Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
295
 

Korkma sönmeyecek bu şafaklardan nazlı hilalimiz..

Korkma sönmeyecek bu şafaklardan nazlı hilalimiz..
 

Emperyalizme diz çöktüren Yirminci yüzyılın Dünya halklarının kurtuluş meşalesini yakmış ANADOLU HALKLARININ ya istiklal ya ölüm diyen MUSTAFA KEMAL' in bir avuç inanmış insanın CUMHURİYET TÜRKİYESİNE giden yolun destansı anlatımının kabul günü....

Barış ve huzur medeniyetinden kan gözyaşı ve zulme tek dişi kalmış canavara geçişte yaşananlar ve gelinen nokta. Toprakları işgal edilmiş ulusun bitti dedigi noktada yeniden var oluş mücadelesi ve başarılar.. Her satırı emekle yürekle ve canları kanlarımız ile yazılmış Dünya sahnesinin EFENDİLERİ CUMHURİYET TÜRKİYESİ...

Kederde tasada sevinçte bir olmuş yigitlerin harmanlandıgı topraklar buram buram Anadolu.. Mevlanaların Hacı Bektaşilerin Yunusların ögretilerini rehber edinmiş çelik zırhlı duvarları iman dolu gögüsleri ile yok eden huzur ve sevginin efendileri..

Şavaş ve işgal engel gördükleri ulusun medeniyetin tüm degerlerini huzur iklimini yaşam biçimini inançlarını kültürünü ortadan kaldırmaktı. Bunun her yolunu denediler başaramadılar günümüzde oldugu gibi. Sonuç alamayınca zora soyundular ve sonlarına.. Eger mandacılık kabul görseydi onların yaşam biçimleri benimsenseydi bunca can ve ugraşın ne anlamı olabilirdi ki. Bizi biz yapan yaşam tarzımız ve inançlarımızdır. Giyim kuşam ve kültürümüz bizleri var eden degerlerdir. Herşeyinizi kaybedebilirsiniz onurunuzu inancınızı ve kutsal degerlerinin kaybedenin kaybedecek başka neyi olabilir ki. YA İSTİKLAL YA ÖLÜM sloganı bu meşru zeminde vucut bulmuş ve zafere giden yolu aralamıştır.

Anadolunun kınalı elleri ak sakallı dedeleri selvi boylu al yazmalı gelinleri gözü pek gönlü geniş delikanlıları kendilerine dayatılan zorbalıklara karşı cevapları SÖNMEDEN YURDUMUN ÜSTÜNDE TÜTEN EN SON OCAK OLACAKtı. Meydan meydan olalı böyle bir cenk görmemişti. Yedi emperyalist tanklı toplu sözüm ona çagdaş ve medeni dünya bir yanda çelikten bilekli cesur yürekli bir avuç inanmış insan. Ve geldikleri gibi gittiler.. Arkalarına bakmadan yakıp ve yıkarak..

Bu günleri anlatacak CUMHURİYET TÜRKİYESİNİN marşının kabul günü. Bu mısraları ölümsüzleştiren olursa bu kadar olur diyecegimiz yazarımız MEHMET AKİF ERSOY' A, bu toprak ları bizlere vatan kılan ŞEHİTLERİMİZE ve zirvelerin degişmez ismi Ulu önder ATATÜRK'E sonsuz şükranlarımızı sunar. Önlerinde saygıyla eğiliyoruz.

Söz veriyoruz emanetiniz sonsuza degin yaşayacaktır.. ALLAH bir daha ulusumuza istiklal marşı yazdırmasın.

İhsan ZEYBEK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Sevgiler ve bilgiler paylaştıkça çoğalır. Buraları da tecrübe paylaşım alanları degil mi ki? Anadolu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster