Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
35
 

Komutana Guguk, Fenerciye HUKUK...

                   KOMUTANA GUGUK, FENERCİYE  HUKUK !?

Vallah - billâh, yemin olsun, ben daha basılmamış kitaptan ötürü yıllardır Silivri’de yatanları tanımam!..

Ant olsun, daha yapılmamış bir darbenin sanıklarının hiç birini tanımam!..

Şart olsun ki, Deniz Feneri davası sanıklarından olan; Çukurca’dan getirilen 24 şehidimizin toprağa verildiği günlerde gizlice tahliye edilen 6 kişiyi ömrümde hiç görmedim, kendilerine hiçbir yakınlığım ve kırgınlığım da yoktur!..

Beni endişeye gark eden durum ise; böyle bunalımlı ve yaslı bir günümüzde, bu kargaşada, çaktırmadan 3 ayda salıverilmeleri olmuştur!..

Eee, daha basılmamış kitapların yazarları, yapılmamış darbenin sanıkları; aylardır, hatta yıllardır içeride, onlar niye gizlice tahliye edilip, mahkemelerine tutuksuz ve dışarıdan devam ettirilmiyor?

Beni bağışlayınız; “Adaletin bu mu Türkiye?” diye serzenişimin tek sebebi de, böyle düşünmemin yegâne temeli de budur! “Bu temel, her Türk’ün birinci vazifesidir” diye düşünüyorum!? Buna sebep, bizim “Atatürk Çocuğu” olarak yetiştirilmemizdir! Başkaca bir nedeni asla yoktur!..

Bahse konu Deniz Feneri yöneticilerinin Almanya ayağından olanları Almanya’da yargılanıp, suçlu bulunup da hüküm giydiler mi? Evet!..

Topladıkları yardım paralarının bir kısmının Türkiye’ye yollandığı, mahkemece belgelerle ispatlandı mı? İspatlandı!..

Bu işlerin Türkiye ayağındaki sorumlularının, başta Zahit Akman olmak üzere, 6 kişi oldukları belirlenip, tüm mal varlıkları üzerine ipotek konularak, üç ay önce hapse atıldılar mı? Atıldılar!..

Muhalefet partilerinin iddialarına göre; bu paraların bir kısmının, burada en çok oyu almış bir partiye gönderildiği, hatta yönetici büyüklerimizden bazılarının çocuklarının şirket kurmasında ve ‘gemi’ alınmasında bile kullanıldığı iddiaları yazılıp, çizildi mi? Evet!..

Soruşturmayı derinleştirerek yürüten üç savcı, tam neticeye varırken görevden alındı mı? Alındı…

Peki, basın önüne çıkıp da, kesin bir dille, bu bahse konu iddialara, belgeli ve net yanıtlar verildi mi? Hayır!..

İtirazımız; yüce Atatürk’ün medenî, çağdaş bir hukuk devleti olarak kurduğu Türkiye’de, bu hukuk dışı işlerin şimdilerde yapılmasına ve işte bu şekilde uygulanan adalet anlayışınadır!

Daha basılmamış bir kitabın yazarı, daha yapılmamış bir darbenin sanıklarına 20'şer yıl verip,  içeride tutulurken; suçları taa Almanya’da aylar önce tespit edilmiş kişilerin 3 ayda salıverilmesi ve tüm mal varlıkları üzerindeki ipoteklerin kaldırılmış olması; size mantıklı, adaletli ve tarafsız bir uygulama gibi geliyor mu? Hukuk herkese lâzımdır!..

Kaldı ki; bu kişilerin suç dosyası, Almanya Adalet Bakanlığı’ndan gönderildikten, tam 6 ay sonra ülkemize vasıl olabilmişti. Zamanın CHP Genel Başkanı sayın Baykal, bu gecikme için; “O Deniz Feneri suç dosyaları kaplumbağa sırtında getirilse idi, şimdiye çoktan burada olurlardı. Ne gariptir ki, 6 aydır dosyalar Ankara’ya gelemedi” demişti.

Günümüzde Almanya dediğin mesafe neydi ki? Uçakla 3 saatte, taksiyle 30 saatte, gemiyle en çok 5 günde geliniyor…

Eee, bu 6 ayda gelebilen (belki de gelmesi istenmeyen) o dosyaların ve hâlâ içeride tutulan ve suçlarının ne olduğunu bile bilemeden yatanların hesabını kim ve nasıl verecek bakalım?

                                                                     Sakin KOŞAR. 

SAHAFÇA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 191
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 731
Kayıt tarihi
: 09.08.08
 
 

16/07/1951 Bozüyük / Yatağan / Muğla doğumlu, 1970 Isparta - Gönen mezunu, 1986 Anadolu Üniversit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster