Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '11

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
547
 

Korekolikler

Korekolikler
 

Düşlerimin Prensi


Gençliğin yeni hastalığı Kore... Türkiye'de Kore'ye gitmek isteyen 33 bin kişi varmış. İnanılır gibi değil 33 bin kişi... 

Peki neden Kore? Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya değil de neden Kore? Sanırım bunu "Korekolikler" de bilmiyor. Bir Korekolik olarak kendime de sorup cevap alamadığım bir soru bu. 

Peki bu hayranlık nasıl başlıyor? Benim teorim dizileriyle bizi kendilerine hayran bıraktıkları yönünde. Türkiye'de güzel dizi yok mu? Tabii var mm şey mesela, hani şu şey var ya geçen gün izlemiştik kız ablasının kocasına aşık oluyordu! Bir de şey vardı kız dizideki bütün erkeklerle çıkıp sonra birinden hamile kalıp diğeriyle evleniyordu! 

Evet maalesef artık ülkemizde dizilerin konuları örf ve adetlerimize göre ilerlemiyor. Ayrıca bir de dizilerin bölüm sayıları var. Bir dizi kaç sene sürebilir ki? Yakında ömür boyu yayınlanacak diziler başlayabilir. Truman Show ' daki hikaye gerçek olabilir mi diye bir soru kafamı kurcalıyor? 

Gelelim Kore dizilerine. Bölüm sayıları 20-25 arasında değişiyor. Uzun olanlar da var elbette ama bunlar tarihi içerikli diziler. Yani kaç yüzyıllık tarihi 20 bölüme sığdırmalarını kimse bekleyemez. 

Konularına gelince, bu dizileri izleyince kendinizi bir peri masalının içinde hissedebiliyorsunuz. Kısa ama doyurucu hikayeleriyle insanın kalbinde yer ediyorlar. Çoğu insana bir dizi bile yetebiliyor. Daha sonra kendinizi bir anda Korekolik olarak buluyorsunuz. 

Eğer bilgisayarın başına geçtiğinizde sürekli Kore dizisi araştırıp izliyorsanız, Koreliler bir anda size çok çekici gelmeye başladıysa, bir gün Kore'ye gitme hayalleri kuruyorsanız dikkat edin artık siz de bir Korekoliksiniz. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hiç kore ile ilgili bi heyecanım olmamıştı :)) bende merak ettim bu koreyi yaa . biraz da ben araştırayım :))

Nilay -ca 
 14.02.2011 0:16
Cevap :
dikkatli ol bir kez başladığında artık bırakamazsın:)  16.02.2011 21:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 947
Kayıt tarihi
: 06.02.11
 
 

Ne anlatsam, ne anlatsam... Hem herkes gibiyim hem de hiç kimseye benzemem. Tam bir Kore hayranıyım...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster