu baskılara rağmen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir ürün var ortada, bu da bir gerçek! Hemen gittim yanına. İrkildi. Sanırım dereceyi düşüreceğimi falan düşündü.

  ** Belli ki yıllarca, insanlar bu niyetle yaklaşmış ona fakat ben öyle olmadığını, daha samimi düşünceler ile geldiğimi belirterek kendisine sarıldım. Bi fırsat verseler, önümü bi açsalar, müdahale etmeseler çok daha iyi şeyler yapabilirim diye girdi konuya. Yüksek faturalar nedeniyle üzerinde büyük bir baskı olduğunu o da kabul ediyor ancak bi rahat bıraksalar daha iyisini sunabileceğini de eklemeden edemiyor. Kombiye yapılan bu baskı ve onun çaresizliği beni tedirgin etmeye başladı çünkü gençlik yıllarımda bana yapılan baskılar beni evden uzaklaştırmış ve günlerce sokaklarda yatmama neden olmuştu. Evimizin bir parçası olan kombinin bir gün kapıyı çarpıp bu evden çıktığını ve bizleri terk ettiğini düşünmek bile istemiyordum.

  ** Uyuşturucuya alışıp kapımıza dayandığı gün cebimizdeki bütün paraları almak adına bizi dövebilecek kadar merhametsiz bir ürün olabilir miydi kombi? Hayır hayır o bir bağımlı değil. Bugüne kadar çok kez kıstım, çok kez düşürdüm derecesini ve bu evde rahat hareket etmesine izin vermedim ancak bir kez olsun cebimden sigara çaldığını görmedim. Elinden tutup sokağa çıkardım onu, biraz hava alsın istedim. Aslında kimse sana baskı yapmak istemiyor fakat yüksek faturalar insanları korkutuyor, tepkimiz bu yüzden, n’olur kırılma diyerek gönlünü almaya çalıştım. Baskı altında heyecanlandığını ve bunun için üzgün olduğunu söyledi. Kimse televizyona ya da bilgisayara laf etmiyor, onlar tüm gün istedikleri gibi çalışıyor ama söz konusu kombi olunca ‘’kıs şunu’’ demesini biliyorsunuz! Diye isyan etti. İşaret parmağımı dudaklarının arasına götürüp susturdum onu. Gözlerinin içine baktım ve biraz sakin olmasını istedim.

  ** Parka gittik birlikte. Orada buzdolabı, çamaşır makinesi ve saç kurutma ile ip atlayıp keyifli vakit geçirdi. Terledi, ter bezi koydum sırtına, sevdim onu. Biraz öksürmeye başlayınca eve götürdüm. Akşam olduğunda anne ve babamı da uyardım, kombiyi kendi haline bırakmalarını söyledim. Saat 22:30 sularında babamın: Kısın şu kombiyi! uyarısı ile büyü bozuldu. Eğer bir gün kombi bu evi terk ederse bunun sorumlusu babamdır. Ben vicdanen rahatım fakat içimde bir yerlerde kombiye istediği ortamı hazırlayamadığım, ona diğer kombiler gibi bakamadığım için ufak bir sızı hala var. Komşuların kombileri gibi özel okullarda okutamadım belki ama sevgimi verdim O’na…

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Makalen çok güzel olmuş tebrik ederim madem kombiden açıldı konu bende bir kaç birşeyler söylüyeyim. Geçen kombim bozuldu kombi servisi çağırdım kombi'nin beyni bozulmuş ve değiştirdim tam 800 tuttu. Yuh dedim bunun kendi kaçpara kendiside 2 binlira dedi çok tuhafıma gitti doğrusu. isteseler bu kombiyi daha iyi yaparlar ama malesef yapmıyorlar yazık günah bence cebimizden onca çıkan paraya

  Ela Özer 
   29.12.2016 0:39
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 25
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 83
  Kayıt tarihi
  : 11.11.12
   
   

  Yazar ve içerik editörü. İzmir ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster