Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

10 Aralık '07

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
2399
 

Köpeklerimizi gezdirirken dikkat edilecekler

Köpeklerimizi gezdirirken dikkat edilecekler
 

Köpek alırken onu her gün dolaştırmak ve en iyi şekilde bakmak için hayat sözleşmesini imzalamış oluruz. Köpek gezdirmenin de bazı incelikleri ve kuralları olduğunu unutmayalım.

-Sokakta köpeğimizi gezdirirken karşıdan gelen insanlara göre diğer taraftan geçelim. Köpeğimiz her ne kadar uysal olsa da diğer yürüyen kişinin korkmaması için köpeğimizi dış taraftan yürütelim.

-Yanımıza en çok sevdiği ufak bir oyuncağını alalım. Köpeğimizi eğer serbestçe koşabileceği bir parka götürdüysek orada oyuncağı kullanarak ilgisini diğer şeylerden ziyade kendimize çekebiliriz.

-Yanımızda ufak sosis ya da peynir parçası gibi ödül yiyecekleri taşıyalım. Yanından geçmesi gerektiğimiz diğer köpeklere sataşmasını istemiyorsak mümkün olan en uzak mesafeden bir kavis çizerek geçerken ödüllerden birini "aferin" ile birlikte köpeğimize koklatalım ve verelim.

-Köpeklerimizi gezdirirken mutlaka cebimizde bir naylon torba bulunduralım. Köpeğimiz dışkıladıktan sonra elimize torbayı eldiven gibi geçirerek, oluşan dışkıyı alabilir ve tersine çevirerek torbayı en yakın çöp tenekesine atabiliriz. Böylece pratik bir şekilde sokağı ya da parkı temizleyebiliriz. Bu sayede hem sokak, park ve bahçe dışkı kirliliğini önlemiş oluruz, hem de emin olun ki yanınızdan geçenlerin olumlu düşünce enerjilerini çekersiniz.

Peki sokak köpeklerinin dışkıları neden ortalıkta gözükmez? Herhalde onlar yaşadıkları alana özenli davrandıkları için gizli bir yere yapıyor, ya da üzerini kapatıyorlar :) Eh, o halde bizim köpeğimiz de en az sokak köpekleri kadar dikkatli olmalı ne dersiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bizim Bıcır'ı (Yorkshireterrier) gezdirirken en sık aklımdan geçen düşünce şudur; bu insanlar acaba bu dünyanın kendilerine ait olduklarını sanma vehmine nerden kapıldılar acaba! Adam örneğin yolda yürüme hakkının kendisinde olduğunu kabul ediyor otomatikman. Tamam kaldırımı insanoğlu yaptı. Ama hayvanlara sordular mı?.. Bence hayvanları e çok çocuklar seviyorlar. 'Aaaa ne kadarr tattlııı' derlerken çok tatlı oluyorlar. Neyse, vatandaş köpekten korkuyorsa yolunu değiştirsin, o yol otomatikman onun hakkı değil. Yol değiştirmeyenlere duyrulur.

Erdal Aydın 
 12.12.2007 18:43
Cevap :
Evet otomatik olarak yol bizim düşüncesi doğru değil, halbuki o yol aslında orada yaşayan karıncalara da ait di mi? Onları ezerek geçtiğimiz çok olur... Sonuç olarak karşılıklı saygılı olmalıyız.  12.12.2007 19:10
 

yürüyüş yolumuzdaki köpek dışkılarına basmamak için çaba harcamak bir yana görüntüde mide bulandırıcı. Köpek sahipleri nedense bunu anlamak istemiyorlar. Tasmasız gezdirmeleri de ayrı dert, benim gibi fobisi olanlar için yürüyüş kabusa dönüşüyor. Sevgiler...

narçiçeği 
 10.12.2007 22:27
Cevap :
Benim köpeğim bir şey yapmaz diyerek köpeklerden korkan ve çekinenlere zorluk çıkartmak doğru değil. Evet benimki de bir şey yapmaz ama yine de diğer kişilere güveni bizim hareketimizle vermemiz gerekir. Ayrıca bu da sokaklarda dolaşam diğer insanlara gösterilen bir saygıdır diye düşünüyorum.  11.12.2007 16:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11599
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster