Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
473
 

Körlük

Körlük
 

http://meli-lolo.deviantart.com/art/BLind-36023489?q=boost%3Apopular+blind&qo=48


Korku insanı kör eder, dedi koyu renk gözlüklü genç kız. Haklısınız, gözlerimiz görmemeye başlamazdan önce bizler zaten kör olmuştuk, korku bizi kör etmişti. Aynı korku yüzünden körlüğümüz sürüp gidecek. Konuşan kim, dedi doktor. Bir kör, diye yanıt verdi ses. Sıradan bir kör, buradakiler gibi. Bunun üzerine gözü siyah bantlı yaşlı adam sordu; körlüğün tam olarak var olabilmesi için kaç kişinin kör olması gerekir? Bu soruya kimse yanıt veremedi.

KÖRLÜK

JOSE SARAMAGO

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli beenmaya, üzerimizde kalıp gibi durmasını istediğimiz elbiseler, genelde ya özel üretim, ya da standart ölçüdeki giysilerin standart ölçülere çok yakın olan bedenimize uyması sonrasında çıkmaktadır. Ancak "kalıp gibi" görünen elbiselerin bir ortak yanları vardır. Olması gerekenden biraz dar olmaları. Bu ayakkabılar için de böyledir; manto, palto, elbiseler içinde. Biraz sıkacak, rahatsız edecektir. Toplumun kurallarına uyulursa, kişi sıradanlaşmaktadır. (giysilerimiz bollaşmaktadır.) Aykırı, farklı olduğunuzda da (kalıp gibi, kişisel olduğunda) , gelecek tepkileri göğüslemeniz gerekecektir. Körlükte bu noktada başlamaktadır. Ya meseleleri sorgulayacak, görecek bunu bedelini ödeyeceksiniz, ya da körolacak, birilerinin işaretlerini takip ederek yaşamını sürdüreceksiniz. "Olmak ve olmamak " denilirken, herhalde bu manada kör olmak veya olmamak kastedilmiş olsa gerek. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 03.11.2010 15:19
Cevap :
ama genel olarak bizlerin tercihi bana dokunmayan yılan bin yaşasın şeklinde yaşama hali ne yazık ki...teşekküler bu güzel yorum için. sevgi ve selamlar...  06.11.2010 13:20
 

Kimse kör olmasın ne öyle ne böyle ne deni ne olursa olsun..selamlar.

cinford 
 03.11.2010 12:46
Cevap :
olmasın elbet olmasın ama hepimiz de biraz körüz aslında ne dersiniz :))  03.11.2010 13:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 971
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster