Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '18

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
61
 

Komşu Kişisi

Anne olmayan ama ebeveynlik hakkında cürretkar kelimelerle dolu ağızlarını kapatmayı bilmeyen kadın kişisi…. Anne olmadan mükemmel anne olacağı gibi bir yanılgı içerisinde olan kadın kişisi, aynı düşüncede olup aynı mükemmel olamama durumunu yaşayan anne kişisine daha hassas davranma nezaketini gösterebilse keşke.
 
Dün dört yaşında bir oğlu olan son derece sakin ama sinirlenince gözünden ateş saçan bir anne arkadaşımla konuştuk. O kadar sinirlendim ki yeni taşınan taze evli alt komşusu vardiyalı çalışan eşi çocuk sesinden uyuyamıyor diye her gün kapısını çalıp arkadaşımı tedirgin ve rahatsız ediyor, komşuları da dolduruyor arkadaşımın üstüne geliyormuş. Hatta o kadar abartmış ki, çok yüksek müzik sesi açıp şikayet eden diğer komşulara o çocuğunu sustursun ben de bu müzik sesini diyormuş. Bir de sürekli savcılığa vereceğim, yok o, bu diye tehditkar konuşmalarda cabası….
 
Şimdi buradan küçük çocuklu komşuları olan, çocuksuz komşu kişilere sesleniyorum. Çocuklarımızın kumandası yok belli bir saatte kapatalım.
Emin olun biz anneler bile bazen keşke olsa diyoruz. Bizde zorlanıyoruz gece sabahlara kadar oyun oynamak isteyen uykuya direnen çocuklarımızı büyütürken…
 
Sizin vardiyalı çalışıyor olmanız, bizim çocuklarımızın da vardiyalı oynayabilecek, uyuyabilecek olması düşüncesine nasıl varıyorsunuz hayretler içindeyim. Ne yani ”çocuğum komşularımız gece çalışıp gündüz dinleniyorlar gel senin ellerini bir bağlayayım,teyzeler amcalar uyanana kadar böyle otur.” mu diyeceğiz. Elimizden geldiğince uyarıyor dikkat etmeye çalışıyoruz kimseyi rahatsız etmemek için ancak çocuklar bunu tam olarak anlasalar bile , o an da tek odaklandıkları istedikleri şey oluyor diğer bütün uyarılar önemsiz hale geliyor onlar için.
 
Ve henüz çocuk sahibi olmayan sevgili komşumuza sizinde çocuğunuz olunca anlayacaksınız dediğimizde, ben ”böyle çocuk yetiştirmem” demesine ne demeli. En yakınımdaki terliği alıp ağzına sokmak hayalim ama çocuğuma kötü örnek olmak istemiyorum.
 
Demem o ki , lütfen çocuk sahibi olmadan çok iyi bir ebeveyn olacağınızı hayal edin ama olmuşsunuz gibi davranıp gerçek ebeveynleri bilmişlikleriniz ve hayallerinizdeki mükemmelliyetçiliğiniz ile yormayın üzmeyin. Hayallerinizdeki gibi bir ebeveyn olmanızı kalpten dilerim, o istisnaların arasında olabilin. Fakat unutmayın ki şuan acımasızca eleştirdiğiniz anne babalarda böyle düşünüyordu bebekleri dünyaya gelmeden…
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 61
Kayıt tarihi
: 08.11.18
 
 

Annemle babama göre hayalperst bir evlat , kardeşime sorarsak aşırı ablalık içerir bir kişilik, e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster