Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
335
 

Korkaklar

Ağlıyorum, gülüyorum, eğleniyorum, üzülüyorum, kıskanıyorum. Yanımda kimse var mı? Yok... Yok... Yok... Bu yanında olmak kelimesi nasıl bir anlam taşıyor acaba? Yoksa yıllar içinde anlamı değişti de benim mi haberim yok. Yanında olmak sadece fiziksel olarak mı yanında olmaktır veya fiziksel olarak yanında olup ruhen çok uzaklarda mı olmaktır?

Doğrular ve yanlışlar o kadar çok birbirine karışıyor ki, artık anlatmaktan ve beklemekten yoruldum. Anlattığın halde karşıdaki insanın anlamamazlıktan gelmesinden daha da çok sıkıldım. Her defasında hatırlatmalı mıyız bu incelikleri? O kadar zor mu bir insana yanında olduğunu hissettirmek? Hislerimize ne oldu anlamıyorum. Acaba bir sabah herkes yatağından kalkıp, ilk iş olarak hislerini toplayıp pencereden aşağıya mı fırlattı?

Artık emin olduğum tek bir şey var. Eski duygular, eski aşklar yok. Yozlaşmış ilişkiler, bu ilişkilerde kaybolmuş insanlar ve bu yoz ilişkilerden haz duyanlar var. Hatta hayatı bu zannedenlerle dolu çevremiz. Herkes muhteşem bir aşk arıyor fakat iş bulmaya gelince arkalarına bile bakmadan kaçıyorlar. Çünkü o güzelliğe layık olmadıklarını onlar da biliyorlar. Tekdüze hayatlarını sadece yozluklarla ayakta tutabiliyorlar. Aşkı taşıyamayacak kadar korkaklar... Sanırım sadece korkuyorlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hastalığınız nasıl oldu

ISTANBULUM UFAKLIK 
 02.02.2009 21:40
 

yalnız kalmışsın:)) Gülme nedenime gelince; her hafta sonu benim ev 5 kişilk grup olur, yeğenlerim cuma akşamdan başlarlar gelmeye hafta için zaten iki tane var:)) Ve ben her cumartesi sabah bune beee kaç çocuklu anneler gibiyim diye hayıflana hayıflana onlara börekler, kekler, yaparım:(((

yekruseha 
 16.01.2009 16:57
Cevap :
:) Bence börekler yapmaya devam et ve sakın hayıflanma.Ben de yaptığım börekleri komşulara dağıtıyorum...  19.01.2009 10:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster