Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
270
 

Konsantrasyon, ama nasıl?

Konsantrasyon, ama nasıl?
 

Hayatta hedeflerin olması önemlidir. Hedefe ilerlerken de süreç içinde sabır ve irade göstermemiz, hedefe konsantre olmamız gerekir. 15 dakika dahi yaptığımız işe konsantre olamıyorsak hayatta başarılı olma şansımız yoktur Dostlar!

Konsantrasyon kelime anlamı itibariyle "Merkeze Gelmek"tir. Neden konsantre olamayız? Çünkü kendi merkezimizden uzağızdır. Zihin dağınık iken merkeze gelemeyiz. Hedefe odak-focus-lanamayız! Bu sebeple zihnin arındırılması gereği ortaya çıkar. Zihni arındırmanın yolu da meditasyondan geçer.

Konsantre olabilmek için bizi heyecanlandıran bir hedefimizin de olması şarttır. Bunun yanında zihnimizi vesveseden arındırmak ve mümkün oldukça An'da kalmak gerekir. Konsantrasyon ile An'da kalmak arasında yakın ilişki vardır. Ne kadar An'da iseniz o kadar konsantresinizdir.

Gördüğünüz gibi; farkındalık, An'da kalma, konsantrasyon, zihni boşaltma-meditasyon, sabır ve irade kavramları arasında güçlü bir bağ vardır. Hepsi birbirini etkiler. Üzerinde çalıştıkça daha iyi hale geleceksiniz!

Şehirli Mistik, kitaptan...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 63
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 845
Kayıt tarihi
: 21.02.13
 
 

Profesyonel Yaşam Koçu, Regresyon Hipnoterapisti, İlişki Koçu, Satış Koçu   Kişi ve kurumlara pro..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster