Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
838
 

KÖREBE

KÖREBE
 

körebe


Bazen düşünüyorum da yaşananların bir anlamı olmalı; her seferinde yanlız uyumamalıyım ve acı çekmemeliyim peşin sıra....

Uzun yılların bize kazandırdığı alışkanlıklar mıydı yaşanan ya da birbirimize hep yalan mı söylüyorduk?Kimbilir ...

Cevaplarını bilmediğim tüm sorular kafamda;belki de onlar, bilmek istemediğim yüreğimi kanatan cevaplar. Belki de ben; sende bir başkasını sevdim. Hayal ettim,görmek istedim ve sonuçta birbiri ardına geçen tüm gençlik yıllarımda hep acı çektim.Söylenmesi gerekenler hiç söylenmedi,yaşanması gerekenler hiç yaşanmadı.

Bir kısırdöngü içerisinde; hep aynı noktada uçuşan böcekler gibiyiz.Ortak noktalar yetersiz. Yaşamın kargaşasında sığınacak bir limanın olmadığını bilmek ne acı.

"Sevgi emek ister" derler ya, tek başına sevgi de yetmiyor. Sıcacık bir insan eli lazım,güven bir yürek lazım coşkun dalgalar gibi, hoşgörü lazım kuşlar gibi,anlayış lazım karanlıkları aydınlatan,paylaşımlar lazım gökyüzü gibi.
Oysa bizim ellerimiz hiç ısınmadı, kuşlarımız hiç uçmadı avuçlarımızdan. Geceye sakladık herşeyi ve göküyüzünü hiç dost bilmedik.

Seninle ben, çocukluktan kalma bir oyun oynadık.

"Körebe"

Şarkıları beklenti oldu,kavgaları hüzün, gözlerimiz bağlı, mutluluk nedir bilmedik.

Ebe olunca;oyunu öğretenlerin,kurallardan hiç bahsetmediğini de, çok geç farkettik. Ama, oyun başlamıştı. Biz de oyuna eklemeler yaptık. Ama hiç bilmedik kimin kazandığını.Sadece oyunu oynadık ve an'lardan mutlu olmaya çalıştık;zamanın değerini hepgözardı ettik. Oyunun adı körebe idi. Ebenin gözleri bağlı, yalancı bir gülümseme dudaklarında,avuçlarında yüreği..........

Bir gece yarısı ebe gözlerindeki renkli hayal eşarbını çıkarttı.Etrafında siyah kuşlar dans ediyordu.Oysa ebeyken onları hep rengarenk martılar zannediyordu;tüm arzuları gerçekleştiren. Yakalamaya çalıştığı mutluluklara baktı.Hepsi ellerini kanatmıştı. Derinlerde söylediği şarkılara kulak verdi hepsi hüzün kokuyordu ve gözlerine baktı. Hiç bu kadar ıslanmamıştı gözleri. Gözleri ağlıyordu, mutsuzdu ama ebe hiç farketmemişti. Gecenin ortasında ateş böcekleri,mutluluk tozları döküyorlardı geçtikleri sokaklara ve bir toz da ebenin avucuna düştü. İçinde garip bir sevinç oldu.Bu duygu onu şaşırttı, hiç hissetmemişti böyle birşeyi.

O sadece ebeyken, yakalamaya çalıştıklarının mutluluk olduğunu sanırken;sevinç avcuna kondu. Ebe avucunu sıkıca kapadı. Birden artık gözlerinin ağlamadığını farketti. Mutluluk bir anda sarmıştı bedenini. Eşarbı yerden almadı.Sokak lambasının altında eşarbı bırakıp, ardına hiç bakmadı. Eşarbın renkleri sadece ebenin gözündeyken parlıyormuş ki ışıltıları söndü.

Ebe koşarak uzaklaştı. Yüreği yerinden çıkacak gibi atıyor ve ilk defa gülüyordu, yaşananlara rağmen.

Geçmişte bir şekilde körebe oynayanlara ithafen.............

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kaç kez kandım belkıde o büyülü eşarba, içimde büyüttüklerim okadar güzeldiki sevgiliye degilde büyüttüklerime aşık oldum sandımkı yanımda duran aynı yoğunluğu soluyor benimle, yanıldım... çok teşekkürler yanılgılar bu kadar güzel anlatılırdı bence...

chamas 
 27.01.2009 11:18
Cevap :
ben teşekkür ederim.... hala renkli eşarplarım var :) birgün eşarp olmadan elimdekinin gerçek bir orkide olmasını da umutsuzca düşlüyorum :) yanılgılar olsa da yaşamın her anı güzel ve özel keyifli günler geçirmeniz dileğiyle  27.01.2009 12:42
 

Gözlerimizi kapattığımızda mı gerçeği görüyoruz. Yoksa açtığımızda mı. Bize sunulan gerçek mi hayaldir. Yoksa hayal edip yaşadığımız AN'lar mı gerçeğin kendisiydi. Bence gözlerinden eşarbı çıkardığında ebe sobelendi... ve kaybetti. Kimbilir?

Erkan BAL 
 25.07.2008 23:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2199
Kayıt tarihi
: 07.09.06
 
 

1975 doğumlu tipik bir terazi.. Kimine göre bu yıllara bir sürü şey sığdırmış biri; kimine göre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster