Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '19

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
26
 

Korkak, Dağınık Derbi

Korkak Fenerbahçe, Dağınık Galatasaray..

Eskilerde derbi maçlar yaklaştığında yurdun dört bir yanında heyecan dorukta olurdu. Taraftarlar maçın başlamasına 24 saat kala şehir merkezlerinde şenlikli gösteriler ve tezahüratlarla yeri göğü inletirlerdi..

Kahvehanelerde, lokanta ve iş yerleri dahil o gün her kes derbi maç ile ilgili yorumlar yapar, taktikler sunarlardı birbirlerine. Sonuçta heyecan tavan yapar bazen de tatsız görüntüler bile yaşanırdı..Ama genelinde tatlı bir rekabet, sınırsız bir heyecan yaşanırdı..

Karşılaşma günü çattığında ise, ellerde radyolar, kulaklar pür dikkat spikerin ( Orhan Ayhan) coşkuyla anlattığı sese kilitlenirdi yaşam. Taraftarlar canlı seyrettikleri bu karşılaşmayı gittikleri ortamlarda senelerce anlatır dururlardı

İyi de aynı heyecan, aynı itina ve aynı oranda da sahada kıran kırana ve amansız geçen karşılaşmalar olurdu. Maç bitiminde ise genelde dostluk kazanır ama kritiği ve maçla ilgili yorumları bir sonraki derbi maça karşı sürerdi.

Dün geceyi ben de yaşadım, canlı yayından izledim. Bir kez olsun yaşanan bir pozisyondan dolayı ayağa kalkmadım. Heyecanlanmadım, hayıflanmadım ve üzülmedim. Yaşanmamış bir pozisyona nasıl heyecanlanayım.  Futbol mu seyrettim, masa tenisi mi yoksa bir başka bir spor dalı mı bilemiyorum.

Kısacası futbol adına hiçbir pozisyon aklımda kalmadı. Yoktu zaten..

Maçın özeti; Fenerbahçe korkak, Galatasaray dağınıktı.

Her iki takım da durarak ve korkarak oynadılar.

Fenerbahçe deplasmanda bir puan harika, Galatasaray ise ezeli rakibine bu kötü halimdeyken yenilmeden alınan bir puan kardır, misali çocuklar gibi sevindiler..

Futbolumuzun geldiği nokta budur!

Futbolcuları bireysel değerlendirerek, pozisyon arayarak ki yoktu sizlerin zamanını almak istemem. Canını dişine takarak, derler ya işte öyle bir ruh halinde olan tek topçu yoktu her iki takımda da.

Bu sözümü bir yere yazın; yarın ilk karşılaşmalarında iyi dedikleri Fenerbahçe gider bir Anadolu takımından fark yer dönerse, hatta bu tekrarlarla yaşanırsa hiç şaşırmayın. Tabi Var devreye girmez ise..

Galatasaray ise düzelinceye, uyum sağlanıncaya kadar daha çok sevinir alınan bir puanlara..

Valla ben Adıyaman Sporun çok karşılaşmalarını izledim. O topçulardaki özgüven, aldığı üç kuruşun hakkını verme adına sahadaki hassasiyetini ve döktüğü terin maneviyatının verdiği yüzlerindeki görüntüyü derbi dedikleri maçların futbolcularında göremiyorum. Adamlar sakatlanırım diye hanım evladı konumundalar..

Bu takımlara gelen değerli ayaklara da acıyorum doğrusu.

Bunlara göre taktik geliştirilmedikçe, oyun taktiği oluşturulmadıkça onlar da yaraya merhem olamazlar.

Ümitsiz vaka demiyorum ama tadı da tuzu da yok üç büyüklerin.

 Pardon üç küçüklerin..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 1274
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1914
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 

Okumayı, yazmayı sevmeye çalışan Atatürk sevdalısı eğitimci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster