Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '12

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
327
 

Konak'lı kadınlar, her iğne batırışlarında, sevgileri, ilmek ilmek çoğalıyor...

Konak'lı kadınlar, her iğne batırışlarında, sevgileri, ilmek ilmek çoğalıyor...
 

Dr. Hakan Tartan'ın; İzmir B.Şehir Belediye Başkanı olması yolundaki kisteklerini, halk, destekliyor. .


Konak Belediyesi 15 semt merkezi ve kültür merkezlerindeki meslek ve hobi kurslarıyla kadınların dik duruşunu destekliyor

İzmirli kadınlar, Konak Halk Üniversitesi’nde yeni dönemdeki ilk derslerine başladı.

Tartan’ın en büyük özelliği, kadın dostluğunu, “ilmek ilmek sevgi” ile örmesini bilmesi. O bakımından, kısa zamanda İzmirli kadınların sevgilisi oldu  Dr. Tartan.

Konak Belediyesi Eşref Paşa Semt Merkezi’nde nakış kursuna gelen kursiyerler ilk derslerinde Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın “Kadın dostu başkan” kimliğine vurgu yaptı. Bin 500 kursiyer ve 15 kursla öğretime başlayan Eşref Paşa Semt Merkezi’nde, üretimi kazanca, bir arada olmayı dayanışmaya dönüştüren kadınlar Başkan Tartan’a teşekkür etti.

 Eğitmen Ayten Ilgaz gösterdiği çeşit çeşit nakış örneğini kasnaklarına işleyen kursiyerlerden Şükran Kıpçak “Belediye Başkanımız Dr. Hakan Tartan’a bize bu imkanları sağladığı için çok teşekkür ediyoruz. Kursların ailemize, geçimimize katkısı oluyor; küçük de olsa masraflarımızı karşılıyoruz. Kızlarımızın, çocuklarımızın çeyiz işlerini yapıyoruz. Hakan Bey biz bayanları desteklediği için çok mutluyum” diye konuştu

Yıllardır kursları takip eden Hülya Kafalı ise kursların psikolojilerini iyi yönde etkilediğini belirterek, “Bu kurslar insanlara hem psikolojik açıdan faydalı oluyor hem el becerileri gelişiyor, meslek sahibi oluyor, para kazanıyorlar” dedi.Konak Belediyesi Eşrefpaşa Semt Merkezi Nakış kursuna katılanların ortak fikrini ise Zerrin Kayçe dile getirdi:

“Eskiden bir belediye başkanı geldiğinde onu öcü gibi görürdük çünkü kimseyle konuşmazlar, halka yakın durmazlardı. Ancak Başkanımız Hakan Tartan’ı bir arkadaş gibi görüyoruz. Bizimle birebir konuşup sohbet ediyor. Onu Büyükşehir Belediyesinde görmek istiyoruz.”

En büyük teşekkür kadınlara Yerel yönetim anlayışında ‘önce insan’ diyen ve özellikle kadınların ve gençlerin en büyük destekçisi olan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kadının adının İzmir’de taçlandığını söyledi ve şöyle konuştu: “İzmir kadını her zaman dik duruşuyla örnek olmuştur. Biz sadece onların zaten içinde var olan gücü ortaya çıkarmak. Üretim yaşamın kendisidir. Kadınlarımız da üreterek, emekleri ve özellikle de sevgileriyle yaşamı anlamlı kılıyorlar. Türkiye ancak kadınların gücüyle ileri gidecektir. En büyük teşekkürümüz kadınlar için.”

Başkan  Tartan,  öteden beri hanımların sevgilisi.  Konaktaki bu " Yüksek  Halk Üniversitesi" ni bitirenler, diplomalarını alırlarken,  ileride bir meslek olarak kollarına altın bilezik takacaklar. Her iğne batırışında,  "Sevgi ilmekleri" çoğalıyor, çoğalıyor.

 

  

 

   

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayat şartlarımı diyelim, yoksa bizim kültürümüzün biçtiği rol mü? Bilemiyorum ama tüm bunlara meydan okurcasına ben de varım diyen ve o sesi duyan herkese selam olsun.

A y s a n c a 
 05.11.2012 22:43
Cevap :
Her bir biçemden birer parça, birer parça ihtiyaç veya fantezi olsun diye. İyi yorumlamışsınız. Teşekkürler  06.11.2012 0:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 891
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster