Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
422
 

Korku mu? Anneciğimmm!!!

Korku mu? Anneciğimmm!!!
 

Bugün internette gezinirken Gül dünya ile ilgili yazıyı defalarca okudum, yazgıya bakın kaderimiz… Doğarız, en mutlu zamanlarımızdır her şey den bir haber.

Günler geçtikce, okul çağları gelir, yavaş yavaş üzerimizde baskılar oluşmaya başlar mutlak okumak gerek.

Okumazsan..... Bir komşumuz vardı, kız kardeşine aynen şunu söylemişti; ya hocaaaa, ya kocaaa.

Hatırlarım o başarısız olmuş kocayı tercih etmek zorunda kalmıştı. Önceleri babamızdan çekiniriz, bir erkek arkadaş mııı?? Ne haddine!! Olur mu? El alem ne der.. Ben kimseye filan beyin kızı filanla geziyor dedirtmem!!!!

Baskılar... Artık genç kız olma zamanları dünyayı tozpembe gördüğün zamanlar kanın hızlıca aktığı günler. Artık her şey daha bir renkli ve hoş gelmek te... Oda ne? Çekindiğin (bal gibi korktuğun)kişiler ikiye çıkmıştır.Artık katmerlidir. Ailenin erkek çocuğu da devrededir artık, bir yere giderken

- Hııı sağa sola bakmayın, sırıtmaaa!! Bu evin perdeleri akşam oldu mu kapanacak??? ve bir yeri kazanırsın, belki biraz uzaktır ama gönderilmezsin. Olur mu? sen orada özgür olacaksın, erkeklerle gezeceksin .

Zor kızım... Hatırlarım bir ara folklor oynamak istemiştim o kadar hevesli idim ki ama canım babam Olmaz, dedi.. Orada sen oynarken erkeklerle el ele tutuşacaksın, halen içimde ukdedir.

Ve evlenirsin.. Önceleri güzeldir yaşam sonra yavaş yavaş ak koyun kara koyun belli olur, kıskançlıklar başlar... Oraya gitme buraya gitme, etme tutma....

Önce baba, sonra evin diğer erkekleri( ağabey , kardeş; erkek kardeşin bile senden hesap sorar) ve sonra kocan. Belki de sonrası kendi evladın.

Ben halen korkarım bilir misiniz? Bazen bir hata yaptığımda babamın yukarılarda bir yerden beni izlediğini düşünüp....

Yoruldum.... İzlenmek ten.

Sevgi ile kalın... İzlenmesiz günlere...

Kendi evimde hiç korkularımız olmadı.. Sevgi saygı... Ve güven üstüne kurulu ve ben bir yerlerden çocuklarımı hiç izlemeyeceğim....)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oturup konuşsanız..Alacağınız cevap sanırım aynen şöyle olacak. “Biz sana değil dışarıdakilere güvenmiyoruz kızım”..Bekara boşanması kolay .Yaşamadan bilinmiyor tabii...Ben yinede sizin iyiliğinizi düşündüklerine inanıyorum..Belki biraz abartmış olabilirler... Yalnız yazınızın sonunda “ben bir yerlerden çocuklarımı takip etmeyeceğim demişsiniz ya”..Var mısınız iddiaya

Ali Gülcü 
 26.04.2007 17:57
Cevap :
:P onlar özgür çocuklar.. korkan benim ..sadece zarar görmesinler diye izlerdim herhalde.))  26.04.2007 19:22
 

Merhaba canım..bakıyorum da erkencisin. Sana katılıyorum her konu da olduğu gibi. Sanki bizim aklımız yok hep başkaları yönetecek bizi.Benim ailede öyle bir sorunum olmadı,hala da yokolsa başederim gerçi..haklarını elde etmiş bir kadın olarak,kendimle gurur duyuyorum..sen de öylesin biliyorum...sevgilerimle...

Fatma Köse  
 26.04.2007 14:05
Cevap :
canım canım bakma benim don kişotluğuma...korkağın tekiyim ben.. başederim ama...)))sevgiler  26.04.2007 17:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 971
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster