Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
633
 

Korkular İmparatorluğu..!

Korkular İmparatorluğu..!
 

Dün demiştik ki;

Hilafeti kaldıralım, saltanatı yıkalım, reddi miras eyleyip Osmanlı’yı yok sayalım! 3500 yıllık medeniyetken sıfırdan yeniden doğalım!  Zaten Vahdeddin de bir haindi, Abdülhamit kızıl sultan, Kanuni harem ağası,  Fatih kardeş katili!  Enver Paşa Mehmetçiği heba etti! Mehmet Akif cumhuriyette dayanamadı ülkeyi terketti! Zaten o da Türk değil bir Arnavut’tu! Artık kalan sağlar bizimdir! Yaşasın cumhuriyet! Kahrolsun Hilafet ve Osmanlı!

“Hey Osmanoğlu al bu takatukaları takatukacıya takatuklatmaya götür, bir daha da geri getirme!”

Aman adamım uyumayalım! Ruslar'a çok dikkat edelim, sakın komünist olmayalım!  Ezanlar Türkçe okunsun! Tanrı Türk’ü korusun! Minarelerde Allah yerine tanrılar ulusun! Başörtüsünü yasaklayalım! Şehit anasını bile olsa başörtüsüyle ordu evine sokmayalım!  İmam hatiplileri takip edelim, her köşe başında kıstıralım!  Üniversite puan katsayılarını keselim, ağızlarını burunlarını kıralım! Kıralım da öyle milletin başına; kaymakam, vali, falan filan olmasınlar! Ha bir de sofralık yağların içinde domuz yağı varmış, sakın tüketmeyelim. Kardak'ı hemen ele geçirelim,  bayrağımızı dikelim,  Aman Yunan tohumu Türkiye’ye dalmasın.

Yeter mi yetmez, devam edelim. Adnan Menderesi asalım, ülke bölünmesin. Deniz Geçmişi vuralım, devletin şahsi manevisine zeval gelmesin! Nazım Hikmeti yasaklayalım, kimse Bolşevik olmasın. Ahmet Kaya’ya kovalım,  Kürtçe şarkı-türkü söylenmesin!

"Kart-Kurt, Türk-Kurt, Trük- Krüt, Trink-Trank",  olur mu hiç inanmamak...

Zaten  21 Aralıkta kıyamet kopacakmış, bırakın Türk’ü Kürt’ü hepimiz cümbür cemaat Şirince’ye kaçalım!

Evet, şu yukarıda sayılan her bir şey zamanında söylendi ya da yaşandı! Bu korkuların hepsi doğru olabilirdi.  Ama hiç biri söylendiği gibi gerçekleşmedi. Türkiye İran olmadı! Adnan Menderes asılınca ülke kurtulmadı! Ezanlar Türk’çe okununca, tanrı Türk’ü korumadı! Camiler dolup taşmadı. Deniz Geçmişler öldürülünce devletin şahsi manevisi kurtulmadı.  Kürt’lere, ‘ Omm Omm Sen Türk’sün, Sen Türk’sün’ diye empoze edince de hiç biri bir koşu gidip Türk olmadı!  Ruslar desen bırakın Türkleri komünist yapmayı, boyunlarını kaptırdıkları kapitalizmin karanlık sokaklarında kaybolup gittiler! Biz Komünist olmadık ama Natasalar sayesinde mesaimiz epey bir arttı. Ahmet Kayalar’a gelince onlar da kovuldu ama Kürtler Kürtçe konuşmaktan vazgeçmedi! Ha bir de Mayalar vardı, onlarında kıyamet hesapları ellerinde patladı! Yani tüm bu korular da onlarla birlikte  patladı gitti.

Peki sonuçta ne oldu! Ne olacak bu işten  kazançlı çıkan, emperyalizmin baronları oldu! Her gün yeni bir korku, her gün  yeni bir dedikodu ekildi durdu! Topla, tüfekle ve kanla geçilemeyen Çanakkale, korkularla geçilerek heba oldu! Türk’ün 3500 yıllık geçmişi 100 yıllık korkulara mahkum oldu!

İşte şimdi, bugün, yeniden, korkular saçılmaya devam ediyor... Bu sefer diyorlar ki;

Başbakan büyük Ortadoğu projesinin eş başkanıymış! Fethullah Gülen Obama’nın baş danışmanıymış! Hatta Siyonizm’in şakşakçısı, İsrail’in baş tacıymış! Tabii bir adam hem gerici, hem de Siyonist nasıl oluyorsa. Diğer bir adam hem Amerikancı hem de İrancı nasıl oluyorsa!

“Mıhına vur... Olmadı nalına vur… Tutmadı, gözünün üstünde kaşın var, de; sen yeter ki vur! Gerisini biz tamamlarız. Sen vur de biz elbet bir sebep yaratırız”

Evet bu adamların tek amacı büyük İsrail’i kurmakmış! Aslında barış falan da yalanmış! Asıl amaç Türkiye’yi bölmek ve parçalamakmış. Hatta bu işin içinde illuminati bile varmış!  Hepimiz çok ama çok korkmalıymışız. Hani şu meşhur papalık kehaneti bile İstanbul’un yerle bir olacağını işaret ediyormuş. Bizi çok kötü günler bekliyormuş! Bir de Batıya çok dikkat etmeliymişiz! Onlarda her an bizi bölebilirmiş.

“Önüm arkam sağım solum söbe, saklanmayan ebe”

İsrail bile rolünü iyi oynuyormuş! Bizden numaradan özür dilemiş! Bu yüzden sevinmemeli, mutlu olmamalı , bunu bir başarı olarak görmemeliymişiz. Hatta öyleymiş ki, İsrail gerçek yüzünü daha sonradan gösterecekmiş. Apo canisi de yalan söylüyormuş! Aslında kimsenin silah falan bırakacağı yokmuş. Herkes çalıların arkasına saklanacakmış. Önce barış diyeceklermiş, sonra federasyon, en sonunda da bağımsızlık! Biz de bunu kuzu kuzu yiyecekmişiz. Elimiz kolumuz bağlı seyredecekmişiz.

"Ley Leyli Laba Luladı Lambur Leyli Lab Lub"

Tamam senin hassasiyetini anlıyorum! Bunların bir kısmı doğru olabilir! Ama dedikodu da olabilir! Hiç birimiz bundan emin değiliz. Zaten emin olsaydık  bu vatanın taşını toprağını ayağa kaldırırdık! Oysa ayağa kalkan bir şey yok! Sakın bunlar dünkü gibi, iktidar ve koltuk davasının, ya da korkuların obsesyona uğramış hali olmasın. Hatta kimbilir belki de Apo bile Türk'tür!  Belki o da  hem İrancı, hem de Siyonist’tir. Hatta aynı eş zamanda Amerikancı, Marksistir ve Feministtir! Tabi tabi, aklımıza bile gelmeyen şeyler olabilir. Sakın olmaz olmaz demeyin, elbet bir gün sıra size de gelebilir. Dedik ya birileri yeter ki işkembeyi kübradan uydurmaya görsün 'Şu Korkular imparatorluğunda' her korkuya tapacak biri bulunur. Ah adamım ah,ama ama... Bu kadar da çok korkuyla yaşanmaz ki! Bu kadar çok korkuyla evin yolu bulunmaz ki. Hem İnsanı kurşun değil, mayın değil bu korkular yaşatmaz. Hele âlemin en büyük İmparatorluğunu kurmuş bir neslin çocuklarına böyle korkular hiç yakışmaz!

Evet sen, 3500 yıllık medeniyetin, 1000 yıllık devletin, 100 yıllık cumhuriyetisin! Ne bu korkularla yaşayabilirsin, ne de bu korkulara teslim olabilirsin! Eğer Türk’sen, Kürt’sen, hatta Ermeni’ysen bile farketmez! Madem bu toprakların ve bu ortak tarihin çocuğusun; biriz, aynıyız, bizdensin... O zaman artık  şu korkularını bir kenarı bırak! Zira bu paranoyak ruh haliyle çetin yollar aşılmaz!

İşte bugün yeniden bir Ergenekon vaktindeyiz! Sen buna ‘Nevruz’ diyorsun! Ama ben buna Türk’ün Ergenekon'dan çıkışı, Oğuzhan ve Sancakların Hazardan Anadolu’ya yeniden yürüyüşü diyorum!  Bu arada burada kullanılan ‘Türk’ kelimesini sakın bir ırk sanıp aldanma! Türk bir tarihtir! Binlerce yıllık bir medeniyettir! Türk; Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz'ıyla ve Kafkas'ıyla birbirine harmanlanmış ırkların İslam sancağıyla şahlanan son halidir! Yoksa senin dediğin o kafatası hesaplarının altından çok sular aktı geçti!  Genetiğine bakmaya kalksan, inan pişman olursun! Zira kimin kim olduğunu kime karıştığı belli olmaz! Ama herşeye rağmen hepimizin bir ırkı var! Ya da kendimizi hissettiğimiz ve ifade ettiğimiz bir rengimiz var! İşte ben Atam Oğuzhan torunu Bilgehan’ım! Var sen de Kürt oğlu Kürt ol!  Öteki de Laz oğlu Laz olsun! Hepsine eyvallah. Zira Aslını  ve özünü inkâr eden Piçtir!  Ama şimdi bunları bir kenarı bırakalım. Gel şu korku imparatorluğunu beraber yıkalım!

Önce Sen şu şark kurnazlığını bir kenarı bırak!  Şu taşeronluk sevdandan da bir vazgeç! Biz de seni kimliğinle ama bu vatanın bir parçası olarak  bağrımıza basalım! Hem sen kendini bizden ayrı görme ki, biz de seni kendimizden ayırmayalım. Hadi gel şu şanlı yürüyüşü yeniden başlatalım! Mavi Gök altında tarihi yeniden yazalım

Unutmadan son bir şey daha! Sakın bizi kategorize etmeye de kalkma! Bizimkisi senin tuttuğun partinin sesi değil, temsilciği ya da müdavimliği hiç değil! Ötekinden de berikinden de uzağız! Biz her hangi bir ırkının kafatası tadında üstünlüğünden de bahsetmiyoruz. Senin de gazın yeterince alınmış olsa gerek! Sen de artık ırkçılık ve kabilecelik yapmaktan vazgeç! Ay yıldızdan başka sevdalarından da vazgeç! İnan kursağında kalır. Ne bu kan biter ne bu dava! Kazanan yine korku imparatorluğunun baronları olur. İşte bizim sana  son sözümüz budur! Sakın Şunu da  unutma;

“Türk töresinde barışın şartlarını bozan kalleştir! Kalleşten de kardeş olmaz, onun kanını yere dökmek de şereftir”.

Kutay Bilgehan.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4047
Kayıt tarihi
: 15.01.13
 
 

İzmir doğumluyum, İstanbul'da yaşıyorum. Şirketlere, ' insan kaynakları ve bilişim teknolojileri'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster